Pět nejčastějších otázek při sjednávání pojištění online

- Pět nejčastějších otázek při sjednávání pojištění online
Rubrika:  Praktická

Pět nejčastějších otázek při sjednávání pojištění online

08.06.12, 08:31, autor: LadyAnn
Ať již hledáte výhodné cestovní pojištění nebo povinné ručení, s výběrem a sjednáním nejvýhodnější pojistky vám může dobře pomoci internet. Mnoho lidí má však z online nákupu pojištění zbytečné obavy. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás proto připravili odpovědi na nejčastější otázky, na něž se klienti nejvíce ptají.

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Jak si vybrat správný produkt?

Před sjednáním pojištění je vhodné všechny nabízené produkty pečlivě porovnat. Nabídky pojišťoven se totiž často liší a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. S výběrem nejvhodnějšího pojištění vám pomohou internetové porovnávače. Tyto specializované portály vám po zadání několika vstupních údajů zobrazí srovnatelné pojistné produkty přehledně seřazené podle ceny nebo dalších parametrů. Nemusíte tedy složitě navštěvovat prodejní weby jednotlivých pojišťoven. „Internetové porovnávače umožňují pojištění nejen dobře vybrat, ale také rovnou sjednat bez nutnosti navštívit pobočku pojišťovny nebo makléře. Online sjednání je také většinou mnohem levnější,“ uvedl Pavel Ronovský, ředitel nezávislého portálu ČeskéPojištění.cz, který porovnává nabídky pojišťoven a penzijních fondů.

 

Jak můžu zaplatit pojistné?

Pojištění na internetu nejsnáze zaplatíte bankovním převodem případně platební kartou. Některé portály nabízí i možnost platby pomocí mobilního telefonu nebo složenkou. Při platbě pojistného bankovním převodem nezapomeňte dobře zadat variabilní a specifický symbol. Porovnávač vám samozřejmě pošle podrobné pokyny k provedení platby na vaši e-mailovou adresu. Platby po internetu jsou bezpečné, komunikace s bankami a platebními branami je šifrovaná. Nemusíte mít proto z placení na internetu žádné obavy.

 

Od kdy je pojistka platná?

Pojištění sjednané prostřednictvím internetu je platné od zadaného data počátku pojistné smlouvy a okamžiku provedení platby pojistného. Okamžikem provedení platby je myšleno zadání platebního příkazu, nemusíte tedy čekat, až peníze přijdou na účet pojišťovny. Díky tomu je tedy možné si sjednat například cestovní pojištění večer bezprostředně před cestou. Musíte však ještě ten den uhradit pojistné pomocí internetového bankovnictví, platební kartou či dalším běžným způsobem.

 

Kdy dostanu všechny dokumenty?

Při sjednání pojištění online většinou obdržíte e-mailem všechny potřebné dokumenty v elektronické podobě. Při sjednání cestovního pojištění vám prodejní portál či porovnávač obratem zašle pojistnou smlouvu a kartičku asistenční služby k vytištění. V případě povinného ručení ihned dostanete také dočasnou zelenou kartu. Po jejím vytisknutí můžete s pojištěným autem ihned jezdit. Všechny dokumenty v papírové podobě vám pak pojišťovna nebo porovnávač pošle většinou do jednoho či dvou pracovních dnů.

 

Kde najdu další informace či návod?

V případě problémů se neváhejte obrátit na klientskou telefonní linku porovnávače či pojišťovny. Oborníci na telefonu vám s výběrem a sjednáním pojistky pomohou a zodpoví vám také všechny případné dotazy. V komunikaci s porovnávačem můžete využít rovněž e-mail, případně online komunikační programy. Stačí jen dobře formulovat dotaz a vyškolení pracovníci vám emailem odpoví a nabídnou řešení. „Kvalitní porovnávač klientům poskytne také odpovídající informační servis. Samozřejmostí by měla být možnost prostudovat si pojistné podmínky nabízených produktů, v nich totiž mohou být obsažené důležité informace například o rozsahu krytí pojistných rizik a podmínkách pojistných plnění,“ uvedl Pavel Ronovský, ředitel nezávislého portálu ČeskéPojištění.cz.

 
Zdroj: ČeskéPojištění.cz
 • Renata 08.01.19, 05:58

  Rozbalit 1. Pojištění

 • Renata

  Při sjednávání cestovního pojoštění se vždy obracím na https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni/cestovni-pojisteni-na-hory . Jezdíme každý rok lyžovat do Rakouska a necháváme se od nich pojistit. Už je máme prověřené, tak nepotřebujeme hledat nějaké jiné pojištění.

 • Bára 11.08.19, 06:29

  Rozbalit 2. Pojištění

 • Bára

  My jsme letos poprvé vyzkoušeli sjednat si cestovní pojištění online a to konkrétně přes https://www.insiacare.cz/ . Byla jsem překvapená, jak proběhlo vše rychle, takže jinak už si pojištění sjednávat nebudeme.

 • Pavlina 29.11.19, 22:42

  Rozbalit 3.

 • Pavlina

  Já si nedávno vyřizovala pojištění domácnosti a naštěstí vše proběhlo dobře. Docela ale přemýšlím nad tím, že by bylo dobé, abych měla svůj majetek ochráněný i z právního hlediska. Právě proto mě docela zaujalo zalozeni svereneckeho fondu, které nabízí třeba na No, bohužel dnes žijeme v době, kdy pouhý bezpečnostní systém nestačí. O majetek totiž člověk může snadno přijít i jinými způsoby. Nejen tak, že jej o něj okradou zloději. Co vím, tak právě z tohoto důvodu není špatný nápad například zalozeni sverenskeho fondu. Ten se u nás dá založit například u https://www.alphacitizen.com/cs/ To prý právě k tomuto účelu slouží.

 • Milena 18.12.19, 05:11

  Rozbalit 4.

 • Milena

  Takové rady zrovna celkem příjdou vhod, protože se brzy chystám vybírat nějaké cestovní pojištění na hory. Dívala jsem se na nabídky různých pojišťoven a abych pravdu řekla, tak zatím nejvíc se mi zamlouvá tato: https://www.ervpojistovna.cz/ Má s nimi někdo zkušenost?

 • Tomáš 19.11.20, 20:45

  Rozbalit 5. Pojistka

 • Tomáš

  Chystám se kupovat auto, a chtěl bych se zeptat, zda se dá nějakým způsobem sjednat kompletně pojištění online nebo jestli musím někam chodit? a u které pojišťovny se to nejvíc vyplatí?

 • Petra 22.11.20, 09:33

  Rozbalit 6.

 • Petra

  Téměř vždy si pojištění řeším online přes srovnávač pojištění. Líbí se mi to, že nemusím nikam chodit a rychle mám srovnání od všech pojišťoven

 • Tomáš 24.11.20, 15:48

  Rozbalit 7.

 • Tomáš

  To se potom nemusí nikde třeba ani přes kurýra podepisovat pojišťovací smlouva? Opravdu to jde vyřídit kompletně online?

 • Petra 25.11.20, 17:30

  Rozbalit 8.

 • Petra

  Co já mám svoji zkušenost, tak jsem si hledal výhodné nabídky přes srovnávač pojištění klikpojisteni .cz Tam místo podpisu stačí zaplatit pojistou smlouvu z osobního účtu

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1298299

RSS:
Toplist