Podvodné SMS v noci opět dorazily klientům VZP, podle odhadů jich mohou již být tisíce

- Podvodné SMS v noci opět dorazily klientům VZP, podle odhadů jich mohou již být tisíce
Rubrika:  Novinky

Podvodné SMS v noci opět dorazily klientům VZP, podle odhadů jich mohou již být tisíce

02.11.23, 10:50, autor: Plavovláska
Scénář i podoba podvodných SMS zpráv, které dostávají (nejen) klienti VZP ČR se opakuje. Rozeslaná informace předstírá, že odesílatelem je právě VZP ČR, adresáta vyzývá k vyplnění údajů na falešné webové stránce či přihlášení například do aplikace Moje VZP. Příslibem je v těchto případech zaslání přeplatků či „pojistné výplaty“.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Zaznamenali jsme obdobné texty rozeslané z různých telefonních čísel, riziko klientům hrozí po vyplnění údajů na fiktivním odkazu, proto je důrazně varujeme před tím, aby na takové zprávy reagovali či se řídili pokyny v nich uvedenými,“ říká bezpečnostní ředitel VZP ČR Jan Svoboda. Podle jeho odhadu mohou být takto rozeslány tisíce SMS zpráv. Jejich obsahem je například příslib výplaty přeplatků na zdravotním pojištění, v textu formulováno jako „čeká Vás pojistná výplata“.

 

Uvedená webová adresa https://vzp-portal.online/ je falešná! VZP ČR proto znovu varuje, aby lidé neotvírali žádné odkazy, které vedou mimo oficiální stránky VZP ČR dostupné na internetové adrese https://www.vzp.cz.

 

Pokud si klient nebude jist, zda mu přišla informace od VZP ČR, nebo falešná zpráva od podvodníků, může si pravost ověřit na infolince VZP: +420 952 222 222. Jasným vodítkem pro klienty může být také to, že v případě zpráv rozesílaných skutečně z VZP, je ve jménu odesílatele uvedeno: „VZP CR“ nebo „EKK“.

 

VZP ČR varuje před těmito podvodnými SMS zprávami prostřednictvím sociálních sítí, v aplikaci Moje VZP i na svých klientských pracovištích.

 

 
Zdroj: TZ
  • Jana 27.04.24, 21:40

    Rozbalit 1. SMS

  • Jana

    Já nemám ráda ani nepodvodné SMS. Úplně nesnáším, když nějaké e-shopy píší SMS zprávy. Jako by nestačily e-maily. Nikdy jsem ten význam nepochopila... Taky mám e-shop a SMS neposíláme a ani nikdy nebudeme :-) . Nechala jsem si poradit s emailmarketingem od https://webmailshop.eu/ , tak se spokojím jenom s tím.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
356659

RSS:
Toplist