Pozor na neprofesionální masáž. Může vám ublížit

- Pozor na neprofesionální masáž. Může vám ublížit
Rubrika:  Zdravá

Pozor na neprofesionální masáž. Může vám ublížit

03.05.21, 00:00, autor: Černovláska
Hledáte příjemnou formu relaxace pro vaše unavené tělo i duši, nebo naopak chcete zvýšit svoji výkonnost? Vsaďte na masáž a s ohledem na vaše potřeby si vyberte tu nejvhodnější. „Velkou pozornost však věnujte výběru kvalitního a kvalifikovaného maséra. Neodborně provedená procedura vám totiž může ublížit,“ varuje Michaela Tomanová, primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Kdy může neprofesionální masér ublížit

Masér s vámi musí vždy při první návštěvě zkonzultovat váš současný zdravotní stav. V některých případech, zejména pokud člověk není zcela zdravý, může neprofesionální masáž ublížit. Pro některá onemocnění je totiž masáž přímo kontraindikací. „Jde například o případy, kdy pacient trpí zánětem žil, infekčním onemocněním, některými neurologickými onemocněními a kožními záněty. Masáž může ublížit při stavech po úrazech, operacích, eventuálně při osteoporóze. Musíme si uvědomit, že masér není pokaždé fyzioterapeut nebo lékař s vysokoškolským vzděláním. Masér je školený specialista, který prošel kurzy s různou dobou trvání,“ připomíná lékařka Michaela Tomanová, do jejíhož týmu patří zkušení fyzioterapeuti. 

Jak vybrat správného maséra


Nejlepším krokem je, když dostanete kladné doporučení od důvěryhodného zdroje. Každému však vyhovuje něco jiného. „V každém případě si však nechte předložit certifikát maséra k masáži, na kterou se chystáte. Vnímejte rovněž své emoce. Masér by vám měl být sympatický a příjemné pocity by ve vás mělo vzbuzovat i samotné prostředí. Nikdy se nenechte nutit do něčeho, co sami nechcete,“ doporučuje primářka Rehabilitačního ústavu.


 

Vybrané druhy masáží  a jejich účinky

Existuje nespočet druhů masáží, které  mohou mít stimulující nebo zklidňující účinek. „U většiny z nich dochází ke zlepšení prokrvení svalů a vazivových tkání, ke snížení jejich tuhosti a zmírnění bolestivosti. Sportovní masáž pomáhá urychlit regeneraci svalů po zátěži a dosáhnout tak lepší svalové výkonnosti. Reflexní cestou se dají ovlivnit porušené funkce některých orgánů. Jednotlivé masáže se liší především jejich provedením, hmaty a také jejich intenzitou. Například dětskou masáž provádíme vždy jen jako jemné doteky a hlazení s možností použití masážního oleje určeného pro děti,“ uzavírá lékařka Michaela Tomanová.

 
Zdroj: Archív 2013
  • Martin 23.09.20, 03:50

    Rozbalit 1.

  • Martin

    To, že může masáž od neprofesionála ublížit, znám na vlastní kůži. Bývalá přítelkyně mě chtěla překvapit a doma mi udělala erotickou masáž. Úspěch však tato masáž neměla a další den jsem se necítil moc dobře a ani ta erotika nebyla žádná sláva. Po našem rozchodu jsem to chtěl vyzkoušet ještě jednou, a tak jsem se objednal do profesionálního salónu: https://masaze-princess.cz/ a opravdu se to nedá porovnat.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1079710

RSS:
Toplist