Psychiatr Jan Cimický o úmrtí Petra Muka: Deprese bolí víc než fyzická nemoc

- Psychiatr Jan Cimický o úmrtí Petra Muka: Deprese bolí víc než fyzická nemoc
Rubrika:  Ze společnosti

Psychiatr Jan Cimický o úmrtí Petra Muka: Deprese bolí víc než fyzická nemoc

25.05.10, 11:46, autor: Kočička
Včerejší smrt zpěváka Petra Muka (+45) zasáhla českou hudební scénu jako blesk z čistého nebe. I když každý věděl, že Petr trpí těžkými depresemi, a nebylo ani žádné tajemství, že byl několikrát hospitalizován na psychiatrii, nikdo nepředpokládal, jak tragické vyvrcholení bude mít jeho nemoc.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

"Nemyslím si, že spáchal vědomě sebevraždu. Spíš bych předpokládal, že léků si vzal víc, ve snaze se rychle z dané situace dostat, a to se mu stalo osudným," říká  známý psychiatr Jan Cimický (62)."Petr Muk sice nebyl mým pacientem, ale dobře jsme se znali. Hovořili jsme spolu o jeho nemoci, měl výbornou lékařskou péči, bral nejmodernější medikamenty. Několikrát jsme se viděli i v poslední době. Cítil se dobře, měl plány do budoucnosti, těšil se na turné," upřesňuje MUDr. Cimický.A připomíná, že deprese je vážné onemocnění a málokdo si dovede představit utrpení, které nemocný člověk podstupuje.
"Pacient prožívá často větší bolest než třeba při nádorovém onemocnění, prochází peklem a snaží se z něj vymanit. Zoufalá snaha cítit se lépe může pak vést předávkování léky," konstatuje Jan Cimický.Sám Petr Muk byl v nedávném rozhovoru  optimisticky naladěný. Svěřil se, že se s manželkou Evou (35) i s malou dcerou Noemi (3) chystají v létě na Slovensko a pak do Chorvatska na Istrii, kam jezdí každoročně. "Budu se zase potápět, mořský svět má obrovské kouzlo," těšil se Petr Muk.Podle informací médií mohla být příčinou úmrtí zpěváka kombinace prášků a alkoholu během oslavy vítězství našich hokejistů na mistrovství světa.

 
Zdroj: Korzo
  • Richard 26.05.10, 20:57

    Rozbalit 1. Deprese je svinstvo

  • Richard

    Deprese je nejhorší utrpení, které může být. Fyzicky se projevuje jako taková imploze duše. Kombinace léků a alkoholu může být přínosná, kořalka může potencovat účenek jiných léků. Ale může se stát, že se prostě přestřelí. A v tomhle případě to bylo fatální.

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
367136

RSS:
Toplist