Taťána Kuchařová pomáhá seniorům

- Taťána Kuchařová pomáhá seniorům
Rubrika:  Ze společnosti

Taťána Kuchařová pomáhá seniorům

15.10.13, 08:38, autor: Kočička
Miss World, topmodelka Taťána Kuchařová dobře ví, jak krásné je pomáhat. V roce 2008 založila Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci, zaměřenou na kontinuální a systematické řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Právě v těchto dnech, ještě před začátkem taneční soutěže StarDance, které se účastní, Taťána Kuchařová navštěvuje projekty, na jejichž realizaci se nadace podílí.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Jde například o občanské sdružení Okamžik, které provozuje unikátní Dobrovolnické centrum pomoci zrakově postiženým. S jeho činností Taťána Kuchařová seznámila svého tanečního partnera Honzu Ondera, společně s dobrovolníky se vypravili za dvěma seniory, spokojenými klienty centra. „Návštěvy dobrovolníků u seniorů v domácnostech, kdy jim dobrovolníci pomáhají se vším, na co už sami nestačí, jsou jednou z mnoha sociálních služeb, které naše nadace podporuje a které směřují k tomu, aby staří lidé nemuseli odcházet do ústavní péče. Jejich přáním totiž je dožít doma, tam kde to znají, kde se cítí dobře, mezi svými blízkými. A právě moderní sociální služby, jako je pečovatelská služba, osobní asistence, dobrovolnictví či odlehčovací služby, jim to umožňují a účinně pomáhají pečujícím rodinám,“ říká Taťána Kuchařová.

V rámci svých aktuálních „návštěvních“ cest po České republice se Taťána Kuchařová vydala také do Dobrovolnického centra Adra v Třeboni, kde se setkala se studenty OA, SOŠ a SOU Třeboň, kteří se dobrovolnictví věnují. V Mnichově Hradišti zamířila do o.p.s. Spokojený domov, který zajišťuje pečovatelskou službu.  To jsou další dva z několika projektů, na jejichž realizaci nadace Krása pomoci od roku 2011 přispívá a bude tak činit i nadále, jak potvrzuje Taťána Kuchařová: „Vybrané projekty se snažíme podporovat dlouhodobě a kontinuálně, aby se mohly rozvíjet, byly stabilní a nemusely poskytované sociální služby omezovat, což je kvůli stále nižším dotacím ze strany státu čím dál těžší. Není ale možné, aby uživatelé těchto služeb zůstali najednou bez pomoci.“

Taťána Kuchařová není jen zakladatelkou a nepřehlédnutelnou „tváří“ nadace, ale také předsedkyní její správní rady, aktivně se podílí na činnosti nadace, komunikaci s donory a výběru konkrétních projektů. Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci od svého vzniku v roce 2008 shromáždila a přerozdělila více než 18 milionů korun. Podporované projekty jsou zaměřeny na moderní sociální služby (osobní asistenci, pečovatelskou službu, dobrovolnictví a aktivizační programy), které seniorům pomáhají zůstat doma mezi svými blízkými, zamezují jejich vyloučení z běžného, normální života a předcházejí jejich předčasnému umisťování do ústavní péče. Vždy jde výlučně o prověřené aktivity, které odborný tým s dlouholetou praxí v sociální oblasti vybírá zejména s ohledem na jejich kvalitu, regionální potřebnost, dlouhodobost a udržitelnost. Vedle přerozdělování finančních prostředků má nadace ambici realizovat také vlastní záměry. Z tohoto důvodu založila obecně prospěšnou společnost Krása pomoci, která má v plánu uvést v život například velmi potřebnou finanční poradnu pro seniory.

Letošní  páté výročí existence Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci slaví jak jinak než prací – dalším zefektivněním a zdokonalením činnosti. Důraz je kladen na individuální a maximálně otevřený přístup. Donoři mají dokonalý přehled o využití svých příspěvků, mohou si sami vybrat a kontrolovat konkrétní projekt, který chtějí podpořit.

Vyzkoušet si krásu pomoci může prostřednictvím stejnojmenné nadace každý. Jednorázových i dlouhodobých možností je hned několik. Nejjednodušší je odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS FONDSENIORU, pro finanční dary v libovolné výši je k dispozici sbírkový účet Fondu seniorů: 1212121212/0100. Veškeré příspěvky ze sbírkového účtu a DMS jdou v plné výši na pomoc potřebným, projekty pro seniory. 

 
Zdroj: www.krasapomoci.cz
 • Mathias Matteo 26.06.22, 16:58

  Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

 • Mathias Matteo

  My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

  View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 • Markéta 31.03.23, 22:47

  Rozbalit 2.

 • Markéta

  Je třeba jim pomáhat, ale myslím si, že by se každý měl zamyslet v rodině a pomoci seniorům co mají doma. Ne každá tu možnost má, ale když to jde, tak proč ne. My se třeba s manželem staráme o jeho babičku, která už je trochu popletená. Ano není to vůbec lehké, ale prostě je to rodina. Nejhorší je když někam odejde a nikomu to neřekne. Po pár situacích, kdy jsem ji nebyl schopná najít jsem jí pořídila sos tlačítko pro seniory. I Pro případ, že by se jí něco stalo, ale také kdybych ji potřebovala najít https://www.smartomat.cz/smartomat-sos-tlacitko-pro-seniory-smt03/

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
388329

RSS:
Toplist