Solitérní křeslo hravě vyřeší nudu v interiéru

- Solitérní křeslo hravě vyřeší nudu v interiéru
Rubrika:  Praktická

Solitérní křeslo hravě vyřeší nudu v interiéru

31.05.23, 00:00, autor: Plavovláska
Zdá se vám váš byt po několikaletém obývání už trochu okoukaný a cítíte, že by to chtělo změnu? Pokud nemáte čas ani peníze na kompletní renovaci, nezoufejte. Proměnu interiéru pro jednoho zvládnete s minimální časovou i finanční investicí. Pořiďte si domů pohodlné a designově originální křeslo, na jehož pohodlnou náruč se budete těšit celý den. Kde takový kousek najít a podle čeho vybírat?

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Aniž byste se pouštěli do rozsáhlé rekonstrukce a proměnu vzali úplně z gruntu, můžete malometrážní interiér změnit doslova k nepoznání. A stačí vám k tomu dokonce jeden jediný kus nábytku. Ať už si přejete zpestřit dosavadní obydlí, či zařizujete nové bydlení, výrazné křeslo je vždy trefou do černého.

 

„Správně vybrané křeslo dokáže vmžiku oživit jinak jednotvárný interiér. Přesto koupit si křeslo není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Zatímco houpací křeslo od těch obyčejných rozliší každý, mnohem méně lidí tuší, že existují i další typy, jako jsou křesla čtecí, relaxační nebo třeba jídelní. Doporučuji vybrat takový model, kde si po každodenním shonu nejlépe vychutnáte zaslouženou chvilku klidu s dobrou kávou, zábavnou knihou nebo oblíbeným televizním seriálem,“ radí interiérová designérka Anke Glut, která se věnuje rezidenčním i komerčním návrhům prostor.

 

Hledá se originální a pohodlné křeslo

Za nejpohodlnější křeslo pro odpočinek a relaxaci se stále považuje takzvaný ušák. Je to právě jeho konstrukce, která z něj činí nezaměnitelný a především neuvěřitelně pohodlný kus sedacího nábytku. Jaká konstrukce je pro něj typická? „Jde o hluboké křeslo, které nabízí dobrou oporu zad, hlavy i rukou, a hodí se jak ke čtení, tak díky bočním opěrkám k odpočinku, jenž může skončit i příjemným podřimováním. Dnes už je možné bez problému kombinovat požadavek kvality s designem. Výsledkem může být velmi pohodlné křeslo vhodné na časté sezení, které je zároveň designovým bonbonkem v celém interiéru,“ doporučuje Anke Glut.

 

Pokud skutečně hledáte výjimečný kus nebo máte individuální požadavky, zvažte zakázkovou výrobu. Ušáky rozmanitých typů a stylů je možné pořídit také z nabídky současných nábytkářských řetězců. Po stránce provedení nabízí nespočet variant, designéři se na něm mohou doslova vyřádit. Dopřát si můžete osvědčenou klasiku, stejně tak si zvolit designový kousek, místo neutrálních barev vybrat pestrou textilii, neobvyklý vzor nebo kožený potah. Fanoušci moderního designu potěší i skvostné designové provedení, které boří zaběhnuté konstrukce a předvádí nové, nekonvenční provedení. Kde je málo místa, sáhněte po otočné variantě, a pokud máte pro ušák naopak dost prostoru, vyberte si k němu i podnožku nebo si dopřejte polohovací model.

 

Pravidlo číslo jedna pro výběr ušáku

To nejdůležitější pravidlo je zároveň to nejjednodušší. Do vybraného křesla si sedněte a pořádně ho vyzkoušejte. Je to lepší a účinnější postup než pracně vyměřovat takové parametry jako výška a šířka sedáku, výška područek nebo sklon zádové opěrky. Pro relaxaci podle odborníků potřebujeme takové křeslo, jehož opěrka se sedákem má úhel větší než devadesát stupňů. Někteří výrobci dokonce doporučují záklon až 135 stupňů. V takovém případě myslete i na podpěru nohou. Ke křeslu dokupte podnožku nebo taburet. Taburet se dá navíc kromě podpěry nohou využít na samostatné sezení nebo jako prostor pro odkládání.

 

 
Zdroj: TZ
 • Magda 11.06.23, 06:32

  Rozbalit 1. Křeslo

 • Magda

  Taky už máme v obýváku podobné křeslo, jen v béžové barvě :-) . Sehnala jsem ho z bazaru https://nabytek.biginzerce.cz/ a nemohla jsem ho tam nechat. Křeslo jsem dlouho chtěla. Takový můj trůn, který bude jenom můj a nikdo mi na něj nepoleze a všichni to doma opravdu respektují :-) .

 • Janča 20.12.23, 23:13

  Rozbalit 2.

 • Janča

  Tyjo, tak to já bych spíš potřebovala kompletní sestavu. Ale spíš teda nějakou venkovní na terasu. Už delší dobu si chci na terase udělat takové posezení. Příští rok se s manželem chystáme dokonce na terasu pořizovat pergolu. Zatím to vypadá tak, že půjdeme do hliníkové pergoly, nejspíš od této firmy https://www.atypy.cz/hlinikove-pergoly/ Ty jejich vypadají opravdu dobře.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1813750

RSS:
Toplist