Sedm důvodů, proč mít sex

- Sedm důvodů, proč mít sex
Rubrika:  Smyslná

Sedm důvodů, proč mít sex

21.08.12, 13:40, autor: Erosenka
Říká se, že sex je nejzdravější sport. Nabízíme hned sedm důvodů, proč by mohl vašemu zdraví opravdu prospět.

Čtenost -   Diskuze: (0
 
  • 1.Milování odbourává stres a zabraňuje depresi – při sexu se tvoří hormony dobré nálady – hlavně oxytocin, serotonin a dopamin. Pomohou odbourat stres, navodí dobrou náladu. Tyto hormony působí preventivně proti depresi.

 

  •  2.Při sexu hubneme – nejen, že při něm zapojíte i svaly, které při běžných činnostech zahálí, ale také spálíte stejně kalorií, jako kdybyste hráli například badminton. Je to kolem tisíce kalorií za hodinu. Více se dozvíte v článku: Hubněte sexem nebo při žehlení.

 

  •  3.Sex funguje jako elixír mládí – hlavně ženám svědčí i jako nejlepší omlazovací kúra. Díky estrogenu budou mít pokožku bez vrásek, vyladí lymfatický systém. Díky vylučovaného progesteronu má dostatek sexu preventivní dopad na osteoporózu.

 

  •  4.Sex je lepší než pilulka proti bolesti hlavy – oxytociny a endorfiny působí podobně jako léky na bolest hlavy, ale i svalů nebo kloubů. Po milování by tedy měly tyto obtíže odeznít stejně, jako když spolknete „pilulku“.

 

  •  5.Pokud si dopřejete sex, nepotřebujete prášky na spaní – díky orgasmu se celé tělo zklidní, uvolní a spánek přichází snadněji.

 

  •  6.Sex posiluje krevní oběh a srdce – je to podobné, jako při sportu, krevní oběh se zrychlí, všechny orgány se víc okysličují. Svědčí to mozku i srdci. Při sexu třikrát týdně se prý snižuje riziko infarktu a mrtvice o třetinu.

 

  •  7.Při sexu posilujete svaly pánevního dna – je to skvělý trénink, který zabrání problémům s inkontinencí v pokročilejším věku. Pokud vás toto téma zajímá, pak nepřehlédněte článek: Cvičení proti inkontinenci má i rozkošné vedlejší účinky

 
Pravidelnému sexu připisují někteří i preventivní schopnost zabránit vzniku rakoviny prsu a rakoviny prostaty, schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

 

 
Zdroj: www.ordinace.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1126944

RSS:
Toplist