Pět nejúčinnějších zbraní proti chřipce

- Pět nejúčinnějších zbraní proti chřipce
Rubrika:  Zdravá

Pět nejúčinnějších zbraní proti chřipce

24.10.22, 00:00, autor: Černovláska
Každoročně nás v zimních měsících trápí chřipka. Ve formě epidemií to bývá obvykle od ledna do března, ale trápí nás v menší míře často už o dříjna či listopadu

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Jeho přenos se děje kapénkovou nákazou od nemocného ke zdravému jedinci. Dominantními příznaky jsou náhlá teplota, která obvykle přesahuje 38 °C a různě intenzivní suchý kašel, včetně bolestí kloubů. U pravé chřipky téměř nikdy není přítomna rýma.Ideální stav by byl, kdyby nikoho žádné problémy nepostihly, takže - není nad prevenci. Pokud už musíte s nemocí bojovat, nikdy ji nepodceňujte a zůstaňte minimálně 1 týden doma ve fyzickém i duševním klidu.

 

 

Máme pro vás  Patero nejúčinnějších zbraní proti chřipce:

 


   1. Důkladná hygiena

Důsledně dodržujte zásady osobní hygieny, především si řádně myjte ruce. Buďte ohleduplní k svému okolí - kašlete a kýchejte do kapesníku. Virus chřipky letí při kýchnutí až dva metry daleko!

 

 

   2. Zdravý životní styl

Správná životospráva znamená  dostatek aktivního pohybu, ale také odpočinku a spánku. Navštivte saunu nebo polárium, otužujte se a za chladného počasí vyjděte ven vždy v teplém oblečení a kvalitní obuvi. Člověk s oslabenou imunitou je pro viry „živnou půdou“. Konzumujte pestrou stravu se zastoupením všech druhů potravin, zejména ovoce a zeleniny. V zimním období zvyšte přísun vitaminu C. Největší množství najdete v šípku, černém rybízu, kiwi, brokolici, citrusech, jahodách, špenátu a brusinkách. Zkuste i podpůrné léky, jako například rozpustný Acylpyrin +C.

 

 

   3. Očkování

Rozvíjí schopnost imunity bránit se proti konkrétnímu původci onemocnění. Optimální doba pro něj je říjen a listopad. Vakcína sama onemocnění nezpůsobí, protože obsahuje jen neživé nebo oslabené mikroorganizmy, případně jejich části.

 

 

   4. Účinná léčba

Pokud se onemocnění neubráníte, vsaďte na nejznámější a nejúčinnější lék u nás, vhodný  ke zmírnění všech příznaků onemocnění, kterým je Acylpyrin. Díky účinné látce - kyselině acetylsalicylové – vám sníží horečku a zbaví vás bolestí. Má i protizánětlivé účinky, takže je vhodné ho užívat nejen při akutních chřipkových onemocněních, ale i při bolestech hlavy, kloubů, páteře a svalů (hlavně revmatického původu), nebo při bolestech zubů.Acylpyrin +C je jeho rozpustná forma obohacená vitaminem C, který podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění. A samozřejmě zvyšuje imunitu. Má rychlejší nástup účinku a užívá se zároveň při lehkých až středních bolestech, např. při menstruaci, zánětu a při bolesti nervového původu.Antivirotika obsahují účinné látky kauzálních léčiv, které v organismu působí přímo proti chřipkovým virům a brání jejich dalšímu rozmnožování v organismu. K léčbě nových druhů chřipky na trhu najdete léky Tamiflu a Relenza.

 

 

 

   5. Podpůrná léčba

Kromě léčby farmaky nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin, zejména při horečce. Často bývá podáván horký černý čaj s medem a citronem. Přísady jsou samozřejmě správné, ale pozor na černý čaj. Víte, že odvádí tekutiny z těla? Mnohem lepší volbou jsou ovocné čaje, minerálky a stoprocentní ovocné šťávy. Zároveň se snažte překonat nechutenství, které by vám mohlo ublížit. I v době nemoci musí strava obsahovat tuky, cukry, bílkoviny, vitaminy a minerály.Kdo rád sází na bylinky, máme pro vás dobrou zprávu. Světovým tiskem proběhla zpráva, že anýz obsahuje chemickou látku podobnou jednomu z antivirotik ničících virus chřipky. Dosud se u nás ale využívá hlavně černý bez, máta peprná a lipové květy, které snižují horečku. Díky vysokému obsahu vitaminu C a příznivému působení na imunitní systém nezapomeňte na šípky.

 

 Autorka: Eva Pavlatová

 
Zdroj: Archív 2009
 • Bianca 26.01.10, 15:03

  Rozbalit 1. Imunita

 • Bianca

  Mojí zbraní proti chřipkám je wobenzym, kterým se posilňuji každou zimu. Jsem zastáncem toho, že do svého zdraví se vyplatí investovat a tak se každý rok takto chráním a vyplatí se mi to, než být pořád nemocná.

 • Zuzankaa 13.08.10, 16:16

  Rozbalit 2. imunita

 • Zuzankaa

  na posileni imunity v dobe chripek nedam dopustit na Preventan.

 • PavellZom 06.04.17, 14:07

  Rozbalit 3.

 • PavellZom

  Za nás teda hlíva ustričná :)

 • Jana 12.04.23, 11:33

  Rozbalit 4. Chřipka

 • Jana

  Já když cítím ,že na mě něco leze, tak si uvařím zázvorový čaj, zabalím se do deky a sednu si ke kamnům. Topíme dřevem v akumulačních kamnech Norsk Kleber https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ , ze kterých sálá teplo, i když se v nich už dobu netopí, takže se nemusím starat o přikládání a stejně je tu do rána teplo.

 • Denisa 11.08.23, 02:22

  Rozbalit 5.

 • Denisa

  Jakým způsobem je nejlepší zlepšovat si svoji obranyschopnost? Celkově by mě zajímalo, které vitamíny jsou nejlepší pro zlepšení imunity?

 • Mirka 12.08.23, 12:44

  Rozbalit 6.

 • Mirka

  Ono to většinou není jen o jednom vitamínu jak si většina lidí myslí. Ono je většinou potřeba doplňovat tělu více vitamínů. I proto jsem si našla doplněk stravy, který je vlastně takovým souborem vitamínů. Od té doby co ho pravidelně užívat už nebývám tak často nemocná.

 • Denisa 14.08.23, 09:08

  Rozbalit 7.

 • Denisa

  A jaký soubor vitamínů to tedy prosím pěkně je jestli se mohu ptát?

 • Mirka 15.08.23, 22:42

  Rozbalit 8.

 • Mirka

  LIPO DEKA od enerex-vitaminy.cz, kterou si pravidelně kupuji a užívám mi perfektně funguje a zařídila mi perfektní obranyschopnost proti nemocem.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2165273

RSS:
Toplist