Squateři: "Požadujeme adekvátní bydlení za vilu Milada!"

- Squateři: "Požadujeme adekvátní bydlení za vilu Milada!"
Rubrika:  Rozhněvaná

Squateři: "Požadujeme adekvátní bydlení za vilu Milada!"

08.07.09, 10:44, autor: Plavovláska
" ... A jestli nám ho stát nedá, vezme si ho sami!" pravili squateři nezákonně obývající vilu Milada v Praze - Tróji.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Squateři, kteří nezákonně obsadili vilu Milada a byli minulý týden násilně vystěhováni, dostali tři byty do nájmu v Truhlářské ulici v  centru Prahy za symbolické nájemné 1 Kč. Postaral se o to ministr kultury pan Michael Kocáb.

 

Squaterům se to ovšem nelíbí. Nechtějí nájem, chtějí adekvátní bydlení jako byla vila Milada a to tak moc, že údajně prohlásili (podle deníku Blesk), že pokud jim toto bydlení nedá stát, tak si prostě nějakou vilu najdou a vezmou si ji sami. Nechtějí do nájmu, chtějí vlastní vilu, aby mohli nadále pěstovat svoji kulturu. Zřejmě mají na mysli kulturu potkanů a krys - "asi nějaký dobrý oddíl".

 

Zůstavá mi nad tím rozum stát.  Tohle vážně není nějaký povedený žertík recesistické strany? Teď v době povodní, kdy lidé přicházejí o domy, na které si sami našetřili, nebo na ně budou splácet hypotéku ještě další roky a přitom už ten jeji hypotékou zatížený domek vzala voda?

 

Stará se pan ministr Kocáb i o ně, nebo jsou pro něj přiliš nezajímaví? Sehnal jim pan ministr také nájemní byty s nájemným 1 Kč měsíčně nebo se mu jejich kultura vlastního úsilí a píle nelíbí?

 

Ve skutečnosti nevím co se líbí a co se nelíbí panu ministrovi, ale naprosto přesě vím, že se toto nelíbí mně! Každý z nás se o sebe musí starat sám a panu ministrovi je to vcelku jedno. Když přijdu o práci a nebudu schopna splácet hypotéku a přijdu o byt, tak bude panu ministrovi šumafuk, jestli půjde moje dítě do dětského domova a já do chudobince.

 

Musím se ptát: Žijeme v právním státě? Platí zde zákony pro každého, nebo ti kteří mají "kulturu", která je po chuti nějakému náhodně kolemjdoucímu ministrovi mají výhody?

 

V čem jsem horší než squater? Nekradu? Nefetuju? Nedělám nepořádek? Neobtěžuju lidi kolem sebe špínou a randálem? Ano to je pravda, to tedy opravdu nedělám. Můj žebříček hodnot je jiný. Já všechny výše uvedené věci považuji za neslušné.

 

Zajímal by mě ovšem žebříček hodnot pana Michaela Kocába. Komu chce pomáhat? Koho chce chránit? Kam se upíná jeho obdiv? Do povalečů, zlodějů a feťáků? Myslím, že bychom se měli opravdu velice poctivě zamyslet nad tím, koho máme ve vládě a především kdo ho tam delegoval. Poslední slušný člověk Stranu zelených opustil s odchodem pana knížete Schwarzenbergera.

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1090729

RSS:
Toplist