Seznamte se: Mary Kay Ash

- Seznamte se: Mary Kay Ash
Rubrika:  Úspěšná

Seznamte se: Mary Kay Ash

27.05.09, 09:10, autor: Plavovláska
Když počátkem roku 1963 odešla Mary Kay Ash po 25ti-leté kariéře v oblasti přímého prodeje do důchodu, rozhodla se napsat knihu, která by pomohla ženám přežít v maskulinizovaném světě podnikání. Byla unavena mladými muži, které zpočátku ona sama učila, a kteří se poté stávali jejími nadřízenými.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

U svého kuchyňského stolu si Mary Kay nadepsala dva seznamy: jeden obsahoval vše pozitivní, co se uplatňovalo ve firmách, ve kterých působila, a ve druhém byly věci, které by dle ní šly dělat lépe. Pohledem na tyto dva seznamy Mary Kay zjistila, že vlastně vytvořila marketingový plán firmy snů – firmy, která by mohla nabízet ženám neomezené možnosti k dosažení osobního a finančního úspěchu.


Mary Kay vybrala své celoživotní úspory ve výši 5 000 dolarů a podpořil jí i 20ti-letý syn Richard Rogers. Její firma snů zahájila svou činnost v pátek 13. září 1963. Ze skromného krámku o rozloze 500 čtverečních stop v Dallasu vyrostla společnost Mary Kay Inc. v mezinárodního kosmetického giganta. K dnešnímu dni působí firma na 35 trzích po celém světě a počet nezávislých kosmetických poradkyň přesáhl 1,9 milionů.  Základní principy Mary Kay byly jednoduché a prošly zkouškou časem. Hlavním principem se stalo takzvané Zlaté pravidlo: hovoří o tom, že nejlepší postup se prakticky v každé situaci -  jak při podnikání, tak i v osobním životě – řídí pravidlem “dělat pro jiné lidi to, co chcete, aby oni dělali pro vás”. Mary Kay rovněž pevně věřila tomu, že životní priority mají své pořadí – podle ní “Víra na prvním místě, rodina na druhém a kariéra na třetím”.  Mary Kay často říkala: “Když se dodržuje toto pořadí priorit, všechno ostatní jde taky dobře.” Mary Kay rovněž nabádala nezávislé podnikatelky, které prodávaly její kosmetické přípravky, aby byly přející, pomáhající a aby oceňovaly výkony druhých - nehledě na to, zda jsou tyto výkony malé nebo velké. A právě díky tomuto ovzduší vzájemného uznání se ženy dostaly k cílům, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Mary Kay neustále nabádala všechny své zaměstnance i nezávislé prodejkyně, aby se ke každému člověku chovali tak, jako by měl na krku pověšenou ceduli s nápisem “Udělej pro mne něco, abych se cítil důležitý.”

 Jen málo jiných firem je založeno na tak jednoduché a výstižné filozofii. Ještě méně firem se může opřít o přetrvávající odkaz svého zakladatele tak, jak je tomu u Mary Kay. Principy, které si Mary Kay napsala za kuchyňským stolem před více než 45 lety, žijí ve společnosti Mary Kay Inc. dodnes. Bezpočet špičkových podnikatelů, tvůrců, politiků a vědců již ocenilo brilantní myšlenky Mary Kay Ash.  Mary Kay obdržela řadu prestižních ocenění během svého života a ještě více in memoriam po své smrti dne 22. listopadu 2001.

 

Byla oceněna těmito tituly:

    * “100 nejvýznamnějších žen století”  - cena  YWCA města Dallas (2008)
    * Televizní pořad stanice A&E Television s názvem “Mary Kay”, který se vysílal na kanálu Biography Channel (2006)
    * První cena “Průkopník”, kterou udělil časopis Women’s Enterprise a YWCA města (2005)
    * “25 nejvlivnějších podnikatelů za posledních 25 let” - cena PBS a podnikatelské školy Wharton School of Business (2004)
    * “Největší podnikatelka v historii USA” – cena Baylor University (2003)
    * Laureátka síně podnikatelské slávy města Dallasu (2002)
    * “Nejvýznamnější podnikatelka 20. století” – televize  Lifetime Television (1999)
    * “Texaská žena století “ Texaská ženská podnikatelská komora (1999)
    * Národní podnikatelská síň slávy, Fortune (1996)
    * Cena “Průkopník”  - uděluje Celostátní sdružení soukromých podnikatelek (1995)
    * “Podnikatelka 90. let” - Sdružení soukromých podnikatelek (1990)
    * Živoucí legenda – Nadace pro vzdělávání v přímém prodeji (1992)
    * “25 nejvlivnějších žen v USA” - publikace The World Almanac and Book of Facts (1985)
    * Cena Horatia Algera pro významné občany USA (1978)

 

 

 

 

 Přečtěte si také:

Seznamte se: Giorgio Armani

Seznamte se: GUCCI,

Seznamte se: CHANEL

Seznamte se: Gianni Versace

 

 
Zdroj: www.marykay.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1951459

RSS:
Toplist