Pääsiäinen – Velikonoce na finský způsob

- Pääsiäinen – Velikonoce na finský způsob
Rubrika:  Praktická

Pääsiäinen – Velikonoce na finský způsob

16.03.12, 00:00, autor: Kuchařka
Velikonoce jako tradiční svátek příchodu jara slaví s oblibou i ve Finsku. Právě odtud pochází oblíbená Finlandia Vodka, která tvoří základ nového svěžího koktejlu Finlandia Spring. Tento lehký, chuťově příjemný drink se báječně hodí do prvních jarních dnů. Chcete-li ozvláštnit velikonoční tabuli, můžete jej odvážně naservírovat v kalíšku podobném skořápce vajíčka.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Finské Velikonoce se odehrávají tradičně ještě za mrazivého počasí, přesto si je Finové umí užít. I pro ně jsou svátkem přicházejícího jara, příznivějšího počasí a dobré nálady. Týdnu před Velikonocemi, kdy je u nich zapovězeno se veselit, říkají Tichý týden. O to více pak očekávají Velikonoční neděli. Děti chodí venku s řehtačkami nebo zvony, lidé se scházejí brzy ráno, aby viděli východ slunce, které podle pověsti o Velikonocích tančí. Jako symbol jara děti vysazují před svátky do květináčů trávu, takže velikonoční svátky jsou za okny zelené, i když je venku ještě sníh.

 

Stejně jako u nás ve vázách nechybí kočičky a nedílnou součástí velikonočních oslav jsou také tradiční sváteční pokrmy. Nejčastější je nákyp z žitné mouky zvaný mämmi. Ve Finsku se také drží tradice pomlázky a odměňování za vyšlehání. Právě pro tuto příležitost Finlandia Vodka vytvořila speciální koktejl s názvem Finlandia Spring, kterým můžete odměnit koledníky nebo si jej připravit jako součást svátečního menu.Finlandia Spring4 cl Finlandia Grapefruit

3 cl čerstvé citronové šťávy

2 cl jednoduchého sirupu (1 část cukru, 1 část vody)

1 zástřik troškou vaječného bílku

 

Sklenice: Sklenka na krátké shot drinky nebo pro odvážné experimentátory kalíšek tvaru podobného vaječné skořápce.

 

Postup: Ingredience nalijeme do šejkru, protřepeme a naléváme do vychlazených sklenic nebo kalíšků.

 

Křišťálově čistá Finlandia Vodka spatřila světlo světa na konci 60. let 20. století. Její konzumenti ji milují pro čistotu, jemnou a vyváženou chuť. Oblíbené jsou i její příchutě s věrným aroma čersvého ovoce a jejich kombinace v koktejlech. Tajemství Finlandia Vodky spočívá v samotné finské přírodě. Ta je základním elemetnem tohoto jedinečného destilátu, který je spjat s romanticky drsným podnebím severské země hlavně díky svým surovinám – průzračné ledovcové vodě, šestiřadému ječmenu a půlnočnímu slunci.

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1096370

RSS:
Toplist