Posilujte své sebevědomí

- Posilujte své sebevědomí
Rubrika:  Úspěšná

Posilujte své sebevědomí

05.09.18, 00:00, autor: Plavovláska
Myslíte si, že je třeba posilovat jen svaly a tělo? A víte že to není pravda? Sebevědomí se na vašem úspěchu podílí největší měrou. Přitom právě ženy s ním mají opravdu velké problémy. Jsme hnány nejrůznějšími modními trendy a očekáváními. Chce se po nás nejen abychom dokázaly pracovat v zaměstnání stejně jako muži, ale navíc mít domov jako klícku a ještě u toho všeho skvěle vypadat. Není pak divu, že se právě ženám sebevědomí nedostává.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Myslíte, že vám chybí sebevědomí? Ano? Pak je třeba jej posílit. Bez sebevědomí totiž nemůžete dosáhnout ničeho a to ani v partnerském, ale ani v pracovním životě. Jenže sebevědomí je třeba pravidelně posilovat. Nemůžete zvedat činky, nebo dělat sklapovačky - to vám sice pomůže líp vypadat, ale ne nutně to vede k posílení sebevědomí. Jak tedy na to? Pár rad bychom měli:

 

 

1. Realisticky se ohodnoťte

Chcete na sobě pracovat a zlepšit své sebevědomí? Nejdřív realisticky zhodnoťe svůj život. Co máte a co byste chtěla mít? Vzhled je v našem případě až to poslední. Podívejte se na to jak žijete, jaká jste, jak se projevujete? Umíte si vydobýt to co chcete? Umíte se prosadit?

 

 

2. Pochvalte se

Pro povzbuzení  sepište pět věcí, na které jste v životě nejvíc pyšná. Určitě umíte, nebo jste dokázala něco, na co jste opravdu hrdá. Vypište si je a pochvalte se za ně. Věřte, že nikdo to neumí tak dobře, jako vy.

 

 

3. Odměňte se

Pokud se vám něco povede, neváhejte a odmeňte se. Klidně si něco pěkného kupte, jeďte na víkend, do divadla, prostě udělejte něco co vás potěší a o čem si řeknte: "Tak tohle mám za odměnu, protože jsem tak skvěle zvládla ..."

 

 

4. Jděte do toho!

Určitě jsou ve vašem životě věci, které jste chtěla někdy vyzkoušet, udělat, okusit, ale nenašla jste odvahu, nebo prostě jen jste se do toho nepustila. Teď je tedy ten pravý čas. Jděte do všeho, co jste kdy zkusit chtěla a nebojte se toho. Věřte, že máloco posílí vaše sebevědomí víc, než když překonáte sama sebe.

 

 

5. Poslouchejte se

Vnímejte, jak sama o sobě mluvíte. Nemluvte o sobě v pochybách. Nepodceňujte se, I když třeba máte strach a nejste si jista, neříkejte to nahlas. Nepomůže vám to, jen to vaše pochyby umocní. Mluvte o sobě hezky.

 

 

6. Chybovat je normální

Pokud uděláte chybu, klidně si řekněte: "Tak to se nepovedlo..." a jděte do toho znovu. Nebo máte nějakou chybičku na vzhledu? No a co? Rozhlédněte se. Kolik lidí kolem vás je perfektních? Prostě si povolte chyby a netrapte se jimi.

 

 

7. Postupné cíle

Chcete na sobě začít pracovat? Pak si dávejte postupné cíle. Potřebujete třeba zhubnout 15 kg? Dejte si cíl třeba jen 5 kg. Nebo jen 1 kg a za každé kilo se odměňte. Mějte radost ze všeho, čeho dosáhnete. Nedívejte se až na konec, kdesi do dálky, to vede jen do deprese. Dejte si cíl hned za rohem a jásejte když ho dosáhnete.

 

 

8. Neusněte na vavřínech

Dílčí cíl ovšem neznamená usnutí na vavřínech. Buďte se sebou spokojená to ano, chvalte se a odměňujte se, ale nikdy se nesmíte zastavit. Stále si musíte házet míček dál a dál a vždy pro něj radostně doběhnout.

 

 

9. Stále se učte

Doučte se všechno, co cítíte, že vám v životě schází. Jak často si řeknete třeba - kéž bych uměla anglicky, kéž bych uměla šít, nebo kéž bych si udělala kurz modeláže nehtů? Pak tedy neváhejte a do toho. Učte se, udělějte to pro sebe. Posílí to vaše sebevědomí sloními dávkami. A věřte, že nikdy není pozdě.

 

 

10. Nestyďte se si říct o pomoc

Bojíte se, že to sama nezvládnete? Nechte si pomoct od kamarádky, psychologa, trenéra. Vyhledejte radu a pomoc.

 

ANKETA: Jste spokojena sama se sebou?


Celkem: 55 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2009
 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1116891

RSS:
Toplist