Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice

- Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice
Vyšlo v blogu:  Můj blog o nábytku a designu

Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice

29.10.21, 10:20, autor: Glorie , Hodnocení: -
Kvalitní spánek je velice důležitý. Proto bychom neměli konkrétní řešení ložnice a výběr správného nábytku podceňovat.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

 

Chystáte se zařizovat ložnici a nevíte, kde začít? Pak pro Vás může být přínosný tento článek, ve kterém si popíšeme některé základní náležitosti, ale také připojíme pár tipů a praktických rad.

Ložnice by měla být nejtišší a nejchladnější část bytu / domu

Základem kvalitního spánku je co největší klid, tma a spíše nižší teplota, než ve zbytku interiéru. Proto se snažte ložnici umisťovat do klidných částí Vašeho interiéru, které jsou pokud možno otočené na sever, nebo na východ, takže v nich není v letních měsících příliš velké horko. Ideální je umístění směrem do zeleně, resp. klidné části. Pokud musíte dělat kompromisy a nejste si jisti, kam Vaši postel a další ložnicový nábytek umístit, pak určitě zkuste přespat ve více pokojích a podle toho se rozhodněte- dost možná budete sami překvapeni, že v některých místech spíte mnohem lépe. Dobrý spánek podpoří také tma- proto si pořiďte silnější zatemňovací záclony.

A co nábytek do ložnice?

Nábytek do ložnice- zvláště pokud je plný věcí dokáže pohlcovat hluk. Proto se snažte velkou šatní skříň umístit ke společné stěně s Vašimi sousedy a mít ji naplněnou oblečením. Takové řešení dokáže snížit hluk v místnosti o několik decibelů. Určitě volte velkou skříň s policemi, do které uložíte nejen oblečení- pěkné modely mají např. na v-nabytek.cz V místnosti na Vás mohou působit vlivy nejrůznějších elektromagnetických záření, hifi apod., jejichž hladina se může být v jednotlivých částech místnosti dosti rozdílná. Pokud špatně spíte, zkuste přemístit postel do jiné části ložnice- tato zdánlivá maličkost často dokáže téměř zázraky. Co se týká kvalitního spánku, tak není ani tak důležitá postel samotná, ale především matrace- tu proto vybírejte opravdu pečlivě.

 

 

 
 • Eva 11.11.21, 01:22

  Rozbalit 1.

 • Eva

  Tak tomu říkám super tipy. Díky mockrát. Já teda za sebe musím říct, že při zařizování ložnice (a nejen té) je občas dobré se například i poradit s nějakým profesionálem. Když jsem se já přestěhovala do svého bytu, tak jsem si na pomoc pozvala designéry z http://www.pwinterier.cz/ Ti měli spoustu skvělých nápadů jak byt zařídit prakticky, ale zároveň i designově. To by mě samotnou asi nikdy nenapadlo.

 • Hanka 30.11.21, 17:46

  Rozbalit 2.

 • Hanka

  Já nevím, možná jsem trochu staromódní, ale podle mě jsou důležitou součástí ložnice třeba i koberce. Hlavně takové ty kusové. My například v ložnici máme dva, oba z https://www.vesna.cz/kusove-koberce a abych pravdu řekla, tak bych si naši ložnici už bez nich snad ani nedokázala představit.

 • Romana 24.01.22, 09:31

  Rozbalit 3. 3D

 • Romana

  My jsme si hodně věcí v ložnici zařizovali sami. Před pár lety jsem si od https://eshop.sharplayers.cz/ koupil 3D tiskárnu a tak si různé úchytky děláme sami. :) Třeba úchytky na šuflata, případně i nějaké dekorace. Ono se stačí jenom trochu zamyslet a zjistíte, že si spoustu věcí opravdu doma vytisknete sami. :)

 • Verča 30.01.22, 14:31

  Rozbalit 4.

 • Verča

  Ahoj, mám takový dotaz. Chystám se teď kupovat nějaký nový nábytek do ložnice a narazila jsem na tuhle stránku https://www.hmnabytek.cz/loznice/ Mají tam třeba jednu hrozně hezkou komodu, která by se mi opravdu líbila. No ale jde mi o toto... Má s tím nábytkem od nich někdo osobní zkušenost? Ono na fotce to může sice vypadat hezky, ale taky aby to bylo kvalitní a po roce se to třeba nějak nerozvrzalo. Co myslíte?

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatojánská noc

Svatojánská noc je plná kouzel a magie ...
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog o nábytku a designu"
Profil blogu
Založen:
29.10.2021 9:12:19

Přístupů:
1187

RSS:
Toplist