Parafínové zábaly

- Parafínové zábaly
Rubrika:  Krásná

Parafínové zábaly

20.08.21, 00:00, autor: Michaelle
Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamínE. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Má léčebné i kosmetické účinky. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Změkčuje také ztvrdlou kůži a pomáhá při odstraňování celulitidy.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Co je to parafín
Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhle při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky
jsou zdravotní i estetické.

 

 

Použití parafínu    * choroby pohybového aparátu
    * chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů
      končetin
    * zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohouParafínový zábal – blaho pro klouby


Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních.

 

Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti
celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

 

Parafínový zábal jako kosmetická kúra

Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

 


Jak se dělá parafínový zábal rukou
Před parafínovým zábalem se ruce nejdříve vydezinfikují, aplikuje se peeling a teprve poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Ruce se zabalí do plastikových a speciálních froté rukaviček a nechá se 20 až 30 minut působit. Pak se parafín z pokožky lehce stáhne a nanese se výživný krém. Cena takového zábalu se pohybuje okolo 300 Kč.

 
Zdroj: www.mineralfit.cz 2010
  • Bořek 09.12.13, 22:39

    Rozbalit 1. Priessnitzovy zábaly

  • Bořek

    Já znám jen priessnitzovy zábaly, co my dávaly v lázních a byly fakt super a taky jsem od té doby začal na klouby užívat priessnitz kloubní výživu, ta mi taky pomáhá. Je to fakt dobré!

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1459105

RSS:
Toplist