Proč jsou muži nevěrní?

- Proč jsou muži nevěrní?
Rubrika:  Smyslná

Proč jsou muži nevěrní?

30.05.23, 00:00, autor: Plavovláska
Jen z nedávné doby - Arnold Schwarzenegger, Charlie Sheen, Tiger Woods, Berlusconi... Ti všichni byli svým partnerkám nevěrní. Ale netýká se to ani omylem jen celebrit. Jen se tam počet nevěrníků vyskytuje ve stejném procentu jako ve zbytku populace. A je na ně víc vidět.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Proč jsou tedy vlastně muži nevěrní? Vždyť přece mají doma partnerku ...

 

 

1. Lovci

Ano, muži jsou lovci. Mají to zakódováno hluboko v sobě. Kdyby tomu tak nebylo, tak by lidstvo už dávno nepřežilo, proto příroda dala mužům touhu po úlovku, vítězství, výhře. Nejde však jen o jelení kýtu, kterou je třeba lovem opatřit. Je třeba si též ulovit ženu a (tedy původně) postarat se o rozmnožení vlastního rodu. A pokud možno to pojistit na více místech, aby bylo potomků co nejvíce. Dnes už, pravda, některé věci z toho nejsou aktuální - například na mamuty se nijak často nechodí, na děti se používají kondomy, ale touha lovce mužům zůstala a nedejte se mýlit, v každém muži někde dřímá.

 

 

2. Objevitelé

Proč je tolik mužů vynálezců a jen tak málo žen? Ne, není tomu kvůli nerovnoprávnosti v minulých staletích. Je tomu prostě proto, že muži mají touhu stále něco objevovat. Lákají je nepoznané věci, nepoznané zážitky, chtějí všemu přijít na kloub. Z ženského hlediska je to hloupost, protože praktické ženy na takové plýtvání časem neslyší. Jenomže muže lákají i nové zážitky s jinými ženami a touha zjistit, jaké to je jinde i za cenu nevěry.

 

 

3. Hráči

Dalším důvodem k nevěře často bývá i to, že jsou muži hráči. Láká je soupeření, testování možností, chtějí vyhrát. Takže často přistupují na zajímavé hry s novými ženami a baví se u toho náramně. U žen se tato motivace vyskytuje také, ale v nesrovnatelně nižší míře.

 

 

4. Egoisté

Nebudeme si zastírat, že muži prostě z valné většiny egoisté jsou. Myslí především na sebe a často přistupují k věcem velmi pragmaticky - tedy, co mi vyhovuje je správné. Proto hodně mužů svou nevěru dokáže brilantně obhájit. Vždyť přece jen hledají to, co doma nemají, že? Na tom přece vůbec není nic špatného, že? Takže pokud vašemu partnerovi něco doma nepůjde pod nos, pak si koledujete o to, že si najde něco jinde, co mu vyhovovat bude a ještě to dokáže dokonale zdůvodnit, že je vlastně v právu!

 

 

5. Ješiti

Ješitnost je velmi často hnacím motorem. Potřeba si dokázat, že na to mám, že nejsem starý, nudný, nezajímavý. Velmi často se muži dopouštějí nevěry protože najednou začnou mít pocit, že nejsou doma dost obdivováni a oceněni. Cítí se být degradování do role toho, kdo nosí domů výplaty, chodí s košem a dostávají za příklad souseda, který je ve všem lepší. A oni jsou tak dobří a mohou si přece dovolit mnohem víc. Tak si to prostě jdou otestovat.

 

 

6. Soupeři

O mužském přátelství se tradují celé zkazky a jsou často pravdivé. Muži dokáží být celoživotními přáteli na život a na smrt. Občas, ovšem, než do toho vstoupí žena. A to jakkoli, třeba jen jako zajímavý objekt. Například se muži dokáží předhánět, kdo dívku uloví, kdo bude mít větší šance. Ale nezřídka si povídají, kolik jich už "mají na triku" a  snaží se navzájem trumfnout. Kdo jich měl víc, kdo měl krásnější, jak všemožně to spolu dělali, kolik čísel za noc stihli, ale věřte mi, že nikdy v těchto "štengrovačkách" nefigurují zakonné manželky. Je až neuvěřitelné kolik mužů se dopustí nevěry jen proto, aby se měli před kamarády čím pochlubit.

 

 

7. Alibisti

V podtitulu je sice alibisti, ale hodilo by se spíše srábci. Nevěru totiž často provozují muži, kteří se vlastně chtějí se svou partnerkou rozejít, ale nemají odvahu to prostě čestně udělat. Proto začnou podvádět a touží, aby byla nevěra odhalena a vztah  ukončila žena.

 

 

Na závěr musím podotknout, že je nevěře zbytečně přikládán velký význam. A ona ho nemá. Kdyby se ženy dokázaly na nevěru podívat mužskýma očima (že vlastně o nic nejde) ubylo by rapidně rozvodů.

 
Zdroj: Archív 2011
 • Renata 28.09.11, 16:04

  Rozbalit 4. slaosy

 • Renata

  to je pravda všechno, co se tu píše, ale nic na tom nemění můj názor, že je to slaost a hloupost co u mužů převládá a neudeme jim přece tolerovat nevěry, mimochodem muži i u žen z věčší části nevěru ani nepřipustili

 • Adéla 24.11.22, 00:59

  Rozbalit 5.

 • Adéla

  Tahle otázka mi vrtá hlavou posledních 5 měsíců, kdy jsem začala manžela podezřívat. Chtěla bych však mít jistotou. Potřebovala bych si ho ideálně natočit. Dá se nějak dobře zamaskovat kamera do kanceláře? Tak aby to nepoznal?

 • Klára 27.11.22, 08:16

  Rozbalit 6.

 • Klára

  V dnešní době není problém koupit skrytou kameru téměř v jakémkoliv předmětu vás napadne. Ať už je to budík nebo třeba propiska , ale i zapalovač nebo klíče od auta. Je toho opravdu hodně v čem můžete najít skrytou kameru.

 • Adéla 27.11.22, 22:10

  Rozbalit 7.

 • Adéla

  A kde se to teda dá koupit? Když máte tu zkušenost, tak kam se mám podívat?

 • Klára 29.11.22, 21:18

  Rozbalit 8.

 • Klára

  Podívejte se na stránky obchodu https://www.1obchod.com/ , kde prodávají špionážní techniku. Najdete tam skryté kamery opravdu v hodně předmětech, které jsou velmi nenápadné.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1568576

RSS:
Toplist