Péče o dámské kožené kabelky

- Péče o dámské kožené kabelky
Vyšlo v blogu:  Janči blog

Péče o dámské kožené kabelky

05.06.18, 13:58, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Dámské kožené kabelky jsou doplňkem, který by vám v šatníku rozhodně neměl chybět. Žádná žena si život bez kabelky asi ani neumí představit.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Možná se vám zdá, že investice do kožené kabelky je o dost větší, než například do kabelky látkové, do kabelky z ekologické kůže nebo z jiných materiálů. Tato investice se ale vždy vyplatí. Dámské kožené kabelky vám totiž oproti kabelkám z jiných materiálů mnohem déle vydrží. Při správné péči si její životnost můžete ještě prodloužit. Dámské kabelky z pravé kůže, které se říká i useň, jsou velmi kvalitní a nadčasové. Kůže dobře dýchá a někdy přijímá vlhkost a nečistoty z okolí, jako každá jiná kabelka. Působí na ni pot i vlivy počasí, jako déšť, sníh, sluneční záření nebo příliš velké horko. Proto kožené kabelky také vyžadují speciální péči, která ale není nijak složitá.

Jak o kožené kabelky správně pečovat

Pokud si pořídíte novou koženou kabelku, důležitá je na začátku především její impregnace. Pomocí ní na kabelce vytvoříte ochrannou vrstvu, která ji ochrání před ušpiněním a neblahými vlivy z okolí. Jsou impregnace na hladkou kůži i na semiš. Pokud si ale přece jenom nejste jisti, jakou impregnaci máte zvolit, klidně sáhněte po univerzální impregnaci určené na všechny druhy kůže. Impregnace kožené kabelky je dobrá již před prvním použitím a pak alespoň jednou za měsíc, pokud ji nosíte denně. Jestliže se vám kožená kabelka časem ušpiní, vyčistěte ji nejprve vlhkým hadrem, pak ji osušte a nechte vyschnout. Nikdy na kožené kabelky nepoužívejte mýdla a mycí prostředky, které by mohly kabelce uškodit a nadělat třeba fleky. Použijte prostředky na čištění kůže.

Luxusní dámské kabelky

I luxusní dámské kabelky nám mohou někdy zmoknout. Nikdy ale kožené kabelky nesušte na topení. nechte ji vyschnout při pokojové teplotě, jinak vám mohou kabelky z kůže i popraskat. Pak opět obnovte ochrannou vrstvu pomocí impregnace. Někdy je také uvedena i nosnost kabelek. U největší kabelky, kam se vejde i formát A4, se udává asi na 2 kg. To raději dodržujte, aby se vám kůže moc nevytáhla, nezačala vám praskat a nepoškodily se vám uši u kabelky. Pokud kabelku právě nenosíte a střídáte je, dbejte na jejich správné uložení. Měla by být vždy uložena tak, aby se vám na ní kůže nemačkala a nebyly ohnuté uši, které pak už jdou špatně srovnat.

 

 

 
 • Eva 02.02.21, 23:35

  Rozbalit 1.

 • Eva

  Pěkný článek, koženou kabelku mám doma už 15 let a už nevypadá jako dřív, ale díky pravidelné péči mi vydržela tak dlouho. Teď se dívám po nové kvalitní kožené kabelce, která by mi také dlouho vydržela, kam se podívat?

 • Jiřina 04.02.21, 13:47

  Rozbalit 2.

 • Jiřina

  Kolik chcete do nové kabelky investovat? kvalitní koženou kabelku z hovězí kůže jsem koupila pod 2 tisíce korun, nekupovala bych umělou kůži nebo látkovou

 • Eva 06.02.21, 14:04

  Rozbalit 3.

 • Eva

  Já právě také nechci kupovat koženku nebo látkovou, chtěla bych opravdu kvalitní koženou kabelku z pravé kůže, na značce mi ani moc nezáleží, jde mi opravdu spíše o kvalitu. Maximálně bych do toho chtěla dát tak 3 tisíce.

 • Jiřina 10.02.21, 17:29

  Rozbalit 4.

 • Jiřina

  Pokud chcete koženou kabelku z opravdové kůže, tak si zkuste vybrat z obchodu nejkufry.cz, kde mají kožené kabelky za dobré ceny, a to i značkové. Co jsem si tu objednala, tak je velmi dobré a jsem s tím spokojená.

 • Martina 22.10.21, 23:27

  Rozbalit 5.

 • Martina

  Mockrát díky za článek. Musím říct, že přesně takovéto tipy se mi zrovna dost hodí. Nedávno jsem si totiž z https://www.kabelka.cz/produkty/kabelky-a-tasky/business-kabelky/ koupila poměrně drahou koženou kabelku a vůbec nevím jak se o ni starat. Nikdy dřív jsem totiž koženou kabelku vlastně ani neměla. Vždy se jednalo spíš o látku nebo syntetickou kůži. Ještě jednou tedy díky mockrát.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Advent

Toč se a vrč, můj kolovrátku, ejhle adventu již nakrátku a blízko, blizoučko Štědrý den!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
12271

RSS:
Toplist