Pražský Jarmark

- Pražský Jarmark
Vyšlo v blogu:  Pražský Jarmark

Pražský Jarmark

26.11.04, 00:00, autor: CentrumTance , Hodnocení: -
Ohlédnutí za taneční událostí

 

Vystoupení na Pražském Jarmarku

Datum

3.9.2004

Popis

V Praze 1 na Ovocném trhu proběhl ve dnech 28. srpna až 4. září 2004 I. ročník Mezinárodního folklorního festivalu (MFF) "Pražský Jarmark" pořádaný Folklorním sdružením České republiky (FoS).
Program festivalu byl koncipován jako pestrá mozaika volně navazujících vystoupení folklorních souborů z 10 zemí (Mexiko, Anglie, Argentina, Itálie, Polsko, Rusko, Slovensko, Indonesie, Slovinsko a samozřejmě Česká republika). Program byl doplněn o ukázku tradičních řemesel a lidového umění.
Jediným zástupcem břišního tance byly tanečnice Centra Orientálního Tance Kristýna Hammerová, Antea Dorishantová, Katka Lišková a Zuzka, které vystoupily v pátek 3.9. 2004 v podvečer.

Další informace o festivalu

MFF Pražský jarmark - Folklorní festival FoS ČR
Místo konání: Praha 1, Ovocný trh

Pořadatelé :

  • Městská část Praha 1

  • Bacare CS s.r.o.

  • Folklorní sdružení České republiky
Jde o zcela ojedinělý projekt. Nultý ročník Mezinárodního folklorního festivalu si klade za úkol vytvořit novou tradici Pražského jarmarku a tím vyplnit tento chybějící článek pražských kulturních slavností. Tato originální akce je zaměřená na vystoupení našich i zahraničních folklorních souborů, na ukázky zajímavých řemesel a ochutnávky specialit české, moravské, slezské, ale i mezinárodní kuchyně. O dobrou pohodu se postarají i výrobci piva, vína, lihovin, soft drinků a dalších osvěžujících nápojů. Jarmark promění Ovocný trh v noci na 28. 8. v prostor pro zábavu a odpočinek návštěvníků Prahy z domova i ze zahraničí, ale i pro Pražany samotné. Náměstí ožije tradičními staročeskými řemesly, celou řadou stánků a stanů s občerstvením, kde budou prezentovány i speciality kuchyně jednoho z pořadatelů festivalu ze sítě restaurací Jarmark, čímž se významně rozšíří nabídka pro hosty. Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy, jako předního reprezentanta evropských kulturních hodnot. V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie nabývá tato akce ještě většího významu.

Program

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Obezita a její faktory

Obezita trápí čím dál tím víc lidí, v České republice je jí postiženo 29 % mužů a 40 % žen. Nejčastěji bývá spojena se zvýšeným příjmem potravy na jedné straně a nedostatkem pohybu na straně druhé. Velkou roli hrají i vrozené dispozice, hormonální vlivy, pravidelnost stravování, psychický stav a další možné faktory. Obezita není jen estetickou vadou, ale především představuje vážný problém zdravotní.
Profil blogu
Profil blogu "Pražský Jarmark"
Profil blogu
Založen:
13.8.2009 13:17:21

Přístupů:
4742

RSS:
Toplist