Tereza Kostková vdechla život divoké malířce Fridě Kahlo

- Tereza Kostková vdechla život divoké malířce Fridě Kahlo
Rubrika:  Ze společnosti

Tereza Kostková vdechla život divoké malířce Fridě Kahlo

22.10.14, 08:12, autor: Plavovláska
V novém kalendáři PROMĚNY 2015 Nadace Archa Chantal se herečka a moderátorka Tereza Kostková proměnila ve skutečný obraz. Přesně tak totiž působí portrét, ze kterého na nás shlíží tajemná a osobitá malířka Frida Kahlo.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

 „Pro její ztvárnění jsme hledali někoho, kdo by dokázal do fotografie obtisknout komplikovanou osobu, jakou Frida Kahlo byla. Navíc jsme jako předlohu vybrali autoportrét, který namalovala přímo sama malířka. Takže jsme v jedné fotografii spojovali proměnu člověka a proměnu obrazu. O Tereze Kostkové jsme byli přesvědčeni, že do této postavy vnese své herecké umění,“ popisují vznik fotografie autoři kalendáře, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa.

 

Fotografie zvětšíte a do galerie vstoupíte pojlepáním na náhled


Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón namalovala stovky obrazů a velká část z toho byly právě autoportréty. Vyznačovaly se divokou barevností, specifickými kostýmy ale i přítomností exotických zvířat na obraze. Stejně museli postupovat i tvůrci fotografie pro kalendář PROMĚNY 2015: „Znovu, jako v loňském roce, jsme využili malíře filmových pozadí Stanislava Sůvu, který dokáže namalovat cokoli si vymyslíme. Tentokrát to bylo jedno z divokých pozadí z obrazů Fridy Kahlo. Nechceme totiž nic montovat dodatečně v počítači. Zakládáme si na tom, že vše co je na fotografiích vidět je skutečné, včetně prostředí, masek a kostýmů. Takže jsme sehnali i dva krásné papoušky, kteří s námi a Terezou strávili příjemné odpoledne ve fotoateliéru,“ popisují autoři.

 

Vizážiska Adéla Bartáková se postarala o masku a typický účes Fridy Kahlo, který je právě u této postavy velmi důležitý. „Už šest let máme stejný tým. Vizážistky Adélu Bartákovou, Janu Dufkovou, Veroniku Milou a kostýmní výtvarnici Kateřinu Kutovou. Jestli někomu patří poděkování za dokonalost proměn, tak jim. Dokáží z toho mála, co máme k dispozici a několika fotografií, které dáváme jako předlohu, vždycky vykouzlit proměnu, jak si ji představujeme,“ přibližují zákulisí kalendáře PROMĚNY jeho spoluautoři Petr Kurečka a Marek Škarpa 

 

 

Kalendáři PROMĚNY pro rok 2015 vzniká opět na podporu projektů Nadace Archa Chantal. „Stačí se podívat na jména, která jsme letos vybrali a pochopíte, proč nás to i po šesti letech stále baví. Kromě Terezy Kostkové v roli Fridy Kahlo přijali naše pozvání Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová, Milan Šteindler a zakladatelka Nadace Archa Chantal - Chantal Poullain,“ prozrazují Petr s Markem svůj recept na další zajímavý kalendář plný nečekaných proměn zajímavých osobností.

 

Kalendář Nadace Archa Chantal PROMĚNY 2015 bude slavnostně pokřtěn 6. listopadu, ale už v tuto chvíli je možné objednat jej v předprodeji na internetových stránkách kalendáře www.kalendarpromeny.cz. Součástí křtu bude opět i charitativní dražba, jejíž výnos spolu s výnosem z prodeje kalendářů opět podpoří projekty Nadace Archa Chantal, které realizuje na dětských odděleních českých zdravotnických zařízení.

 

 


FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE - © Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2015, foto: Petr Kurečka a Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz

CIVILNÍ FOTO HERCE - © Kalendář Proměny 2015, foto: Petr Kurečka

 

 
Zdroj: www.kalendarpromeny.cz
  • Mathias Matteo 26.06.22, 16:46

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
346402

RSS:
Toplist