Paříž se loučí s Yves Saint Laurentem

- Paříž se loučí s Yves Saint Laurentem
Rubrika:  Novinky

Paříž se loučí s Yves Saint Laurentem

05.06.08, 09:09, autor: Černovláska
V neděli odpoledne zemřel jeden z největších módních vizionářů současnosti, Yves Saint Laurent. Paříž se s ním dnes loučí.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Pohřbu 71 letého světově proslulého módního návrháře se zúčastní i francouzský prezident Nicolas Sarkozy a jeho žena Carla, bývalá modelka, která kdysi předváděla i Saint Laurentovy kreace.

 

Poté bude Laurentovo tělo zpopelněno a popel převezen do Marakéše v Maroku, kde bude rozprášen v Majorelleových zahradách. Příčinou jeho úmrtí byl mozkový nádor, který mu objevili před rokem.

 

Yves Saint Laurent patřil k světovým géniům, kteří udávají modní tóny. Zasloužil se nemalou měrou, vedle dalších francouzských  módních velikánů,  o postavení  Paříže, jako nepsaného, leč všeobecně uznávaného,  hlavního města světové módy.

 

Do povědomí široké veřejnosti proniká už v roce 1958, kdy svou pařížskou přehlídkou vzbudil velkou pozornost. Zavedl do dámského šatníku smoking a kalhotový kostým. Netajil se tím, že se nechává inspirovat malířským uměním a za jeho největší zdroj sám označoval Pabla Picassa. Do důchodu odešel před šesti lety.

 

Značka Yves Saint Laurent dnes patří mezi "nejlepší koně stáje" GUCCI.

 

 

 
Zdroj: neww medi foto ja
 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
291666

RSS:
Toplist