Proč se vám letos podzimní splín vyhne?

- Proč se vám letos podzimní splín vyhne?
Rubrika:  Úspěšná

Proč se vám letos podzimní splín vyhne?

01.11.12, 08:46, autor: Valerie
Máme pro vás dobrou zprávu. Letos se vám vyhne špatná nálada, která vás na podzim obvykle trápí. Nebude vám vadit slunce schovávající se za mraky, nebudete si stěžovat na podzimní plískanice a dobrou náladu si udržíte i při vstávání do tmy a zimy. Jak je to možné? Protože letošní podzim můžete trávit jinak: Když si totiž najdete si totiž nové přátele, známé, kamarády nebo partnery.

Čtenost -   Diskuze: (0
 


    Nebuďte sami

 

Již naše babičky říkaly, že ve dvou se to lépe táhne. Především na podzim budete společnost opravdu potřebovat. Hledat ji můžete i na internetu. „Moderní seznamovací portály dnes nabízí nejen seznámení s partnerem. Najít tam můžete i nové přátele a lidi naladěné na stejnou notu. Společné aktivity vám pomohou lépe překonat podzimní chmury,“ vysvětluje Martina Horáková z portálu Leyter.com.

 

    Vyrazte za zábavou

 

Objevte zajímavý bar, kupte si lístky do divadla, navštivte koncert oblíbené kapely nebo jděte do kina na novou bondovku. Dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat. Že na vás přátelé nemají čas? Není nic snazšího, než zabrouzdat na stránky Leyter.com.

 

„Můžete tam oslovit některého z více než 20 tisíc zaregistrovaných uživatelů a najít partnera na akci, případně i na celý život. Vybrat si můžete i z aktivit, které uživatelé sami připravují. Výhodou je, že vidíte, kdo je na akci již přihlášen a koho tedy nejspíš potkáte. Navštívit tak můžete například bowlingový večer nebo setkání roztleskávaček. Nevybrali jste si? Nevadí. Založte si svou vlastní akci a čekejte, koho tím zaujmete – vaši noví přátelé s podobnými zájmy na sebe nenechají dlouho čekat,“ navrhuje Martina Horáková.

 

    Zajděte do oblíbené restaurace

 

Dobrá nálada prochází žaludkem. Je vědecky dokázáno, že konzumace jídel, která vám chutnají, může stimulovat uvolňování látek zvaných beta-endorfiny. Ty pozitivně ovlivňují vaši náladu. Nejde však pouze o jídlo samotné, Evropská rada pro informace o potravinách (European Food Information Council, EUFIC) zdůrazňuje, že pozitivní pocity navozené jídlem souvisejí také s tím, zda je konzumováno v té správní chvíli a v příjemné společnosti.1 Tak neváhejte, vyrazte do oblíbené restaurace a nezapomeňte pozvat i přátele a kamarády.

 

    Sportujte, sportujte, sportujte

 

O vlivu sportu na zdraví, kondici, či psychiku byly napsány desítky knih a článků. Shrňme alespoň základní fakta: Během sportování se do těla uvolňuje tzv. hormon štěstí, endorfin, který navozuje dobrou náladu. Pro většinu dospělých je kromě příjemného pocitu a relaxace hlavním motivem ke sportování především udržení či zlepšení kondice. Ženy tak činí hlavně kvůli svému vzhledu, muži kladou důraz nejen na vysportované tělo, ale i sociální stránku pohybu. Pohyb přináší nejen psychické odreagování po náročném dni v práci, ale mnohým lidem pomáhá také navazovat a utužovat sociální vazby.

 

Pokud nepatříte zrovna mezi sportovce, radí MUDr. Anežka Ticháčková z Fakultní nemocnice Olomouc jako prevenci podzimních splínů alespoň minimální fyzikou aktivitu: „Choďte na procházky, navštěvujte kavárny nebo při společném nakupování proměňte barevnost svého šatníku.“

 

    Zavzpomínejte na léto

 

Prosluněné dny, příjemné teploty a dovolené. To vše způsobuje, že lidé mívají dobrou náladu a pohodu spojenou především s letním obdobím. V čase podzimních plískanic proto není nic lehčího, než na léto zavzpomínat. „Vytáhněte fotky z dovolených a letních cest. Uspořádejte promítání a pochlubte se snímky svým známým a přátelům," radí Martina Horáková. Vzájemně se tak můžete inspirovat a třeba i začít plánovat společné výlety na příští letní prázdniny.

 

    Dopřejte si relax podle vašich představ

 

Bez příjemně stráveného volného času se na podzim jednoduše neobejdete. Pokud jste si nevybrali z nabízených možností, hledejte. Vystavujte se novým zážitkům a prožitkům. Ať už se rozhodnete pro saunu nebo raději lenošení u dobrého filmu, snadno se oprostíte od problémů všedních dnů. A nezapomeňte – ve dvou se podzimní splíny zahánějí lépe.

 
Zdroj: Leyter.com
 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
937645

RSS:
Toplist