Recept: Ořechy plněné krémem

- Recept: Ořechy plněné krémem
Rubrika:  Recepty

Recept: Ořechy plněné krémem

01.12.16, 09:28, autor: redakce
Zkuste si zpříjemnit adventní čas typickým vánočním cukrovím – plněnými ořechy. Pokud jste kouzlu tohoto cukroví propadli stejně jako já, připravte si je ke kávičce v adventní neděli nebo jimi potěšte v „mikulášském balíčku“.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Ingredience:

(na 70 ks ořechů)

350 g hladké mouky

150 g cukru moučka

120 g vlašských ořechů

250 g másla

Van Houten kakao (volitelné)

Formičky na ořechyKrém:

100 g másla

100 g moučkového cukru

40 g vlašských ořechů

Van Houten kakao (volitelné)

 

 

Mouku a cukr prosejte na vál. Přisypte najemno namleté ořechy (já jsem použila svůj kuchyňský robot KitchenAid s krouhacím nástavcem MVSA a bubnem na mletí ořechů) a přidejte na plátky nakrájené máslo. Pokud chcete, aby vaše ořechy byly tmavé, přidejte dvě lžíce kvalitního kakaa.

Špičkami prstů zpracujte těsto do pomyslné drobenky a poté ho spojte pomocí hrany dlaně. Vytvořte kouli a zabalte ji do dvou vrstev potravinové fólie. Takto připravené těsto by mělo odpočívat v lednici minimálně 2 hodiny, ale lepší je nechat ho přes noc.

 

Troubu si předehřejte na 160 stupňů. Těsto napěchujte do formiček na ořechy. Nezapomeňte nechat prohlubeň na krém. Ořechy pečte v troubě asi 8 minut. Hotové ořechy ještě zatepla vyklepněte z formiček, nechte zchladnout a plňte krémem. Jsou ihned měkké, tudíž je nemusíte nechávat odležet.

 

Krém

Máslo pokojové teploty mixujte v kuchyňském robotu 7 minut jen samotné, dokud nenabude na objemu. Bude krásně nadýchané a světlé. Do másla pak přidejte cukr podle chuti a ořechy. Pokud máte světlé ořechy, hodí se tmavý krém. Přidejte tedy 4 lžíce kvalitního kakaa a promíchejte, dokud nebude krém hezky zabarvený. Krém naneste do zdobícího pytlíku s úzkou trezírovací špičkou a nastříkejte ho do ořechů. Pokud nemáte sáček, ořechy můžete promazat pomocí nože.Recept pro kitchenaid.cz připravila bloggerka Ivana Jindřichová z blogu „Cat & Cook“, která se umístila na pátém místě v Czech Blog Awards.

 
 
Ohodnoťte recept
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento recept zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)
Profil blogu
Profil sekce "Recepty"
Profil blogu
Založen:
1.9.2008 14:27:09

Přístupů:
2886637

RSS:
Toplist