Podzimní očistná kůra

- Podzimní očistná kůra
Rubrika:  Zdravá

Podzimní očistná kůra

10.10.18, 00:00, autor: Plavovláska
S nástupem podzimu pocítí většina z nás úbytek psychických i fyzických sil. Jakoby se naše síly přes léto vyčerpaly a tělo bylo zaplaveno něčím, co nás táhne k zemi ...

Čtenost -   Diskuze: (2
 

 

Tato období, kdy se cítíme unavení a vyčerpaní, jsou dvě. Jarní  a podzimní. Zatímco jarní se vyznačuje spíše stresem, únavou, bolestmi hlavy a depresemi, tak podzimní  je spíše o zažívacích problémech, ozývaji se žaludeční a dvanácterníkové vředy, objevují se častěji záněty slepého střeva a samozřejmě chřipky.

 

Je to zvláštní, protože právě po létu, kdy jsem měli dostatek pohybu, vitamínů v podobě čerstvé zeleniny a ovoce, slunce a vody, jsme nečekaně oslabeni. Možná je to smutek organismu za odcházejícím létem. Už naši předkové tato období znali a byli na ně připraveni. Čistící kůry prováděli pravidelně a my si dnes povíme jak.

 

Organismus je po létu zaplaven toxickými látkami, kterých se musíme zbavit a vyplavit je ven. Jinak nás oslabí před nástupem podzimních chřipek, případně nám způsobí zažívací problémy.

 

 

Ovocné a zeleninové šťávy

Jedná se o přirozené detoxikační prostředky. Dvakrát do měsíce si udělejte ˇšťávičkový den". Pokud budete po celý den pít jen čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, ulevíte svému organizmu, váš zažívací systém si odpočine a přitom dodáte tělu veškeré potřebné živiny.

 

 

Citronová voda

Štáva z jednoho citronu smíchaná se 2 dcl vody každý den ráno půl hodiny před snídaní udělá s vaším tělem divy. Upraví vaše zažívání a posilí játra.  Takto užívaná citronová voda je detoxikační zázrak.

 

 

Červená řepa

Červená řepa povzbuzuje činnost jater a střev a zlepšuje vylučování toxinů a odpadních látek z těla. Šťávu z červené řepy podáváme v kombinaci s mrkvovou šťávou či jablečnou šťávou v poměru 1:1. Je dobré jíst červenou řepu syrovou například v tomto salátu z červené řepy. Jen bych doporučila v něm vynechat majonézu, je skvělý i bez ní.

 


Nemusím snad zdůrazňovat, že pokud hovoříme o šťávách máme na mysli čerstvé, právě vylisované šťávy z odšťavňovače. Nikdy průmyslově vyráběné a chemicky konzervované - detoxikace by pak postrádala smysl.


 

 

Kopřivový čaj

Pročišťuje organismus a zlepšuje krvetvorbu. Jeho účinky umocníme, pokud osladíme čaj Bezovým medem.

 

 

 

Břízový čaj

30 g listů břízy

20 g rozdrcených fenyklových semen

20 g listů meduňky

10 g šípků

10 g černého bezu

 

Jednu lžičku čajové směsi zalijeme 150 ml horké vody. necháme 10 minut louhovat a pak scedíme.  Pijeme po dobu 4 týdnů 3 šálky denně.

 

 

Trnková bylinná směs

1 lžíce květů trnky

1 lžíce květů černého bezu

1 lžíce kopřivy

1 lžíce listů břízy

 

Jednu lžičku čajové směsi spaříme 150 ml horké vody a necháme 5 minut louhovat. Poté slijeme a užíváme 2x denně po dobu jednoho měsíce.

 

 

Očišťovací bylinná směs (čaj léčitele Josefa A. Zentricha)

1 lžíce listů ostružiníku

1 lžíce listů maliníku

1 lžíce listů černého rybízu

1 lžíce listů lesního jahodníku

1 lžíce kopřivy

 

Tři lžíce směsi zalijeme 750 ml studené vody a pod pokličkou necháme louhovat do rána. Ráno necháme přejít několika vteřinovým varem. poté ještě 5-10 minut louhujeme a scedíme do termosky. Nalačno vypijeme 250 ml a zbytek po doušcích během dne. Kůru takto provádíme jeden měsíc.

 


Z výše uvedených čajů si vyberete vždy jeden a ten pak po dobu jednoho měsíce pijete. Je možné čaje střídat po týdnu.


 

 

Naši bylinkáři praví, že kdo si dvakrat ročně - tedy na podzim a na jaře zajistí vnitřní očistu (detoxikaci) organismu (tedy kůru trvající 4 týdny), má šanci se ve zdraví a svěžesti dožít velmi vysokého věku.

 

 

Přečtěte si také:

Trápí vás bolest kloubů?

Trápí vás bolest zad?

Trápí vás bolest hlavy?

 

Archív 2008

 

ANKETA: Provádíte pravidelné pročišťovací kůry organismu?


Celkem: 47 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Jarmila Mandžuková: Co pít, když ...
 • Neregistrovaný 15.10.08, 10:05

  Rozbalit 1. očistné kůry

 • Neregistrovaný

  Dělám je pravidelně každý rok. Měla jsem známeho, jednoho brněnského architekta, který je dělával jen jednou ročně a poněkud drasticky. Byl to veřící člověk a tak nedržel "půst" měsíc, ale 40 dní. Jako symbol Ježíše na poušti. Po dobu 40 dní nic nejdel, jen pil ovocné a zeleninové šťávy. Každý rok takto zhubl několik desítek kg, říkal ze jeho rekord byl asi 32 kg, které pak během roku nabral. Zní to strašlivě já vím, ale jemu to prospívalo. Dělal to tak celý život říkal asi od 20 let a dožil se devadesáti.

 • Neregistrovaný 03.11.08, 21:12

  Rozbalit 2. já radši dorta

 • Neregistrovaný

  to má něgdo tuhej kořínek

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2023597

RSS:
Toplist