Pleť je zrcadlem našeho zdraví i mysli

- Pleť je zrcadlem našeho zdraví i mysli
Rubrika:  Krásná

Pleť je zrcadlem našeho zdraví i mysli

07.09.21, 00:00, autor: Michaelle
Čím to je, že ráno vstaneme a v zrcadle vidíme cizí ženskou v naší noční košilce? Co ty kruhy pod očima? Oteklá víčka? Popraskané žilky, vysušené rty a pupínky kam se podíváme? Odpověď je jednoduchá: Na stavu naší pleti se podepisuje naše životospráva, zdraví a v neposlední řadě psychika.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Oteklá víčka (spodní i horní)

Pokožka kolem očí je velmi citlivá a vše se na ní během několika hodin odrazí. Vyloučíme-li alergickou reakci na kosmetické přípravky a účinek probdělých nocí, pak je vhodné se zamyslet nad životním stylem během několika uplynulých týdnů. Otoky víček mohou být důsledkem užívání léků, špatného nahromadění lymfatické tekutiny či oslabení funkce ledvin. Poměrně rychlé a účinné řešení představuje zvýšení pitného režimu, aby se organismus mohl správně detoxikovat a lymfa opět začala fungovat.

Jídelníček: vyloučení slaných a sladkých jídel, zvýšený pitný režim. 

Tmavé kruhy pod očima

Bývají projevem vyčerpání, chřadnutí organismu a jeho oslabení. Po uplynutí kritické fáze by tyto potíže měly odeznít. Jestliže však přetrvávají, jde o problém nedostatku železa, nedostatečné okysličení a současně dlouhodobé únavy. Navíc čím je pleť bledší, tím jsou kruhy výraznější. Řešením je úprava jídelníčku, odpočinek a dostatečný pitný režim. Vhodné ke konzumaci jsou luštěniny, hodně zeleniny a ovoce, které jsou plné antioxidantů. 

Pupínky na bradě a krku

Značí hormonální nerovnováhu. Nejčastěji se objevují v období dospívání, ale mohou se vyskytnout i v pozdějším věku. Stres navíc problém ještě zhoršuje, neboť způsobuje hormonální výkyvy. Problém pomáhají řešit potraviny a doplňky stravy s protizánětlivým a čistícím účinkem. Doporučuje se konzumovat potraviny s obsahem zinku, omega kyselin a vitaminu B. Hojení podporuje také pupalkový olej, který je bohatý na vitamin E. Vhodné ke konzumaci jsou dále dýňová a slunečnicová semínka, ryby (mastné druhy: losos, tuňák), zelenina.

Čištění a detoxikaci pomáhá i šťáva z aloe vera. Vhodné doplňky stravy pomáhají eliminovat potíže s pokožkou: pupalkový olej v kombinaci s olejem brutnákovým, B-komplex, bioaktivní zinek, ACTIValoe – biologicky aktivní šťáva z aloe vera.Popraskané rty

Dehydratace se projeví nejdříve pálením rtů, na což často reagujeme jejich olizováním, avšak bohužel tím stav ještě zhoršíme. Během několika hodin dochází k jejich popraskání. Nezapomínejte proto dodržovat pitný režim a používat hydratační ochranné prostředky. Popraskané koutky jsou podle některých informací důsledkem nedostatku vitamínu B2. Mnohem častěji se však jedná o infekční onemocnění (opar, mykotická nákaza), které lze zaléčit lokální aplikací léčivé mastičky. V lékarně vám jiste poradí.Červené a popraskané žilky

Objevují se nejčastěji kolem nosu, na lících a bradě – tedy v místech, kde pleť nejvíce zatěžujeme. V pokožce se nacházejí malé žilky, které při přetížení anebo věkem praskají. Elasticita pokožky je nám dána už při narození, správnou péčí však můžeme ledacos ovlivnit. Předpokladem je používání kvalitních kosmetických prostředků, ochrana před UV zářením, jemná péče. Jinými slovy, vymačkávání pupínků nechejte na kosmetičce, a pokud používáte peeling, pak volte zásadně ten s drobnými částečkami. Jako prevence proti praskání drobných žilek nám poslouží plnohodnotná strava bohatá na vitaminy, minerály a aminokyseliny.

 
Zdroj: krasojizda.cz, sxt.hu, 2010
 • Hanka 07.10.21, 11:46

  Rozbalit 1.

 • Hanka

  Celý život jsem trpěla na akné a vyzkoušela jsem snad opravdu všechno. U mě hrála velkou roli genetika a psychika, jenže s tím se horko těžko dá něco dělat. Na akné mi ale nakonec pomohlo CBG, které jsem zpočátku vůbec nechtěla vyzkoušet. Pak mě ale manžel přemluvil, že za zkoušku nic nedám. No a teď jsem ráda, že jsem to vyzkoušela. Pravidelně si objednávám CBG olej z obchodu https://www.cbdcko.cz/ , které mi na akné výborně zabírá.

 • Katka 19.06.22, 12:04

  Rozbalit 2.

 • Katka

  Naprosto skvěle napsané, díky mockrát. Je pravda, že pokud člověk není psychicky v pořádku, tak se to dřív nebo později začne projevovat i na jeho fyzické stránce. Upřímně já se snažím co nejvíc o to, abych byla v psychické pohodě. Hodně mi k tomu pomáhají i různé doplňky, které pravidelně beru. Mimo jiné třeba GABA, viz https://zivotavyziva.cz/gaba/

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1746380

RSS:
Toplist