Proč jsme mentálně překyselení

- Proč jsme mentálně překyselení
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Proč jsme mentálně překyselení

11.06.13, 10:50, autor: Morisa , Hodnocení: 100% (1 hlas)
Hodně často jsme nakvašení, naštvaní, závistíví, nebo jen podraždění. To všechno má dopad na naši psychiku a posléze pak na celý náš život - na to, jestli se nám bude dařit a nebo nebude!

Čtenost -   Diskuze: (0
 

 

 

Nedávno se mi do rukou dostala knížka s docela poetickým názvem, totiž Poselství tvé duše. A abych pravdu řekla i její obsah je do značné míry poetický. Co by přece nebylo poetického na životní filozofii a duchovní nauce?
poselství

            Poselství tvé duše je další z řady mnoha úspěšných děl německého terapeuta Kurta Tepperweina. Ten už se mnoho let věnuje výzkumu vědomí se speciálním zaměřením na oblast příčin fyzických a psychických nemocí. Jednoduše zkoumá dopady našeho psychického stavu a rozpoložení na naší fyzickou schránku. Tento jeho výzkum přinesl už plno zajímavých poznatků, o kterých píše ve svých předchozích knihách, jako jsou například: Co ti napoví nemoc, Nemoci vyčtené z tváře, nebo Pryč s kyselostí! A právě na knihu Pryč s kyselostí! navazuje Poselství tvé duše. Díky těmto dvěma publikacím se dokážeme úspěšně zbavit naší celkové kyselosti. Pryč s kyselostí! nás oprostí od naší fyzické kyselosti a Poselství tvé duše zase od té psychické.

            A co všechno naši psychiku zakyseluje? No inu třeba náš potlačovaný hněv – jsou případy, kdy prostě vypěnit nemůžeme a tak to držíme v sobě a kyselíme. Nebo třeba obyčejná závist – často nevědomá. Nebo přílišný egoismus, strach, zárlivost, lítost, nervozita, panovačnost – to všechno jsou mentální faktory, které překyselují naši mysl. Ovšem ani takové kouření, panák před spaním nebo hranolky nejsou tím nejlepším, co bychom mohli pro svojí mentální rovnováhu udělat. Tím, že si tělo zanášíme nečistotami či chemií, zároveň ohrožujeme i svou mysl. Je to provázaný koloběh a všechno tak souvisí se vším. Vždyť jsme jedna celistvá bytost s tělem, duší a psychikou.

            Samozřejmě že i v Poselství tvé duše nám pan Tepperwein překládá způsoby řešení. Vypracoval duševní cvičení, kterým nabydeme zpět svou psychickou rovnováhu. Naučíme se, jak žít správně sami se sebou, jak se pochopit a jak si porozumět. Naučíme se, že to jací jsme, je správné, a že vůbec nevadí, že nezapadáme do konceptu přijatého společností. Proto jak tvrdí Kurt Tepperwein, nejhorší, co člověk může udělat, je, že se začne přizpůsobovat svému okolí, že se začne formovat jistému zavedenému principu a ideálu, že se začne chovat jako všichni ostatní, že začne kopírovat lidi ze svého okolí a úplně tak zapomene na sebe a na své já. To všechno se v knize dozvíme a na to všechno také dostaneme mnoho rad a poučení. Knížka je navíc velice přehledná, srozumitelná a dopodrobna popisuje jednotlivě rozpracované body.

            Filozofie celé knihy by se dala shrnout do jednoduché teze, tedy že bychom měli být sami sebou, a že bychom s tím měli být také vyrovnaní a spokojení. Pokud toto dokážeme naplnit, náš život nabyde daleko jiných rozměrů – mnohdy pro nás neznámých, ale přesto příjemných. Zjistíme, že můžeme být spokojení, i když nejsme první a zrovna nemáme všechno, co ostatní. Zjistíme, že čím víc budeme spokojení a čím míň budeme tlačit na pilu, tím víc nám budou věci vycházet – naše pozitivní a vyrovnaná energie si přitáhne zase jen pozitivní energii.

            Jednoduše buďme takoví, jací jsme, a bude nám nejlíp, budeme šťastní, zdraví, v pohodě.

 

 

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Hodnotil 1 čtenář | Průměrné hodnocení: (100%)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka...
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
14807

RSS:
Toplist