S malým dítětem k moři? Vsaďte na Chorvatsko!

- S malým dítětem k moři? Vsaďte na Chorvatsko!
Vyšlo v blogu:  Janči blog

S malým dítětem k moři? Vsaďte na Chorvatsko!

19.07.13, 09:43, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Spousta z nás se chystá na dovolenou k moři s malými dětmi. Kam se ale na letní dovolenou vydat? Ideální dovolená s dětmi je v Chorvatsku.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Výběr dovolenkové destinace bychom měli podřídit především dětem. Exotika je sice lákavá a stále dostupnější, ale pro ty nejmenší poměrně nevhodná. Chcete-li, aby si vaše ratolesti užili léto stejnou měrou jako vy, vydejte se na pohodovou dovolenou do Chorvatska. Sestavili jsme pro vás několik užitečných rad a doporučení, které by se vám mohly hodit!

Jaký je minimální věk dítěte, které s sebou můžete vzít do Chorvatska?

Na tuto otázku bohužel nelze přesně odpovědět. Vždy záleží na způsobu dopravy, výběru konkrétní destinace a především na samotném dítěti - každé dítko totiž zvládá cestování jinak a zatímco některé maminky neváhají vzít k moři i několikaměsíční miminko, jiné raději počkají do dvou až tří let věku dítěte. Zda vaše malé dovolenou zvládne a užije si ji, proto musíte posoudit sami.

Kdy a kam vyrazit?

Chcete-li se vyhnout největšímu náporu turistů a „pařákům“, vyberte si termín mimo hlavní sezónu. Výběr destinace není tak důležitý, ale nebudete-li cestovat obytným vozem, preferujte hotely, jejichž součástí jsou také tzv. „Kids cluby“, hřiště a další atrakce pro děti.

 

Co si s sebou přibalit?

V tomto ohledu je Chorvatsko bezkonkurenční. Vše, co budete během dovolené potřebovat, seženete i přímo na místě. Je tedy jen na vás, zda vyrazíte s plně naloženými kufry, nebo budete nakupovat podle potřeby. Nakupování v Chorvatsku není o nic dražší než u nás a nemusíte se proto bát, že by se vám dovolená příliš prodražila.

Horko a pitný režim

Nezapomínejte, že děti nesnášejí přechod do teplého klimatu tak dobře jako my dospělí a chraňte je proti přímému slunci. Podle odborníků je navíc pro děti nevhodný pobyt na sluníčku mezi 11 až 14 hodinou. Dbejte, aby dodržovaly pitný režim a podávejte jim vlažné a nikoliv ledové nápoje.

 

 

Několik tipů na závěr

Chcete-li se vyhnout zbytečným komplikacím a máte-li pochybnosti, že vaše dítě zvládne cestu autem, vsaďte na letadlo. Děti krátký let většinou prospí. Zvolíte-li nakonec přeci jen cestování automobilem, dělejte pravidelné přestávky, během kterých dítě nenechávejte v autosedačce. Vezměte ho ven na krátkou procházku a protáhněte se s ním.

Nezapomínejte ani na cestovní pojištění, bez kterého se vám může dovolená několikanásobně prodražit. Na pojišťovně se zeptejte na podrobné instrukce, jak v případě lékařského ošetření postupovat.

Budete-li se držet našich doporučení, bude pro vás cestování s dětmi do Chorvatska naprosto bezproblémové.

 
  • Evelin 21.10.19, 07:35

    Rozbalit 1. Voda

  • Evelin

    Chorvatsko je taková klasika. I my jsme tam letos se synem vyrazili a bylo to fajn. Není to zase až tak daleko, takže se tam dá dojet v pohodě autem. Na zahradu jsme si koupili bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ , abychom se mohli koupat i tam a léto jsme si moc užili. Syn by mohl být ve vodě pořád.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Obezita a její faktory

Obezita trápí čím dál tím víc lidí, v České republice je jí postiženo 29 % mužů a 40 % žen. Nejčastěji bývá spojena se zvýšeným příjmem potravy na jedné straně a nedostatkem pohybu na straně druhé. Velkou roli hrají i vrozené dispozice, hormonální vlivy, pravidelnost stravování, psychický stav a další možné faktory. Obezita není jen estetickou vadou, ale především představuje vážný problém zdravotní.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
11387

RSS:
Toplist