Poznejte kouzlo detoxikace a zdravé výživy

- Poznejte kouzlo detoxikace a zdravé výživy
Rubrika:  Novinky

Poznejte kouzlo detoxikace a zdravé výživy

23.06.21, 00:00, autor: LadyAnn
Zdravá mysl i tělo, svěží a pružná pokožka - téměř každý z nás si přeje mít tyto životní benefity. Abychom toho dosáhli, je bezpodmínečně nutné dodržovat disciplinovaný tréninkový režim s nutričně vyváženou stravou. Než to však uděláte, je nanejvýš důležité detoxikovat tělo správným očistným procesem, aby se z něj uvolňovaly škodlivé toxiny. Co je detoxikace a jak s ní začít?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Co znamená „detoxikace těla“?

Detoxikace v zásadě znamená očištění krve. Při tomto procesu dochází k odstranění nečistot z krve v játrech, kde se toxiny zpracovávají k eliminaci. Tělo ale také vylučuje toxiny pomocí ledvin, střev, plic, lymfatického systému a dokonce kůží. Jakmile dojde k nesprávné filtraci těchto nečistot, tělo je jimi nepříznivě ovlivněno. A právě v tomto okamžiku je vhodné zahájit detoxikaci těla.

Jak poznám, že potřebuji detoxikaci?

Mnoho odborníků na zdravý životní styl doporučuje své tělo detoxikovat alespoň jednou ročně vyjma kojících matek, dětí a pacientů s chronickými degenerativními chorobami, rakovinou nebo tuberkulózou. A pokud se u vás vyskytuje jeden z těchto příznaků, detoxikace organismu je nezbytná.

Jaké jsou příznaky toho, že potřebujete detoxikaci?

  • Nevysvětlitelná únava,

  • podrážděná kůže,

  • špatné trávení, vyprazdňování, pocity těžkosti,

  • alergie,

  • infekce nízkého stupně,

  • nafouklé oči nebo vaky pod očima,

  • nadýmání,

  • menstruační problémy,

  • duševní zmatek a nepohodlí.

Abyste podpořili přirozenou detoxikaci jater, ale i celého těla, udělejte z každodenní detoxikace prioritu, která vám pomůže získat zdraví, energii, pomůže s hubnutím a také snížií riziko různých onemocnění.

Jak na detoxikaci těla přírodním způsobem?

Začněte u jídla

Zdravá strava je nejdůležitějším způsobem účinné detoxikace organismu. Nejprve odstraňte potraviny, které narušují detoxikaci. Mezi ně patří bílé cukry, které hrají dost velkou roli při vzniku chronických onemocnění včetně obezity. Mezi další nevhodné látky patří trans-tuky, které se často vyskytují v pokrmech z fast foodů nebo polotovarech. Citlivost na potraviny může také zpomalit úbytek hmotnosti a zpomalit proces detoxikace tím, že vaše střeva toxiny propustí do krve. Mezi běžné potravinové intolerance patří lepek, mléčné výrobky, sója a kukuřice. Při zvažování detoxikace zkuste tedy cukry a trans-tuky vyloučit na dobu 3 až 4 týdnů.

Podporujte funkci střev

Gastrointestinální problémy jsou častou známkou nesprávné přirozené detoxikace těla, projevující se zvracením a křečemi. Aby detoxikace střev a celého organismu proběhla tak, jak má, podpořte funkci střev pomocí začlenění správných potravin, přírodních doplňků, jako je například psyllium, a vitamínů.

Vyhněte se nemocem

Toxicita přispívá k zánětu, který vede k větší toxické zátěži a zpomaluje odbourávání tuků. Protizánětlivá strava zahrnuje mořské plody, rostlinné potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, včetně lněných a chia semínek a spoustu neškrobové zeleniny. Jelikož vliv výživy na zdraví člověka je zásadní, do svého jídelníčku také zařaďte rybí a krilový olej a kurkumin – kvalitní doplňky stravy má značka Himalyo.

Podpořte imunitu

Podpora imunity je dalším důležitým klíčem ke správné detoxikaci organismu. Dbejte na dostatečný příjem tekutin, kvalitní spánek a dodržujte zásady zdravé výživy.

Pijte hodně čisté vody

Hydratace udržuje správnou buněčnou funkci a optimálně detoxikuje tělo spolu s řadou dalších funkcí.

Vypoťte toxiny z těla

Cvičení a fyzická aktivita nejsou jenom přínosem pro naše postavy, ale díky nim tak naše těla mohou lépe vylučovat toxiny z těla ven. Ať už jde o hot jógu nebo intervalový trénink s vysokou intenzitou, najděte konzistentní plán cvičení, který vyhovuje vašim preferencím a harmonogramu.

Podpořte přirozenou detoxikaci

Zatímco se buňky neustále samy detoxikují, je dobré tento typ detoxu podpořit také řízenou očistou těla. Tento typ detoxikace trvá pouhých pár dnů a principem je zpravidla půst.

Toxické přetížení je často přehlíženým faktorem obezity – a správný detoxikační plán může poskytnout živiny, které vaše tělo potřebuje, aby vám pomohlo uzdravit se a zhubnout.

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
288108

RSS:
Toplist