Pokožka po létě potřebuje hlavně hydrataci

- Pokožka po létě potřebuje hlavně hydrataci
Rubrika:  Krásná

Pokožka po létě potřebuje hlavně hydrataci

12.08.21, 00:00, autor: Michaelle
Kůže po dovolené vyžaduje zvláštní péči. Dostávala několik týdnů pořádně zabrat a i když vypadá zdravě a opáleně, může být dehydratovaná. Jak o ni tedy správně pečovat, abychom místo hezkého opálení pokožku nepoškodili? Radí dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Slunce, slaná či chlorovaná voda, teplo nebo klimatizace často způsobují vysoušení pleti. Na kůži se objevují šupiny, loupe se, pne nebo může svědit. Slunce se kromě dehydratace podílí i na vzniku pigmentových skvrn, zvýraznění pih, ztenčení kůže a prohloubení vrásek.

Denní péči v létě začněte výběrem vhodného mýdla, sprchového gelu a čisticího prostředku, a to od rukou, přes celé tělo až po obličej. Moderní mýdla a sprchové gely obsahují hydratační složky, která se prostřednictvím sprchy s teplou vodou vstřebávají do pokožky a pomáhají tak udržovat její přirozenou vláčnost, hebkost a pružnost. Vyzkoušejte například sprchové gely značky Dove, které obsahují některé pokožce přirozené lipidy a pokožka tak vydrží hydratovaná po delší dobu.

Čištění pleti ráno a večer je základ každodenní celoroční péče. K čištění pleti od mazu, nečistot a zbytku dekorativní kosmetiky pomůže např. kvalitní hydratační mýdlo. Nemusíte se bát používat ani  tablety na mytí, Dove nabízí variantu pro citlivou pleť, která je hypoalergenní. Pouze dokonale vyčištěná pleť může správně regenerovat, „dýchat“, ale také vstřebávat hydratační a pečující krémy.

Voda je důležitá pro krásný  a zdravý vzhled pleti. Po létě je důležité, aby pleť byla schopna udržet hydrataci nejen na povrchu, ale i uvnitř. K tomu pomohou tělová mléka, která hydratují pokožku do hloubky. Voda tvoří asi 2/3 hmotnosti našeho těla. Organismus po létě dostatečně hydratujte a dodávejte mu dostatek živin s obsahem stopových prvků, které nám mohou po létě chybět.

Vlivem slunečního záření může docházet ke zhrubnutí a olupování kůže, je tedy důležité ji správně hydratovat a promazávat, aby se opálení tak rychle neztrácelo.

Nechodíte-li pravidelně na kosmetiku, dopřejte pokožce alespoň pleťovou masku. Ta se provádí jednou až dvakrát týdně před spaním. Masku opatříte v drogerii nebo si ji můžete také namíchat z domácích zdrojů jako je okurka, smetana, jogurt nebo mrkev.

Kouzlo krásné a zdravé pleti se neskrývá v množství přípravků, ale ve vyváženosti a v pravidelné péči.

 
Zdroj: TZ Archív 2013
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1574284

RSS:
Toplist