To je škandál, paní Blažková!

- To je škandál, paní Blažková!
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

To je škandál, paní Blažková!

06.05.09, 10:47, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
"To je škandál, paní Blažková," ozvalo se pod okny dnes ráno a já se snažila otevřít zalepené oči a zprovoznit buňky šedé kůry mozkové. Není dobré blbnout na netu do tří do rána ...

Čtenost -   Diskuze: (0
 

"To je škandál!" opakoval sousedčin ječák pod okny a zarýval se mi hluboko do uší a dělal díry do hlavy. Musím vstát a jít do koupelny, mezitím snad "škandál" sousedek skončí...

 

Neskončil. "Škandál" pod okny řádil dál jako pominutý. Nu, co se dá dělat, asi tomu neuniknu. Mám-li to už slyšet, pak to nechci vnímat jako hluk, tudíž jdu otevřít okno a pokorně si onen "škandál" vyslechnu.

 

Jedna sousedka se ohání nějakým bulvárním listem plným barevných fotek, co je k nim  pár vět. Většina lidí nerada text, raději obrázky.

 

"No podívejte se, co v těch novinách je! Samé sprosťárny, nahotinky. A nejenom to, každý spí s každým, mají nemanželské děti a ..." Asi je tam nejnovější vývoj děje Ordinace v Růžové zahradě, domnívám se a chystám se zavřít okno. Mýlím se.

 

"Jak může být ve vládě někdo, kdo neumí udržet zavřený poklopec? Peleší se tam každý s každým ..." Zajímavá představa - na to, jaký je poměr mužů a žen ve vládě.

 

"Paní Novotná," mluví o poznání tišeji a klidněji druhá sousedka, paní Blažková: "To nesmíte tak brát, to ani nemusí být všechno pravda, vždyť čtete bulvár, tam je pravdy vždy jen co by se za nehet vešlo..."

 

"Ale jak si to mužou dovolit? No řekněte mi, paní Blažková, jak by si tohle mohli dovolit, vždyť jsou to noviny, ja tomu věřím! Kdyby to nebyla pravda, tak by to nepsali!" Rezolutně se ohrazuje sousedka Novotná a staví se na obranu novin.

 

Docela mě to potěšilo, že paní Novotná novinářům věří, horší už je, že věří bulváru, ale kupodivu většina lidí neumí rozlišovat. Nu a už je to tady, mluví o mně:

 

"... však ona taky píše pro bulvár a pak to sama odsuzuje. Nehaňba jedna. Proč píše věci, které nejsou pravda?" Říká paní Novotná na mou adresu.

 

Ne, do toho se nebudu plést. Nepíšu pro bulvár, jen médium pro které píšu, přebírá některé bulvární zprávy, ale to asi těžko budete vysvětlovat.

 

"A proč nezakážou noviny, které nepíšou pravdu? A proč vůbec jsou takové noviny?"´, vrací se paní Novotná k původnímu tématu.

 

Ptejte se dál paní Novotná, ptejte se dál paní Blažkové, ale k ničemu se nedopátráte. Proč se vyrábí alkohol, když všcihni vědí, že je škodlivý? Proč se vyrábějí cigarety, když způsobují rakovinu? Proč je prostituce?

 

Kde je poptávka je i nabídka. Dokud, paní Novotná, budete každé ráno bulvár kupovat, dotud ho budou plné novinové stánky. A dokud si, paní Novotná, koupíte z těch všech bulvárních novin ty s nejskandálnějšími zprávami, tak se budou redaktoři předhánět ve skandálnosti. No a víte, pani Novotná, ono se fakt nedějí skandály každý den, ony se možná nedějí vůbec. Možná daleko větší skandály běží ve vaší ulici, nebo i u vás doma, ale ten novinář to prostě umí podat, nafouknout a přibarvit ...

 

Dělá jen to co vy, paní Novotná, chcete. Stejně jako pekař. Dokud u něj budete kupovat přesolené rohlíky, tak vám na ně bude sypat hrstě soli, dokud budete u řezníka kupovat tučný vepřový lalok, bude vám ho vařit a nabízet. I když je sůl i tuk nezdravý a ten pekař i ten řezník to vědí, udělají to, protože vy jste se tak rozhodla, vy je k tomu svým zájmem nutíte.

 

Řekněte mi, paní Novotná, koupila byste si noviny, kde by na titulní straně velkými písmeny stálo: "Včera se vůbec nic nestalo!!!", řekněte, koupila?

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
274188

RSS:
Toplist