Práce na směny může být zdrojem vzniku deprese

- Práce na směny může být zdrojem vzniku deprese
Rubrika:  Zdravá

Práce na směny může být zdrojem vzniku deprese

30.09.21, 00:00, autor: Černovláska
Na pracovišti se směnným provozem zaměstnanec může často podléhat depresím. A rozhodně v tom není sám: tímto problémem trpí až 19 milionů lidí na celém světě.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Deprese: nemoc pracujících
Deprese je jednou z hlavních nemocí všech pracujících. V 80 % případů je však pomocí léků zvládnuta. Deprese se u pracujícího na směny projevuje nižší pracovní docházkou, různými nehodami a změnou jeho samého. Stupeň onemocnění je však u každého individuální.

 

 

 

Varovné signály počínající deprese:

Ztráta zájmu o běžné aktivity
Pokles energie
Poruchy spánku
Myšlenky na smrt a sebevraždu
Podrážděnost, výbušnost
Nadměrný pláč
Chronická bolest

 

 

Ochránce proti depresi
Podle univerzitních odborníků je hlavní komponentou, která se na vzniku deprese podílí, selhání některých částí mozku tak, že nefungují normálně. V některých případech může pomoci kognitivně-behaviorální terapie, jejímž cílem je naučit se lépe zvládat své problémy. Zabývá se také rozborem a změnou myšlení. Úzkost a deprese mohou být dvě stránky stejného problému. U lidí trpících depresí byla zjištěna snížená hladina serotoninu. Serotonin je látka, která umožňuje komunikaci mezi spojeními v mozku a řídí naše emoce. V dnešní době je možné tuto látku pomocí léků nahradit.

 


Deprese není jen špatná nálada
Nesmíme tedy zapomínat na skutečnost, že deprese je více než špatná nálada, a zvláště v zaměstnání by mohla mít nepříznivý dopad. Práce na směny je mnohdy velice zatěžující a lidé pracující ve směnném provozu by měli dodržovat zdravý životní styl a dostatečně sportovat.

 

 

 

Zloděj naší energie
Deprese vysává životní energii. Dlouhodobá deprese vede k onemocnění a není pro organismus prospěšná. V některých případech může vést k problémům s alkoholem a drogami, od čehož si člověk slibuje, že už žádné problémy mít nebude. Máte-li proto podezření, že deprese trápí i vás nebo někoho blízkého, neváhejte se obrátit na odborníky.

 

ANKETA: Způsobuje Vám Vaše práce deprese?

Hlasuj pro možnost Ano

Celkem: 24 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: www.ulekare.cz. Archív 2009
  • Věrka 18.03.16, 14:20

    Rozbalit 1.

  • Věrka

    Ze začátku ani ne, ale později jsem začala taky trpět přikládala jsem si to ke stáří - méně energie, síly.. pak jsem ale začínala mít takové divné "stavy" tak jsem se poradila s lékařem a doporučil mi Coenzym, který je na právě dodání energie, síly..navíc je komplexní - obsahuje vitamíny E,B1 omega 3 pufa a coenzym q10.. takže užívám tenhle "doping na stáří" a cítím se mnohem lépe

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1201142

RSS:
Toplist