Péče o pračku: 5 zásad, které se vyplatí dodržovat

- Péče o pračku: 5 zásad, které se vyplatí dodržovat
Vyšlo v blogu:  Janči blog

Péče o pračku: 5 zásad, které se vyplatí dodržovat

26.01.15, 12:17, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Pořízení pračky nepatří mezi dvakrát levné záležitosti. Přesto se však jedná o spotřebič, jež má v našich domácnostech své nezastupitelné místo. Tento praktický pomocník, bez kterého bychom se snad ani neobešli, si ovšem zaslouží důkladnou péči. To proto, aby nám mohl sloužit pokud možno, co nejdéle. Máme pro vás 5 zásad, které se vyplatí dodržovat.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Zásada č. 1 – kvalitní a značkové přípravky

Ne, opravdu nebude na následujících řádcích propagovat jednotlivé značky prášků a gelů, jen vás pouze upozorníme na skutečnost, že nákup levných „no name“ prostředků rozhodně není tak výhodný, jak na první pohled vypadá. Tyto nekvalitní prací prostředky totiž často vaše prádlo nedokáží tak kvalitně vyprat a navíc produkují značné množství nerozpustných usazenin a šlemu, jež mohou za vznik vodního kamene a plísní uvnitř pračky.

Zásada č. 2 – nechte pračku větrat

Co dělá řada z nás po ukončení pracího procesu? Vyndá prádlo, rozvěsí jej, pračku zaklapne a vypne. To je ovšem špatně. Pračku nechte bezprostředně po doprání pootevřenou. Zamezíte tak vzniku plísní a pachů, jež se v pračce tvoří, pokud jí „odříznete“ od přívodu vzduchu.

Zásada č. 3 – pravidelné čištění filtru

Věnujete dostatečnou péči filtru pračky? Pokud ne, můžeme se jednoho dne dočkat toho, že pračka přestane vypouštět vodu, ždímat, zkolabuje její motor anebo se dokonce ani nespustí. Propracovat se můžeme také ke stavu, kdy filtr „poroste“ vodním kamenem a jeho sítko tak již odstraníme pouze stěží.

Zásada č. 4 – prášek přímo do bubnu

Ať již dáváte přednost pracímu prášku nebo gelu, vždy jej nalévejte nebo sypejte přímo do bubnu. Nejen, že se prací prostředek rychleji rozpustí, ale také nebude zbytečně zanášet jednotlivé kapsy/přihrádky, na kterých se v průběhu času začne tvořit povlak a nežádoucí nevzhledné struktury, za které mohou zbytky pracích prostředků.

Zásada č. 5 – sázejte na změkčovadlo

 

Ať již máte s tvrdostí vody problémy či nikoli, vždy k prádlu přidávejte změkčovadlo. Nemusíte utrácet za drahé prostředky, velmi elegantně vám poslouží sáček jedlé sody, kterou lze po lžičkách přidávat do každé várky. 

 
  • KamSsa1 . 09.05.19, 23:58

    Rozbalit 1. pojištění

  • KamSsa1 .

    Pračka je celkem namáhaný spotřebič, který se dost často rozbíjí. Proto jsme se s manželkou rozhodli, že při pořízení nové pračky zařídíme přes https://www.insiacare.cz/prodlouzena-zaruka-elektronika-o-3-roky/ i prodloužení její záruky o 3 roky, která se k tomu opravdu vyloženě hodí. Ta minulá se nám totiž pokazila těsně po vyprěšení záruční lhůty.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
11774

RSS:
Toplist