Téma: Alimenty

- Téma: Alimenty
Rubrika:  Co na to muž?

Téma: Alimenty

21.08.20, 00:01, autor: Plavovláska
Alimenty bylo něco, co donedávna naše muže moc netrápilo. Výše byla zanedbatelná. Jenomže s novým návrhem dnes už bývalé ministryně Kolářové se situace radikálně změnila. Do teď byly v sociální síti jako doma ženy samoživitelky. Už od května, kdy tabulky vstoupily v platnost, by do ní mohli padat i otcové. Když totiž zaplatí všechny své alimentační povinnosti nemusí jim být vůbec veselo. Co si o nové výši výživného myslí naši muži? Zeptala jsem se ...

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Petr z Opavska:  Možná si budu podle některých s*át do vlastního hnízda, ale mně přijde ujeté, že se náhle muži bouří proti alimentům. Copak si vážně někdo myslel, že je správné, aby žena "s jazykem na vestě" vykonávala dvě zaměstnání a do poslední koruny všechno dala dětem a "táta" to odbyl dvěma tísícovkama měsíčně? Přijde mi to úplně ujeté. Nejsem ženatý a nemám děti. Ale pokud je někdy budu mít, tak se mně rozhodně taková alimentační povinnost nebude příčit. Ona se mi ale příčit nemusí, protože pokud si někdy pořídím rodinu, tak s ní prostě budu, dokud mě děti budou potřebovat.

 

 

 

Tomáš z  Prahy: Tak tohle je pro mě paradoxně nejtěžší téma na odpoveď. Životní rozchod mě naštěstí nepotkal a ani ho do budoucna neplánuji. Takže sem se nad tématem alimenty zatím nikdy pořádně nezamyslel. Nicméně, dokážu si představit, že zvýšení alimentů je krok správným směrem. Každý by měl mít ve svém morálním kodexu snahu postarat se o své potomky. No a pro ty, kteří toto nemaji, je spravné mít prostředek, který je k tomuto donuti. Na druhou stranu - žádné peníze druhého rodiče a úplnou rodinu nenahradi...

 

 

 

Jakub z Frýdku Místku: Já proti výši alimentů jako nic nemám, ale to znamená, že když bych vydělával třeba 60 tisíc měsíčně, že dám klidně i 15 tisíc alimentů na jedno dítě? To je kravina ne? To dítě prostě nemůže tolik utratit. Vždyť je to skoro měsíční plat! To by pak ta ženská vůbec nemusela do práce a děcko by z toho nemělo nic. Já jsem proti tomu takhle! Nebudu prostě živit bejvalku. Jestli mladej něco potřebuje, ať si řekne a já mu to koupím. Klidně i do těch 15 tisíc měsíčně, ale ona ať se živí sama. Chtěly rovnoprávnost, tak ve všem. Já se musím živit sám, ať se živí sama i ona.

 

 

 

Lukáš z Českých Budějovic: Především si myslím, že by se tahle debata nemusela vést, kdyby se lidi, kteří si pořídili děti prostě nerozváděli. Jsem zásádně proti rozvodům. O děti by se měli starat oba rodiče a to pokud možná nejméně do jejich dospělosti. Člověk, který se o své dítě starat nechce, ať si ho nepořizuje. Ať žije sám. Nemusí se pak trápit výší alimentů. A když to vezmu obecně - ano dětem patří to nejlepší. Pokud to má být až čtvrtina mého platu na jedno dítě - ano, je to tak správné. Navíc by se mělo nějak zákonem upravit, aby ženy, které nedostávají od otců svých dětí alimenty, je dostávaly od státu. Dluh neplatičů alimentů by pak měl přejít na stát a ten by je měl z nepořádných otců vymáhat všemi dostupnými prostředky. Taková samoživitelka kolikrát nemá ani možnost, ani sílu se s dlužníkem soudit. Je bez koruny a ještě by měla vydávat další peníze na soudy. Myslím si, že takovéto kroky jsou správné. Jen aby vydržely i s nástupem nové vlády.

 

 

Patrik z Ostravy: No mně se to netýká vůbec. Já už mám děty natolik velké, že alimenty už jdou mimo mě. A musím se smát. Protože moje dospělé děti mě stojí často daleko víc, než čtvrtinu platu. Musím sahat do úspor. Támhle - "Táto, přispěj na auto..." " ... chci renovovoat byt, nemohl bys mi půjčit ...". Možná to nevíte, ale vlastní děti půjčky zpravidla nevracejí. Berou to jako samozřejmost. Nejvíc jsem si to odskákal s nejmladším, který si vzal půjčku a nějak zaonačil, že jsem ručitel. Já to nepodepsal a ani jsem o tom nevěděl. Ale když pak začaly chodit upomínky, neměl jsem moc na výběr. Mohl jsem nechat zavřít syna za úvěrový podvod. To jsem teoreticky mohl. Ale ve skutečnosti jsem to nedokázal a uvažoval jsem o tom, jen v prvním návalu vzteku, když jsem na něj řval do telefonu. Teď je to tak, že splácím jeho dluh za doprovodu jeho slibů, že mi to jednou všechno vrátí. Nevrátí. A já opravdu nevím co udělám, když mi něco podobného udělá znovu. Takže nějaké alimenty? Vesele se směju. Kéž by mě moje děti stály jen nějaké "vysoké" alimenty.

 

 

 

Chcete vědět víc o našich respondentech:

Co na to muž 2 - nová vlna

 

 

Minulá témata:

Sexuální harašení

Muž u porodu

Je nahota nemravná?

Sex na jednu noc

Štíhlá nebo klenutá?

Placený sex

Nejsilnější sexuální zážitek

S cizí ženou ...

Sexuální trapasy

Swingers párty

Žárlivost

Poprvé

Svatba

Násilí

Co vás vzrušuje?  

Penis

Kulínský 

Sex ve třech

Rozchod

Prostituce

Lze milovat dvě ženy současně?

Balící technika

Nevěra

Ženská krása

In flagranti

 

 

 

 

 

 

 

 

ANKETA: Alimenty?


Celkem: 18 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 • jaruskaa 21.04.22, 23:57

  Rozbalit 2.

 • jaruskaa

  S alimenty to mají v České republice matky opravdu složité, nejen, že se mi zdá výpočet dle platu nedostatečný, ale na důsledné a pravidelné placení tu nikdo také příliš nehledí. Jako samoživitelka tak musím šetřit, ale jsem na to zvyklá už odmala, takže mi to žádný velký problém nedělá. Navíc díky nakupování po internetu a využívání různých slevových kuponů z https://slevovykupon.net/ je to velice snadné :-)

 • Táňa 31.08.22, 14:46

  Rozbalit 3.

 • Táňa

  Když o tomto tématu teď nějakou dobu neuslyším, tak budu ráda. Mám teď za sebou právě soud s bývalým kvůli výživnému. Platil naprosto směšnou částku a naštěstí se mi z něj podařilo vysoudit více. Velkou zásluhu na tom ale má i velice dobrý advokát, kterého jsem si najala. Konkrétně tento: https://www.cikr.cz/

 
Profil blogu
Profil sekce "Co na to muž?"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:37

Přístupů:
123108

RSS:
Toplist