Proč se ženy rozvádějí a muži jen zahýbají?

- Proč se ženy rozvádějí a muži jen zahýbají?
Rubrika:  Smyslná

Proč se ženy rozvádějí a muži jen zahýbají?

24.09.14, 09:51, autor: Erosenka
Nevěra ženy mívá skutečně fatálnější důsledky. Ne vždy ovšem obstojí tradované zdůvodnění, že muž je nevěrný především tělem, zatímco žena duší.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Odlišné důsledky případného rozvodu pro ženu a pro muže

Nevěrná žena se často chová rozvodově radikálněji než nevěrný muž. Dokonce i tam, kde jsou v manželství děti; často právě tam. Je téměř jisté, že je i po rozvodu získá do péče. S tím souvisí i větší pravděpodobnost, že jí zůstane byt.

 

 

Zvýšená pohotovost podváděných mužů volit krajní řešení

Běžný muž je tvor ješitný a tím i snadno zranitelný. Jeho reakce na partnerčinu nevěru jsou podstatně dramatičtější. Hledá řešení především rychlá, a tak zpravidla i destruktivní. Nejúčinnějším lékem přitom paradoxně bývá jen a jen prosté působení faktoru času. Pokud muž dokáže zvolit zdvořilý odstup, výrazně zvýší šanci na záchranu manželství. Právě trpělivosti se mu většinou jaksi nedostává. Podváděné ženy se chovají méně radikálně. Možná proto, že pro ně manželova nevěra nepředstavuje tak masivní společenskou stigmatizaci. Možná proto, že snáze získávají neformální podporu a pochopení okolí. Možná proto, že do hry vstupuje i prostá ženská rivalita ? proč by to té druhé měla vše tak usnadňovat?
Muž je tvor v zásadě konzervativní a nerozhodný


Běžný muž se vyhýbá změnám. Jen zřídkakdy dává popud k výraznějším inovacím (stěhování, adaptace bytu apod.). Podobně přistupuje i k novému vztahu. Ze všeho nejraději by jej měl jen ?na přilepšenou?. Hlavně aby si nemusel zvykat na nějaké změny!

 

 

Absence vhodných reakcí na straně podváděného muže

Podváděné ženě doporučují i odborníci postupy, které by v mužském provedení asi nebyly účinné. Od péče o vlastní zevnějšek, návštěvy kadeřnice či kosmetičky, přes drobné radosti typu ?nový svetřík? až po snahu o udržení bezporuchového chodu domácnosti. Muže časem třeba jeho fascinace novým vztahem přejde a zůstane. Podváděný muž, předvádějící se ale se zářivým přelivem na zbytku kadeří a v nových apartních slipech, či muž, mávající od žehlicího prkna na rande odcházející manželce, nepředstavuje zrovna imponující ideál. Jistě, nemáme to snadné, pánové. Co tak někdy zkusit alespoň ten zdvořilý odstup a trpělivost?

 
Zdroj: Petr Šmolka - Muž a žena nakladatelství Portál
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1126980

RSS:
Toplist