Šmejdy najdete všude. Vydávají se i za kominíky nebo kontrolory kotlů

- Šmejdy najdete všude. Vydávají se i za kominíky nebo kontrolory kotlů
Rubrika:  Rozhněvaná

Šmejdy najdete všude. Vydávají se i za kominíky nebo kontrolory kotlů

17.10.18, 11:40, autor: Valerie
Nechvalně proslulí „šmejdi“ používají stále rafinovanější praktiky. A nejedná se již jen o předražené výrobky na předváděcích akcích. Nejnebezpečnější jsou ti, kteří navštěvují své oběti přímo doma. Nabízejí například falešné bezpečnostní zámky, ale vydávají se i za kominíky nebo kontrolory kotlů, což je aktuální hrozba na začátku topné sezóny. Na novodobé šmejdy dnes narazíme také na internetu. Nejčastěji cílí na důvěřivé seniory.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

S příchodem chladnějšího počasí a začátku topné sezóny nastává riziko řádění podvodníků, kteří se vydávají za kontrolory kotlů. A lidé jim z nevědomosti často naletí. Podvodníci tak ve většině případů využijí možnosti vniknutí do bytu či domu k následné krádeži. „Podobné praktiky zlodějů jsou zcela běžnou praxí. Existuje však několik opatření, která lidi chrání. To hlavní, co by si lidé měli pamatovat, je určitě nepouštět do domu nikoho, kdo se vydává za kontrolora kotle a předem se neohlásil,“ říká odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti Next. Výjimkou dnes nejsou ani falešní kominíci, kteří vylákají od důvěřivců peníze pod slibem vyčištění komína. Práci většinou řádně neodvedou, a navíc předají falešné potvrzení. Mohou tak způsobit postiženým nemalé finanční újmy.Další nebezpečnou skupinou šmejdů jsou podomní prodejci, kteří pomocí lží a promyšlené manipulace nutí k nákupu předražené dveřní vložky a produkt v hodnotě okolo 200 Kč prodají i za 3000 Kč. Vedle finanční ztráty na poškozené číhá i obrovské riziko vykradení kopií klíče. „Jedná se o starý trik, který nyní dle svědectví zloději znovu praktikují. Falešní prodejci se neoprávněně prokazují jménem známých firem a prodávají nic nevědoucím majitelům bytů například falešné bezpečnostní zámky za mnohonásobek ceny. Ještě větší nebezpečí však spočívá v riziku následného vykradení. Zloději si pak jednoduše odemknou dveře kopií klíče a bez problému si odnesou, co potřebují,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, Next.Novodobými praktikami šmejdů je využívání internetu či telefonu. Nabízejí nejrůznější zboží prostřednictvím emailů či telefonních hovorů. Podvodníci sází paradoxně především na důvěryhodnost svých nabídek. Často se v nich objevuje řada superlativů, a především výhodných či akčních cen, které často platí pouze „dnes“. Na nevyžádané emaily je proto nejlepší vůbec nereagovat a v případě telefonních nabídek nikdy s ničím nesouhlasit. Už pouhý souhlas po telefonu totiž může být uzavřením obchodu a prodejci tak budou následně požadovat peníze. 

 
Zdroj: TZ
  • Alena 15.03.20, 07:08

    Rozbalit 1. Komín

  • Alena

    Je pravda, že člověk musí být v dnešní době hodně opatrný, protože je to všude samý podvodník. Já jsem ráda, když mi někoho doporučí známí nebo se koukám na internet na recenze. K nám chodí po každé zimě také kominík. Sice máme nerezový komín, který je čistý, ale i tak chceme mít jistotu, že tomu tak opravdu je. Komín jsme si koupili z https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy a překvapilo nás, jaké pěkné nerezové komíny se vyrábí.

 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1473744

RSS:
Toplist