Recept: Bezinková limonáda

- Recept: Bezinková limonáda
Rubrika:  Recepty

Recept: Bezinková limonáda

25.05.15, 09:02, autor: redakce
Tuto limonádu připravovala tetička Žanynka z Křídel na Moravě. Narodila se v USA a pro většinu z nás zcela nepochopitelně přesídlila v 50 tých letech minulého století do Československa, zřejmě za svou velkou láskou. Romantika jako řemen. Tetička už nežije, její limonádu připravuji každoročně. Vždy když začne bez kvést.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

    4 litry svařené vody
    4 laty bezového květu
    1 citron
    350 g krystalového cukru
    1/2 lžičky sušeného droždí

 

Do velké 5 litrové zavařovací sklenice nalijeme horkou převařenou vodu a v ní rozmícháme cukr a šťávu z vymačkaného citronu. Ten pak ještě nakrájíme na kousky a přidáme louhovat do sklenice.  Necháme vychladnout, aby byla voda jen teplá a přidáme bezové květy a kvasnice. Dobře zamícháme a dáme na 24 hodin louhovat.

 

Poté stáčíme do lahví  přes sítko. Tetička stáčela do skleněných, já dnes klidně i do plastových. Ukládáme v lednici. Pokud bychom nechali lahve v teple, zřejmě bychom vyrobili něco mezi bezinkovým vínem a pivem, nemám s tím zkušenost, ale cukr by určitě spustil alkoholové kvašení.

 

Pijeme nejlépe s ledem. Limonáda je příjemně perlivá a velmi osvěžující. Navíc je to ozdravná bomba. Kromě tuny vitamínu C obsahuje, díky kvasnicím, velké množství vitaminu B.

 

 
 
Ohodnoťte recept
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento recept zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)
Profil blogu
Profil sekce "Recepty"
Profil blogu
Založen:
1.9.2008 14:27:09

Přístupů:
2492765

RSS:
Toplist