Přerušovaný půst: přirozená dieta

- Přerušovaný půst: přirozená dieta
Rubrika:  Zdravá

Přerušovaný půst: přirozená dieta

09.05.23, 00:00, autor: Plavovláska
Přerušovaný půst je název pro speciální způsob stravování, díky kterému byste mohli zhubnout. Výhodou této diety je to, že způsob stravování je zcela přirozený. Nepotřebujete žádné speciální znalosti, abyste ji mohli držet. Když máte v ruce nějakou potravinu, nemusíte dlouze vyhledávat, zda je pro vás vhodná. Přerušovaný půst je dieta s jednoduchými pravidly a navíc je také velmi flexibilní.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jak funguje přerušovaný půst?
V podstatě jde o to, že střídáte období, kdy jíte s obdobím, kdy se postíte. Ale nebojte se slova „půst“. Nebudete dny bez jídla. Existuje několik režimů půstu, z nichž nejčastější je 16/8. To znamená, že 16 hodin denně se postíte, 8 hodin můžete jíst. Po celý den je samozřejmě možné přijímat tekutiny (ideálně nekalorické, jako je například voda). Výhodou je to, že půst se počítá i v době, kdy spíte. Je tedy jen na vás, jestli si „okno“ pro jídlo zvolíte například od 10:00 do 18:00 nebo ve zcela jinou dobu.

 

Proč přerušovaný půst funguje?
Protože je to člověku přirozený způsob stravování. Naši prapředci si museli jídlo lovit. Bylo tak přirozené, že v období, kdy něco ulovili, se najedli dosyta. A potom nejedli až do dalšího úlovku. Obranný mechanismus těla je připravil na hladovění, aby jim poskytl dostatek síly potřebné k hledání dalšího jídla. Nedá se tedy říci, že onen půst znamená hladovění. Pokud v prvních dnech budete pociťovat hlad, pak vězte, že organismus si brzy na nový režim zvykne.

 

Může mít přerušovaný půst pozitivní zdravotní účinky?
Ukázalo se, že přerušovaný půst může zlepšit stavy některých onemocnění nebo jim pomoci předejít. Jedná se o choroby a potíže, jako je například cukrovka, některé druhy rakoviny, vysoký krevní tlak. Díky přerušovanému půstu můžete nastartovat také detoxikaci organismu a obnovit přirozenou rovnováhu těla. Kromě hubnutí se také můžete těšit celkově lepšímu zdraví.

 
Zdroj: Plné zdraví
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1723770

RSS:
Toplist