Ochutnejte Martini Rosso třeba jako želé

- Ochutnejte Martini Rosso třeba jako želé
Rubrika:  Praktická

Ochutnejte Martini Rosso třeba jako želé

19.08.10, 07:52, autor: LadyAnn
Martini Rosso se podle původní receptury jeho stvořitele Luigiho Rossiho vyrábí již od roku 1860, letošní rok tedy slaví své 150. výročí a jedná se o nejstarší variantu vermutu Martini. Vychutnat si ho nyní můžete samotné na ledu, jako součást koktejlů, anebo netradičně ve formě želé.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Martini Rosso letošní rok slaví své 150. výročí. Jedná se tedy o nejstarší variantu tohoto vermutu, která se i dnes vyrábí podle původní receptury. Jejím autorem byl jeden ze zakladatelů společnosti Martini – pan Luigi Rossi. Základ jeho chuti tvoří italské bylinky vyvažované exotickými dřevy tvořící intenzivní aroma s hořkosladkým tónem a bylinným charakterem. Vychutnáte si ho samotné na ledu nebo ve formě koktejlů, kterým je např. Martini Red Point. Příprava tohoto drinku vám nezabere mnoho času a oceníte jeho osvěžující chuť. Další zajímavou variantou, jak si Martini Rosso můžete dopřát je netradiční želé.

 


Co potřebujeme na přípravu Martini želé?

    * 0,1 l Martini Rosso
    * 2,5 plátku želatiny

 

Jak na to?


Do hrnce nalijte cca 0,3 l vody. Do vody vložte plátky želatiny na zhruba 4 minuty (želatina musí změknout a nabobtnat). Do druhého hrnce nalijte požadované množství Martini a mírně zahřejte (nesmí se vařit). Poté vyndejte želatinu, nechejte ji okapat a vložte ji do hrnce s Martini. Následně míchejte Martini s želatinou, dokud se želatina úplně nerozpustí. Poté nalijte Martini do jakékoli formy, dejte do ledničky na zhruba 4 hodiny a poté podávejte. Želé můžete také vykrajovat dle vlastních představ.


 
Tip: Martini želé servírujte s ovocem (např. s plátkem pomeranče nebo malinami), docílíte tak hezkého vizuálního efektu.

 

 

 

Vyzkoušejte osvěžující  Martini Red Point
 

      Ingredience na přípravu jednoho drinku

          o 4 cl Martini Rosso
          o 10 cl jablečného džusu
          o 5 cl perlivé vody
          o Led, jablko

 

      Postup

      Do sklenice typu long vložte led, přidejte Martini Rosso a perlivou vodu. Zlehka promíchejte dlouhou míchací lžící, ozdobte plátkem jablka a drink můžete podávat.

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1298346

RSS:
Toplist