Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice

- Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice
Vyšlo v blogu:  Můj blog o nábytku a designu

Tipy a triky pro zařízení moderní, ale také efektivní a funkční ložnice

29.10.21, 10:20, autor: Glorie , Hodnocení: -
Kvalitní spánek je velice důležitý. Proto bychom neměli konkrétní řešení ložnice a výběr správného nábytku podceňovat.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

 

Chystáte se zařizovat ložnici a nevíte, kde začít? Pak pro Vás může být přínosný tento článek, ve kterém si popíšeme některé základní náležitosti, ale také připojíme pár tipů a praktických rad.

Ložnice by měla být nejtišší a nejchladnější část bytu / domu

Základem kvalitního spánku je co největší klid, tma a spíše nižší teplota, než ve zbytku interiéru. Proto se snažte ložnici umisťovat do klidných částí Vašeho interiéru, které jsou pokud možno otočené na sever, nebo na východ, takže v nich není v letních měsících příliš velké horko. Ideální je umístění směrem do zeleně, resp. klidné části. Pokud musíte dělat kompromisy a nejste si jisti, kam Vaši postel a další ložnicový nábytek umístit, pak určitě zkuste přespat ve více pokojích a podle toho se rozhodněte- dost možná budete sami překvapeni, že v některých místech spíte mnohem lépe. Dobrý spánek podpoří také tma- proto si pořiďte silnější zatemňovací záclony.

A co nábytek do ložnice?

Nábytek do ložnice- zvláště pokud je plný věcí dokáže pohlcovat hluk. Proto se snažte velkou šatní skříň umístit ke společné stěně s Vašimi sousedy a mít ji naplněnou oblečením. Takové řešení dokáže snížit hluk v místnosti o několik decibelů. Určitě volte velkou skříň s policemi, do které uložíte nejen oblečení- pěkné modely mají např. na v-nabytek.cz V místnosti na Vás mohou působit vlivy nejrůznějších elektromagnetických záření, hifi apod., jejichž hladina se může být v jednotlivých částech místnosti dosti rozdílná. Pokud špatně spíte, zkuste přemístit postel do jiné části ložnice- tato zdánlivá maličkost často dokáže téměř zázraky. Co se týká kvalitního spánku, tak není ani tak důležitá postel samotná, ale především matrace- tu proto vybírejte opravdu pečlivě.

 

 

 
 • Eva 11.11.21, 01:22

  Rozbalit 1.

 • Eva

  Tak tomu říkám super tipy. Díky mockrát. Já teda za sebe musím říct, že při zařizování ložnice (a nejen té) je občas dobré se například i poradit s nějakým profesionálem. Když jsem se já přestěhovala do svého bytu, tak jsem si na pomoc pozvala designéry z http://www.pwinterier.cz/ Ti měli spoustu skvělých nápadů jak byt zařídit prakticky, ale zároveň i designově. To by mě samotnou asi nikdy nenapadlo.

 • Hanka 30.11.21, 17:46

  Rozbalit 2.

 • Hanka

  Já nevím, možná jsem trochu staromódní, ale podle mě jsou důležitou součástí ložnice třeba i koberce. Hlavně takové ty kusové. My například v ložnici máme dva, oba z https://www.vesna.cz/kusove-koberce a abych pravdu řekla, tak bych si naši ložnici už bez nich snad ani nedokázala představit.

 • Romana 24.01.22, 09:31

  Rozbalit 3. 3D

 • Romana

  My jsme si hodně věcí v ložnici zařizovali sami. Před pár lety jsem si od https://eshop.sharplayers.cz/ koupil 3D tiskárnu a tak si různé úchytky děláme sami. :) Třeba úchytky na šuflata, případně i nějaké dekorace. Ono se stačí jenom trochu zamyslet a zjistíte, že si spoustu věcí opravdu doma vytisknete sami. :)

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

K + M + B

Tři králové! Svátek, který zakončuje vánoční období. Mnoho lidí nechává vánoční výzdobu právě až do 6. ledna, tedy do svátku Tří králů, "aby ji králové viděli". Na mnoha místech pak chodí koledníci a s písní "My tři králové jdeme k vám ..." vinšují do nového roku. Když koledníkům dáte koledu, napíší vám nad dveře K + M + B. Co to ale znamená?
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog o nábytku a designu"
Profil blogu
Založen:
29.10.2021 9:12:19

Přístupů:
321

RSS:
Toplist