Salsa - Praktická doporučení

- Salsa - Praktická doporučení
Vyšlo v blogu:  Salsa

Salsa - Praktická doporučení

01.01.09, 00:02, autor: CentrumTance , Hodnocení: -

Čtenost -   Diskuze: (0
 

TANEČNÍ ODĚV

Salsu lze tančit v čemkoliv, v čem se cítíte dobře. Není nikde předepsáno, že to musí být blyštivý kostým a vysoké podpatky. Ale pokud je zrovna tohle váš styl, neváhejte. Vezměte si to, v čem se cítíte pohodlně a co vám umožňuje volný pohyb (sukně, kalhoty … cokoli je přípustné). Začátečníkům se doporučuje oblečení, ve kterém se především budou cítit pohodlně a přirozeně, a nebude je tak omezovat v projevu.

TANEČNÍ OBUV

Tančit můžete v měkkých mokasínech, v sálových teniskách, v botách na podpatcích i v „oblíbených botičkách“, do kterých se přezouváte, když přijdete ze zaměstnání. Nevhodné jsou sportovní boty s velmi tvrdou podrážkou. Každopádně si obujte boty, na které jste zvyklí, a ve kterých umíte chodit. Do sálů není možné nosit boty typu jehly.

NÁPLŇ LEKCÍ

Na lekcích se naučíte základním krokovým variacím. V salse si tanečnice sama určuje svůj styl, neboť každá tanečnice vnímá hudbu v odlišných odstínech. Salsa nepatří k tancům, které by se hemžily mnohastránkovými pravidly. Tanec vychází z hudby a z citu, kterým je vnímána. V počátcích Vám pomůže objevit Váš rytmus lektorka, po čase se však zaposloucháte a budete samy následovat rytmus svého srdce a začnete improvizovat.

S PARTNEREM I BEZ NĚJ

Ač je salsa řazena mezi tance párové, na hodinách Ladies Stylingu jej potřebovat nebudete. Získané znalosti pak můžete využít v sólovém tančení i partneřině, a nejen tam. Takže dobrá zpráva na závěr – přijít si zatančit salsu můžete i bez partnera.

DOPORUČENÝ ODĚV ZAČÁTEČNÍKŮM

Střízlivě doporučujeme obléci se do ležérního, spíše sportovního oblečení. Tričko a volné kalhoty, přes které si přivážete šál nebo třásňový šátek jsou více než dostačující.

Salsa na základním kole MISS ORIENT v Plzni

V sobotu 22.4.2006 se kino Elektra v Plzni stalo svědkem posledního základního kola 2.ročníku soutěže o titul MISS ORIENT. Vystoupení v rytmu SALSY uvedli Michaela Vrabcová a Milan Zukal.

Semifinále MISS ORIENT 2006

V sobotu 27. května uvítal bubeník Petr Marstroani hrou na darbuku diváky v KD Ládví, kteří přišli povzbudit semifinalistky soutěže MISS ORIENT v boji o postup do finále. Před přestávkou se na pódium představila dvojice tanečníků Michaela Vrabcová a Milan Zukal v obětí párové salsy.

NOC TANCE v Praze

18.6.2006 Sehrané duo M´n´M Michely Vrabcové a Milana Zukala ukázalo divákům správně okořeněnou párovou liniovou salsu.

Orientální večírek v Plzni

22.6.2006 v klubu ALFA oslavily tanečnici předprázninovou párty v rytmu orientu, salsy a samby ukončení tanenčího školního roku. Diskotéku obohatila svým vystoupením také salséra Michaela Vrabcová. Salsu tančila společně se svými kurzistkami. Sama vystoupila s reggaetonem.

MISS ORIENT v Brně 2005

14.5.2005 v KD Rubín se tančila kubánská salsa netradičně na prknech pódia. Dvojice Dana a Honza tančila srdcem a bez zábran. Tím si získali oba tanečníci divácké publikum a roztleskali celý sál.

Letní škola tance Praha 2006

V průběhu léta 2006 se tančilo o sto šest ... Růženka vedla kurzy latinskoamerických rytmů, s Matějem se tančil reggaeton a R´n´B, s Klárou Hip Hop, Dana vyučovala salsu, Simona africké rytmy, Evička karnevalovou sambu, Jana sambu axé, Lukáš tančil R´n´B, scénický tanec Jitka, s prof. Taťánou Krištůfkovou jste vyzkoušeli flamenco ...

Na orientální diskotéce v Tropisonu ...

12.3.2006 Chvilka oddechu byla všem dámám na parketu dopřána při osvěžujícím vystoupení lektorky salsy Michaely Vrabcové, která nechala vyniknout ve smyslné sestavě všechny ženské půvaby a krásu tance.

Párová salsa

Rytmus, kterému neodoláte ... :o) od října každé úterý 19:00-20:30 Praha

Vystoupení na Orientálním plese

18.2.2006 sólo v rytmu salsy viděli návštěvníci plzeňského Orientálního plesu, který se konal v Pekle ... a také o pekelně ohnivé vystoupení se postarala Michaela Vrabcová.

Párová salsa v Brně

každou středu 17:30 - 18:30 h. od 15.11. s Honzou - nikdo neodolá! :-)

Dovolená u moře

Salsa, samba, poweryoga u moře mezi levandulemi... Přidejte se k nám. Dopřejte si dovolenou snů.

Nový kurz salsy - dámy, tančete sólo!

Ve čtvrtek 17-18h v nových prostorách na Václavském nám. 36, Praha 1 otevíráme kurz salsy, s příchutí bachaty a merenque - Ochutnejte tance Karibiku!

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Dítě a zvíře v jednom šiku

Neděle sice je svátkem, kdy by se nemělo nic dělat, ale jak v minulosti tak i dnes toto platí spíš pro pantáty. Panímámy mají práce víc než dost. Množství nedělní práce stoupá geometrickou řadou v okamžiku, je-li v domácnosti dítě a zvíře.
Profil blogu
Profil blogu "Salsa"
Profil blogu
Založen:
19.3.2009 13:47:09

Přístupů:
7526

RSS:
Toplist