Prahou na kole: bezpečně a s jistotou

- Prahou na kole: bezpečně a s jistotou
Rubrika:  Praktická

Prahou na kole: bezpečně a s jistotou

11.01.19, 00:00, autor: LadyAnn
Praha a cyklisté si k sobě nenacházejí cestu snadno. Důvodem jsou i nejrůznější jízdní stroje masově využívané turisty, které ohrožují nejen chodce, ale i celkovou dopravu. Město se tak snaží nepříjemným situacím předcházet místními zákazy.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Kam už se na kole nepodíváte


Od 11. dubna už není možné projíždět se na kole některými místy v centru Prahy. Jedná se zejména o Staroměstské náměstí, ulici Na Příkopech a náměstí Republiky, kde je největší koncentrace pěších. Jinde cyklisté projíždět můžou, cesta to ale je někdy poněkud klikatá. Praha zatím nemá vybudovanou dostatečnou síť cyklistických pruhů, při jízdě je proto třeba být velice opatrný. Je dobré využívat hlavní vyznačené cyklistické trasy, ty páteřní vedou podél Vltavy a větších městských potoků. Od nich se pak rozvětvují další, někdy lepší, jindy horší cesty.

Cyklisté by v Praze neměli jezdit po chodníku a pokud projíždějí místy, kde je mnoho chodců, je lepší z kola sesednout a chvíli ho vést.

 

 

Chraňte sebe i své kolo


Pro pohodlný a bezpečný pohyb po městě na kole je dobré být vybavený bezpečnostními prvky:

 

    Bytelný zámek se vám bude hodit, až si budete po cestě potřebovat odskočit do obchodu, nebo se známým na kávu.


    Světla vepředu i vzadu na kole jsou nutností nejen ve městě. Můžete si zvolit mezi běžnými blikačkami, které je ale nutné obvykle z kola sundat, když ho opouštíte, nebo světla přidělaná ke kolu napevno.


    Zvonek vám pomůže na sebe občas v obtížném provozu upozornit.

 

 

 

Jak se ochránit při nehodě?


I když se budete jako cyklista chovat zodpovědně, neznamená to, že vás nemůžou potkat problémy. Je proto lepší počítat i s nepříjemnými situacemi a být na ně připravený. Základem je v tomto ohledu pojištění odpovědnosti. Pokud dojde k nehodě, pokryje za vás veškeré škody, které jste způsobili ostatním stranám při nehodě.

To, kolik vás bude pojištění odpovědnosti stát, si můžete spočítat v online kalkulačce ČSOB Pojišťovny. Toto pojištění má tu výhodu, že vás kryje jak doma, tak venku, a to i v zahraničí. Navíc se vaše pojistka vztahuje i vaše blízké včetně dětí a domácích mazlíčků, které mnohdy berete na kolo s sebou.

 

 
Zdroj: TZ, FOTO: Shutterstock
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1336141

RSS:
Toplist