Půjčku splácet půjčkou je cesta do pekel

- Půjčku splácet půjčkou je cesta do pekel
Rubrika:  Rozhněvaná

Půjčku splácet půjčkou je cesta do pekel

24.10.17, 09:14, autor: LadyAnn
Půjčit si peníze z cizích zdrojů je dnes poměrně běžné a snadno dostupné řešení. Méně běžné pak už je jejich řádné splácení v dohodnutém termínu a v odpovídající výši. Jakmile se vaše dluhy vymknou kontrole a neschopnost splácet řešíte dalšími půjčkami, jste na nejlepší cestě do dluhové pasti. Jak si chytře půjčovat tak, abyste neuvízli v dluhové spirále a neohrozili tak vaši holou existenci?

Čtenost -   Diskuze: (8
 

V Česku dramaticky přibývá počet dlužníků s více exekucemi. Podle údajů z Exekutorské komory má čtyři a více exekucí již 380 tisíc lidí a přibližně 120 tisíc dlužníků jich má dokonce více než deset. Na počátku jejich dluhových problémů byl přitom v mnoha případech pouze nízký dluh. Problém nastává v okamžiku, kdy se dlužníci svou situaci pokoušejí vyřešit čerpáním dalších půjček, aby měli na splácení těch předchozích. Často si navíc půjčují za ještě horších podmínek a naskakují jim nové a nové sankce. Najít ze začarovaného kruhu cestu ven a zastavit roztočenou dluhovou spirálu je pak téměř nemožné. Jak si půjčovat zdravě a s rozumem?

 

 

Před každou půjčkou si nechte čas na důkladné zvážení

Vždy, než se pro samotnou půjčku rozhodnete, pečlivě zvažte, zda ji vůbec potřebujete. Je pro vás to, co si chcete za získané peníze pořídit, opravdu nezbytné? Nestálo by za to našetřit si na tento výdaj časem z vlastních zdrojů? Platí to zejména o půjčování na nákup dovolené a vánočních dárků. Pokud jste přesvědčení, že se bez peněz teď a tady neobejdete, stanovte si výši splátek a délku splácení tak, abyste byli za každé situace schopni svému závazku dostát. A to i v případě, kdy dojde ke snížení či dočasnému výpadku příjmů.

 

 

Pozor na smluvní pokuty

Ve smluvních podmínkách jsou mnohdy obsažena ujednání o skrytých poplatcích, které vás mohou přivést na mizinu. Pozor si dejte na pasáže týkající se plnění informačních povinností. Pokud například neoznámíte změnu svých kontaktních údajů nebo ve sjednané lhůtě nedoložíte potřebné dokumenty, mohou přijít nemalé sankce ve formě smluvní pokuty.

 

 

Při neschopnosti splácet nedělejte mrtvého brouka

Pokud se dostanete do situace, kdy nejste schopni uhradit pravidelnou splátku, nespoléhejte se, že to váš věřitel přejde. Aktivně se snažte předcházet prodlení – především pak sankcím z prodlení. Včas zahajte jednání s věřiteli, informujte je o platební neschopnosti a pokuste se domluvit na změně splátkového kalendáře. Rozhodně si však nepůjčujte na jednotlivé splátky u dalších věřitelů. To je cesta do pekel.

 

 

Zvažte konsolidaci dluhů

Jednou z možností, jak řešit svou dluhovou situaci, je refinancování všech dosavadních dluhových závazků. Konsolidací dochází ke sloučení všech vašich dluhů a jejich nahrazení jedním dluhem a jedním věřitelem. Pomůže vám to nejen zpřehlednit vaši finanční situaci, ale také snížit měsíční splátky.

 

 

Místo klasické mikropůjčky pružná finanční rezerva

Pokud se čas od času ocitnete v krátkodobém nedostatku financí, kdy těsně před výplatou potřebujete peníze na neočekávané výdaje, zapomeňte na klasickou mikropůjčku s pevně danými splátkami i dobou splácení. Flexibilní finanční rezerva Ferratum Credit je určena všem, kteří potřebují krátkodobě vykrýt výpadky ve financích. Můžete si půjčit opakovaně až 35 000 Kč, přičemž záleží jen na vás, zda dluh uhradíte jednorázově v plné výši, nebo si ho rozložíte do libovolně vysokých splátek. Podmínkou je pouze uhradit každý měsíc 12,5 % z aktuálně čerpané částky. Za vedení ani zřízení účtu nic neplatíte, pouze denní úrok a úrok z čerpané částky.

 
Zdroj: TZ
 • Markéta 27.10.17, 14:43

  Rozbalit 1.

 • Markéta

  Doporučuji také např. zkouknout jiné zdroje viz. edufi.cz, kde je možné si zadarmo stáhnout třeba ebook o mikropůjčkách https://edufi.cz/am/knihovna/edufi-mesicnik-zari-2017/, stránky se věnují i tématu konsolidace, refinancování atd.

 • Martina 30.06.22, 21:58

  Rozbalit 2.

 • Martina

  Je pravda, že co se týče malých půjček, tak toto opravdu smysl nedává a spíš to člověku může uškodit. Naopak ale třeba refinancování hypotéky, viz https://finuance.eu/ funguje v podstatě na podobném principu a tam už to podle mě smysl dává. Zvlášť pokud máte hypotéku refinancovanou za výhodnějších podmínek.

 • Veronika 29.10.22, 22:43

  Rozbalit 3.

 • Veronika

  Chceme si vzít s přítelem hypotéku, a tak bych se chtěla zeptat, kde se jít na hypo vůbec ptát? Kde se to tak vyplatí?

 • Tomáš 30.10.22, 20:48

  Rozbalit 4.

 • Tomáš

  S článkem musím souhlasit. Je ale na druhou stranu pravda, že někdy člověk prostě jinou možnost než půjčku nemá. V podobné situaci jsem teď ve své firmě. Potřeboval bych tam totiž koupit nový šroubový kompresor od https://www.kompresory-filtry-servis.cz/ Nemám na to ale v současné době peníze, takže si na to budu muset půjčit. Ještě nevím kde, ale nejspíše od banky pokud to vyjde.

 • Linda 30.10.22, 22:30

  Rozbalit 5.

 • Linda

  Verčo mě pomohlo, když jsem se podívala na online porovnávač. Ono alespoň člověk má pak díky tomu nějakou představu.

 • Tomáš 31.10.22, 20:45

  Rozbalit 6.

 • Tomáš

  Kde přesně? Kde jste se na to dívala prosím?

 • Mirek 01.11.22, 16:51

  Rozbalit 7.

 • Mirek

  Jestli budete potřebovat získat nějakou představu, jak se pohybují hypotéky, tak doporučím se podívat na Klik.cz, tam si můžete nabídky hypoték přehledně porovnat.

 • Eva 08.01.23, 08:37

  Rozbalit 8.

 • Eva

  Jediná půjčka kterou uznávám je ta na bydlení. Jinak si myslím, že je naprosto zbytečné se zadlužovat. Já jsem si s manželem brala hypo na stavbu domu svépomocí. Podařilo se nám to ve fiále postavit za pěknou cenu. Dokázala jsem si i sama vyřídit stavební povolení. Pokud by to někdo řešil, tak bych mohla doporučit firmu https://www.pozarnebezpecnostnireseni.cz/ , která udělá kompletní požárně bezpečnostní řešení za pěknou cenu

 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1473763

RSS:
Toplist