Salsa - Praktická doporučení

- Salsa - Praktická doporučení
Vyšlo v blogu:  Salsa

Salsa - Praktická doporučení

01.01.09, 00:02, autor: CentrumTance , Hodnocení: -

Čtenost -   Diskuze: (0
 

TANEČNÍ ODĚV

Salsu lze tančit v čemkoliv, v čem se cítíte dobře. Není nikde předepsáno, že to musí být blyštivý kostým a vysoké podpatky. Ale pokud je zrovna tohle váš styl, neváhejte. Vezměte si to, v čem se cítíte pohodlně a co vám umožňuje volný pohyb (sukně, kalhoty … cokoli je přípustné). Začátečníkům se doporučuje oblečení, ve kterém se především budou cítit pohodlně a přirozeně, a nebude je tak omezovat v projevu.

TANEČNÍ OBUV

Tančit můžete v měkkých mokasínech, v sálových teniskách, v botách na podpatcích i v „oblíbených botičkách“, do kterých se přezouváte, když přijdete ze zaměstnání. Nevhodné jsou sportovní boty s velmi tvrdou podrážkou. Každopádně si obujte boty, na které jste zvyklí, a ve kterých umíte chodit. Do sálů není možné nosit boty typu jehly.

NÁPLŇ LEKCÍ

Na lekcích se naučíte základním krokovým variacím. V salse si tanečnice sama určuje svůj styl, neboť každá tanečnice vnímá hudbu v odlišných odstínech. Salsa nepatří k tancům, které by se hemžily mnohastránkovými pravidly. Tanec vychází z hudby a z citu, kterým je vnímána. V počátcích Vám pomůže objevit Váš rytmus lektorka, po čase se však zaposloucháte a budete samy následovat rytmus svého srdce a začnete improvizovat.

S PARTNEREM I BEZ NĚJ

Ač je salsa řazena mezi tance párové, na hodinách Ladies Stylingu jej potřebovat nebudete. Získané znalosti pak můžete využít v sólovém tančení i partneřině, a nejen tam. Takže dobrá zpráva na závěr – přijít si zatančit salsu můžete i bez partnera.

DOPORUČENÝ ODĚV ZAČÁTEČNÍKŮM

Střízlivě doporučujeme obléci se do ležérního, spíše sportovního oblečení. Tričko a volné kalhoty, přes které si přivážete šál nebo třásňový šátek jsou více než dostačující.

Salsa na základním kole MISS ORIENT v Plzni

V sobotu 22.4.2006 se kino Elektra v Plzni stalo svědkem posledního základního kola 2.ročníku soutěže o titul MISS ORIENT. Vystoupení v rytmu SALSY uvedli Michaela Vrabcová a Milan Zukal.

Semifinále MISS ORIENT 2006

V sobotu 27. května uvítal bubeník Petr Marstroani hrou na darbuku diváky v KD Ládví, kteří přišli povzbudit semifinalistky soutěže MISS ORIENT v boji o postup do finále. Před přestávkou se na pódium představila dvojice tanečníků Michaela Vrabcová a Milan Zukal v obětí párové salsy.

NOC TANCE v Praze

18.6.2006 Sehrané duo M´n´M Michely Vrabcové a Milana Zukala ukázalo divákům správně okořeněnou párovou liniovou salsu.

Orientální večírek v Plzni

22.6.2006 v klubu ALFA oslavily tanečnici předprázninovou párty v rytmu orientu, salsy a samby ukončení tanenčího školního roku. Diskotéku obohatila svým vystoupením také salséra Michaela Vrabcová. Salsu tančila společně se svými kurzistkami. Sama vystoupila s reggaetonem.

MISS ORIENT v Brně 2005

14.5.2005 v KD Rubín se tančila kubánská salsa netradičně na prknech pódia. Dvojice Dana a Honza tančila srdcem a bez zábran. Tím si získali oba tanečníci divácké publikum a roztleskali celý sál.

Letní škola tance Praha 2006

V průběhu léta 2006 se tančilo o sto šest ... Růženka vedla kurzy latinskoamerických rytmů, s Matějem se tančil reggaeton a R´n´B, s Klárou Hip Hop, Dana vyučovala salsu, Simona africké rytmy, Evička karnevalovou sambu, Jana sambu axé, Lukáš tančil R´n´B, scénický tanec Jitka, s prof. Taťánou Krištůfkovou jste vyzkoušeli flamenco ...

Na orientální diskotéce v Tropisonu ...

12.3.2006 Chvilka oddechu byla všem dámám na parketu dopřána při osvěžujícím vystoupení lektorky salsy Michaely Vrabcové, která nechala vyniknout ve smyslné sestavě všechny ženské půvaby a krásu tance.

Párová salsa

Rytmus, kterému neodoláte ... :o) od října každé úterý 19:00-20:30 Praha

Vystoupení na Orientálním plese

18.2.2006 sólo v rytmu salsy viděli návštěvníci plzeňského Orientálního plesu, který se konal v Pekle ... a také o pekelně ohnivé vystoupení se postarala Michaela Vrabcová.

Párová salsa v Brně

každou středu 17:30 - 18:30 h. od 15.11. s Honzou - nikdo neodolá! :-)

Dovolená u moře

Salsa, samba, poweryoga u moře mezi levandulemi... Přidejte se k nám. Dopřejte si dovolenou snů.

Nový kurz salsy - dámy, tančete sólo!

Ve čtvrtek 17-18h v nových prostorách na Václavském nám. 36, Praha 1 otevíráme kurz salsy, s příchutí bachaty a merenque - Ochutnejte tance Karibiku!

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
Profil blogu
Profil blogu "Salsa"
Profil blogu
Založen:
19.3.2009 13:47:09

Přístupů:
7885

RSS:
Toplist