Rituály, díl druhý

- Rituály, díl druhý
Rubrika:  Tajemná

Rituály, díl druhý

05.09.09, 01:52, autor: Kurumi
2. část rozpravy o rituálech

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Postup při rituálu

 

Požadavky

První, co bezpodmínečně potřebujeme při provedení rituálu, je alespoň jeden již zkušený člověk. Tento článek předpokládá jeho přítomnost. Už při samotné přípravě je totiž třeba podniknout několik magických úkonů.

 

Další skutečně nezbytnou součástí je, aby každý zúčastněný měl k dispozici někoho, kdo bude moct v případě problémů přijet a dotyčnému pomoct, kdyby například zůstal v transu, nebo by se na něm projevilo, cokoli, co ostatní nedokážou zvládnout. K takovému účelu je dobrý buď někdo doopravdy zkušený, nebo blízká osoba, která postiženého dobře zná a dokáže ho „probudit“.


(pro Prahu tuto možnost nabízím například já, můžete mě kontaktovat prostřednictvím redakce a domluvime se na dalším)

 

No a samozřejmě je potřeba vhodné místo. Nejideálnější je klidné místo v přírodě, kde vás nikdo nebude rušit. V případě, že to nelze, je možné použít libovolnou místnost, ale musíte uvážit následující nároky: v místnosti by z bezpečnostních důvodů neměl nikdo trvale bydlet, nemělo by to být rušné místo a místnost by měla být vysvěcená (očištěná). Je zřejmé, že pokud by při rituálu došlo k nějakým problémům, je třeba místnost následně „uklidit“, dokud to není provedeno, je nebezpečné v ní přebývat. Očištění místnosti lze provést různě, opět se raději na někoho obraťte, v nejhorším případě postačí, když v rozích zapálíte svíce, nebo nějak jinak zajistíte, aby v nich nezůstal stín.

 

Pokud, a jedině pokud, máte vše výše zmíněné, můžete přejít k samotnému rituálu.

 

 

 

Příprava

Předpoklad je, že máte určitý počet lidí, jak bylo zmíněno v minulém článku, to je právě účel rituálu. Na začátku je potřeba nějaký čas, nejlépe aspoň hodinu, věnovat společnému zamyšlení nad požadovaným cílem. Všichni zúčastnění musí mít společný cíl a být duševně sladěni. 

 

Po této přípravě jeden z členů, nejzkušenější, připraví magický kruh. To lze provést několika způsoby, a pokud nevíte jak, obraťte se na nějaké náboženství, ale za žádných okolností nepoužijte nic, při čem dochází k vyvolávání nebo vzývání jakýchkoli bytostí. To je pro začátečníka jednosměrná vstupenka do psychiatrické léčebny. Kruh by měl být tvořen jak energií, tak vírou (ve smyslu jak ji popisuje článek Rozprava o magii), obvykle se na jeho obvod umístí svíce ve směru světových stran, což vyvolává určitý pocit útulnosti. Pohodlnost je zcela nezbytná. Potom, co okolo sebe jeden z členů vytvoří kruh, vpustí do něj ostatní a znovu ho uzavře. Nezapomeňte na uzavření.

 

 

 

Příprava magického úkonu

 

Uvnitř kruhu se nejprve všichni zúčastněni musí vybudit (excitovat). K tomuto účelu se standardně používá zrychlující rytmická hudba, popřípadě rytmické tance, to vše již probíhá uvnitř kruhu, musí být tedy dostatečně velký. Pokud jsou všichni nabyti energií tak, že mají pocit, že dosáhli maxima, usednou a přejdou k samotnému úkonu. Ten lze provést dvěma způsoby.

 

Při nejběžnějším způsobu se všichni v kruhu koncentrují na dosažení cíle, jako při jakémkoli jiném magickém úkonu (při rituálu je samozřejmě možné použít různé způsoby, ale tento je vzorový), v okamžiku, kdy již nejsou schopni koncentraci déle udržet, uvolní ze sebe veškerou nahromaděnou energii. Pokud je skupina dokonale sehraná, dojde k tomu v jediném okamžiku u všech.

 

Druhý způsob vyžaduje silného člena. Všichni v kruhu až na jednoho se pouze koncentrují na danou osobu a předávají ji svou energii. Tato osoba se jako jediná koncentruje na cíl, manipuluje tedy s energií celé skupiny a je pouze na ní, co se nakonec stane, mohl by vás tedy snadno někdo zneužít k dosažení něčeho zcela jiného, než bylo v plánu.

 

Kouzlo končí okamžikem, kdy energii uvolní poslední člen. Rituál však ještě nekončí.

 

 

 

Úklid

 

Velká koncentrace energie může způsobit značné problémy, je tedy slušné a žádoucí, aby bylo vše přivedeno do původního stavu. Kruh je opět otevře, všichni až na toho, kdo ho stvořil, vystoupí. Ten, kdo kruh stvořil, ho opět zruší, pokud k tomu použil nějaký náboženský systém, zruší ho opět dle stejného náboženství. Pak se všichni ujistí, že je vše v původním stavu, nikde nesmí zůstat přebytečná energie. Pokud si nejste jisti, že je vše v pořádku, nejste schopni po sobě uklidit, okamžitě vyhledejte něčí pomoc.

 

(pro Prahu tuto možnost nabízím například já, můžete mě kontaktovat prostřednictvím redakce a domluvime se na dalším)


Rituály se často několikrát opakují v průběhu až několika týdnů, pro dosažení plného účinku, i proto je příhodné mít místo připravené a uklizené.

 

 

 

Varování nakonec, které pokud nebude dodržovat a něco se vymkne kontrole a ono se to často stává a potom často „zbytečně“ někam jedu pomáhat, což mne trochu irituje. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ, SKUTEČNĚ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEVYVOLÁVEJTE SATANA, DÉMONY, DUCHY, ĎÁBLY A OBECNĚ NEBEZPEČNÉ VĚCI. A ANI V PŘÍPADĚ, ŽE BYSTE CHTĚLY ATD. NIKDY. PROTOŽE SE VÁM TO MŮŽE PODAŘIT A UDĚLAT NĚCO ZLÉHO. (SMRT V TOMTO PŘÍPADĚ JE JEDNA Z TĚCH LEPŠÍCH VARIANT.)

 

 

 

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2160078

RSS:
Toplist