Probiotika – pomocníci při redukčních dietách

- Probiotika – pomocníci při redukčních dietách
Rubrika:  Zdravá

Probiotika – pomocníci při redukčních dietách

29.07.21, 00:00, autor: Černovláska
Chcete efektivně zhubnout a neublížit svému zdraví? Známe skvělého pomocníka. Tentokrát to ale nebude ani dietolog, ani trenér ve fitness, ale probiotikum.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Probiotika jsou velmi přátelské mikroorganismy, které  ovlivňují už od raného dětství celkový zdravotní stav organismu. Pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru, takže nám pomáhají s trávením a brání přemnožení škodlivých bakterií v trávicím traktu. Tak je udržována stálá rovnováha v našich střevech. Dokonce působí preventivně i před karcinomem tlustého střeva.Tradiční zeštíhlovací proces


Existuje mnoho zaručených diet, přípravků na hubnutí  a receptů k redukci váhy. Většina z nás začíná tím, že pouze sníží porce jídla a tím také příjem kalorií, přidá k tomu pohyb a myslíme si, že máme vyhráno. Problémem zůstává jo-jo efekt, který se dostavuje ihned poté, kdy tato dietní opatření porušíme. Náš organismus si totiž začne ukládat „zásoby“ na obdobné horší časy, které právě přestál.

Pozor také na hubnutí na úkor svalové hmoty. Jestliže budete sledovat úbytek kilogramů na váze, nezjistíte z pohledu na čísla, zda vám ubývají tuky, voda nebo se zmenšuje svalová hmota. Převážná většina z nás se totiž domnívá, že odchází jen tukový přebytek. To může být vážný omyl. Spalováním většího množství kalorií pohybem tvorbu svalové hmoty sice podporujeme, protože svalová tkáň pro svou činnost spotřebuje hodně energie, ale musíme vědět, jaké cviky zvolit, abychom opravdu spotřebovávali přebytečný tuk a kila neubývala ze svalů.

 

 

Probiotika ku pomoci

Potřebujeme se tudíž rozumě stravovat a pohybovat, avšak s efektivnější a se zdravější redukcí váhy vám pomohou právě již zmíněná probiotika.

Probiotika („pro bios“ v řečtině znamená „pro život“) přispívají k dlouhověkosti. V roce 1965 byl tento výraz použit poprvé, aby zdůraznil opačný význam ke slovu antibiotika. Probiotika jsou tedy životu užitečná, pomáhají při detoxikaci organismu a dietních a očistných kúrách. Produkují totiž celou řadu látek, jako např. kyselinu propionovou, která pozitivně ovlivňuje metabolismus cholesterolu, kyselinu octovou, která podporuje zpětnou resorpci vody a elektrolytů. Dále tvoří řadu enzymů, které rozkládají potencionálně karcinogenní aminy a podporují trávení bílkovin a cukrů (protézy, laktáza), atd. Znesnadňují vstřebávání tuků do těla, a tak pomáhají udržovat zdravou tělesnou hmotnost.

Probiotika se vyskytují v zakysaných mléčných výrobcích - jogurtech a sýrech, v kysaných nápojích, ale i v kysaném zelí, rychlokvašených okurkách, kysaných houbách. Na trhu existují mimo běžně dostupných výrobků také v lékárnách volně prodejné doplňky stravy, které mají jistou výhodu. Aby bylo probiotikum účinné, musí se dostat do střev dostatečné množství životaschoných bakterií, což stravou není příliš možné. To například doplněk stravy Biopron 9 Premium obsahuje hned devět kmenů probiotik v  objemu 20 miliard v denní dávce. Jako bonus budete mít navíc zdravou pleť, vyhnou se vám kandidózy a mykózy a pomůžete si k snížení hladiny LDL-cholesterolu.

Při hubnutí také tělu výrazně prospěje, když se vyhnete alkoholu, kofeinu, jídlům z fast foodů a každý den vypijte minimálně dva litry čisté vody nebo neslazené minerálky.

 
Zdroj: Archív 2012
  • Iveta 19.09.21, 09:41

    Rozbalit 1.

  • Iveta

    V jaké formě přijímáte pravidelně probiotika?

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1161347

RSS:
Toplist