Pravidla pro výběr muže k chovu

- Pravidla pro výběr muže k chovu
Rubrika:  Zlobivá

Pravidla pro výběr muže k chovu

26.11.10, 10:01, autor: Plavovláska
Pravidla pro nezkušené ženy, které se rozhodnou jít do rizika a chovat doma živého muže. Proč pro nezkušené ženy? Protože zkušené ženy se do této zhůvěřilosti (chovu mužů) nepouštějí.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Pořízení muže

Na co musíme především dbát, než si muže k domácímu chovu vybereme. Nepodceňujte tu chvíli, kdy si ho vybíráte - uvědomte si, že s ním budete trávit poměrně velkou část vašeho života a tak je lépe nejednat překotně a věnovat výběru dostatek času.

 

 

1. Zdraví

Zdraví je na prvním místě. Je třeba ho nechat prohlédnout nejlépe lékařem, ale zkušená zdravotní sestra je vhodná též. Zaměřte se především na genetické choroby, infekční nemoci, nemoci zraku, sluchu a pohybového ústrojí. Prohlédněte mu také dobře zuby - později by se vám opravy chrupu mohly řádně prodražit. V každém případě si ho nechejte hned na začátku přeočkovat. Kastraci nedoporučuji, pokud plánujete rozmnožování. Ale pak ho chovejte doma a nepouštějte jej ven bez dozoru. Pokud už rozmnožování neplánujete, pak je ovšem kastrace na místě. V každém případě potřebujete muže zdravého, protože nemocný nemůže plně uspokojovat vaše nároky a potřeby. A taky se mohou zvýšit náklady na jeho údržbu a léčbu.

 

 

2. Exteriér

Ano, jak váš budoucí muž bude vypadat je také hodně podstatné. Určitě si ho nepořizujete jen jako domácího mazlíčka a budete s ním chtít také posléze  vyjít do společnosti, předvést ho, případně se jím dokonce pochlubit. Ale i při obyčejném venčení, nebo pokud vám bude nosit nákupy je exteriér důležitý. Přece nechcete aby si ho pletli například z orangutanem. Na to pozor! Hned při první příležitosti, například při větším nákupu, kdy ponese všechny vaše balíčky a tašky, by po vás  skočili ochránci zvířat! A věřte mi, že jen velice těžko dokazujete, že muž není zvíře. V žádném případě  si nesmíte vybrat takového, který by na první pohled vzbuzoval lítost a soustrast.Mohlo by se stát, že by ho náhodně kolemjdoucí ženy dokrmovaly, litovaly a hladily a on by mohl nabýt neoprávněného dojmu, že by si jinde polepšil a třeba by mohl začít mít vlastní názory, odmlouvat či být dokonce drzý!

Vyberte si silného, dobře rostlého, vysokého. Barevnost je věcí vkusu či právě letícího módního trendu. Letos frčí muži lehce pobledlí, s tmavými kadeřemi, může mít i pečlivě udržované strniště, s lehkým důrazem na nedbalou eleganci. Ideláním typem je Robert Pattinson. Je potřeba si ale uvědomit, že již příští sezónu mohou být tredny úplně jiné a proto je lepší než hity volit typy nadčasové.

 

 

3. Povahové vlastnosti

Musí být milý, oddaný, poslušný, hravý, veselý, pracovitý, zručný, poddajný, respektovat a přijímat vaše názory, citlivý, ale současně vášnivý, když si to budete přát a hlavně věrný!

Ověřte si, zda vybraný exemplář není lekavý. To není dobrá vlastnost a mohl by vám při nějakém "rámusu" v domácnosti utéct. Párkrát by to udělal a byl by z něj věčný útěkář před překážkami a povinnostmi a takový by vám k ničemu nebyl. Zkontrolujte, jestli je dost přítulný, ale současně musí být přítulný jen k vám. Muž, který je přítulný k náhodným kolemjdoucím není pro chov dobrý.

 

 

4. Schopnost učit se novým cvikům

Ochota učit se novým cvikům ale nestačí. Zaměřte se i na to, zda je schopen se novým cvikům učit. Zda si je dokáže vštípit a vykonávat je poslušně, přesně a radostně. Je třeba, aby byl plně disciplinovaný a vykonával vaše příkazy zcela podle zadání a bez zaváhání. NIkdy si nemůžete být jisti, kde vyrůstal a jak byl veden. Řekněme si otevřeně, že matky našich mužů mají tendence je nemístně rozmazlovat, dělat jim úsluhy, vařit jim a v mnoha případech je nenaučí ani základním povinnostem, jako je vaření, úklid, nákupy, žehlení a údržba trávníku. S takovými pak budete mít opravdu hodně práce, ale pokud je schopen se novým cvikům naučit a je ochotný, tak se vám vaše počáteční úsilí mnohonásobně vyplatí. Jen si pak na něj musíte dát pozor, protože nejedna "potvora" se vám ho pak může snažit sebrat a přijít tak k hotovému.

Musí se naučit reagovat na první pokyn. Neposlušnost trestejte od samého začátku už v samém zárodku. Jinak budete muset dělat scény třeba kvůli běžným hloupostem jako je luxování, mytí nádobí, či vynášené koše.

 

 

5. Předpoklady pro chov

Musíte si být jista, že je schopen se rozmnožovat. Tedy zda je schopen přenést svou genetickou informaci uspokojujícím způsobem. Vybírejte proto dobře, abyste mohla být na svůj chov a každý jeho přírůstek náležitě pyšná. Dobře si prohlédněte otce vašho muže a případné sourozence. Samozřejmě si též pořádně vyzkoušejte, zda je ochoten a schopen provádět rozmnožování přesně tehdy, kdy budete chtít a tak jak budete chtít. Rozhodně mu nikdy netrpte, aby si dobu rozmnožovacích úkonů určoval sám. Mají totiž sklony k nenasytnosti a často pak vyžadují "plození" i v době, kdy vás rozhodně oplodnit nemohou. To nepřipusťte. Jen v případě, že by vás to bavilo a chtěla jste to vy sama. Nezavádějte to však jako pravidlo, přestane vás to totiž brzy bavit a tak ať si zvyká od začátku, že chlípnosti a zvěrstva se u vás v domácnosti pěstovat nebudou.

 

 

Pozor na kousky ze sekáče!

Vím, že jsou lacinější, ale jsou už většinou  opotřebení, ošuntělí, se špatnými návyky z minulého chovu. Nikdy nevíte v jakém prostředí byli a také se nikdy přesně nedozvíte, proč byli ze svého předešlého místa vykázáni. Počítejte s tím, že vám budou věšet na nos bulíky, tvářit se mile, trošku zoufale, jen aby vzbudili vaši lítost. Budou se snažit hodit vinu na předešlou paničku. Na to velký pozor! Je velmi pravděpodobné, že přesně tak, jak se teď vyjadřují o ní, budou jednou mluvit o vás. Nebrat! Zapamatujte si, že lítost není dobrý rádce při výběru muže! Muži z druhé ruky jsou prostě zpravidla nějak vadní a kazoví.


A nakonec: Nezapomeňte, že i když to je někdy bolestivé, tak pokud vám muž nevyhovujte, je lepší se ho zbavit raději dříve než později. Je totiž zbytečné, aby u vás zabíral místo nějakému pro vás vhodnějšímu exempláři.

 

ANKETA: Co je nejdůležitější při výběru muže pro chov?


Celkem: 121 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • exot 01.12.10, 13:28

  Rozbalit 1. Blbosti

 • exot

  radsej si zozente vysavac ten splna vsetko vymenovane

 • chovatelka 21.01.11, 18:18

  Rozbalit 2. Super článek

 • chovatelka

  Opravdu povedený vtipný článek!

 • Huráááá 17.11.11, 22:11

  Rozbalit 3. Konečně.

 • Huráááá

  Eh, to jsem rád že většinu kriterií neplňuji. Dám to přečíst ženě, aby pochopila jak šlápka podle fríkulínky vedle a třeba budu mít úplný klid. Díky za ty feministický kydy.
  Jen návdavkem motto procitnuvší feministky:
  "Až vyhubíme muže, vrátíme se do jeskyně, budem žvýkat kůže."

 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1684743

RSS:
Toplist