Obalte se na zimu aneb hubnutí v zimě - ano či ne?

- Obalte se na zimu aneb hubnutí v zimě - ano či ne?
Rubrika:  Zdravá

Obalte se na zimu aneb hubnutí v zimě - ano či ne?

14.01.14, 08:04, autor: Černovláska
Hubnutí je možné započít kdykoli, jen je potřeba předem myslet na úskalí daného období. Zima totiž přináší hned několik nástrah, které hubnutí příliš nepřejí. Jak je to tedy s hubnutím v zimě?

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Paradoxně jedním z obranných mechanismů těla vůči chladu je hlad, který tělo povzbuzuje k doplňování energie, ze které tělo získává energii ve formě tepla. Obvykle proto máme v zimě mnohem větší hlad, než v létě, kdy naopak celá řada lidí vlivem horka nemají chuť jíst. Tělo má tendence vybírat teplá, kaloricky bohatá jídla, na rozdíl od letních měsíců, kdy v důsledku tepla vyhledáváme spíše odlehčená jídla a saláty. Zejména přes zimu je tedy důležité dbát na pravidelnou a vyváženou stravu a konzumaci pěti denních porcí ovoce a zeleniny. Jednu nebo dvě porce plnohodnotně nahradí i 100% ovocné a zeleninové džusy, čímž podpoříme i pitný režim. Navíc u některých džusů doplníme i denní dávku vlákniny – např. Relax 100 % Rajče.V zimě máme méně pohybu, což snižuje energetický výdej a může dojít i ke snížení svalové hmoty a to má za následek opět snížení metabolismu. Pokud se v zimě věnujeme venkovní pohybové aktivitě, naše tělo spaluje tuky hůře, protože nejsme dostatečně zahřátí. Chladné, nedostatečně zahřáté partie jsou také náchylnější ke zranění. Snažte se proto během zimních měsíců kombinovat i indoorové aktivity a třeba i saunu.Zimní měsíce jsou pro mnohé z nás psychicky náročnější. Chybí nám sluníčko, což má u mnoha lidí za následek zhoršení nálady a tím vyšší konzumaci jídla, kterým si kompenzují špatnou náladu. Některé potraviny, zvláště pak cukr, kakao (čokoláda) dokáží velmi výrazně zvyšovat hladinu serotoninu, který zajistí zlepšení nálady.

 

Vhodnějším způsobem zlepšování nálady je však vyplavování endorfinů pomocí pohybu. Kratší den a delší noc taktéž způsobí, že se nám zpomalí metabolismus. Je logické, že čím delší den máme, tím máme více pohybu a kratší spánek, při kterém je metabolismus pomalejší.

Pokud budeme pamatovat na všechna tato úskalí, určitě se nám podaří hubnout i přes zimu. Minimálním úspěchem by mělo být alespoň udržení váhy a skutečné hubnutí začít s příchodem jara.

 

 

A pár rad závěrem:

¸ Snažte se vyhledávat dostatek pohybu i během zimních měsíců

¸ Zlepšujte náladu pohybem, zajděte se zahřát do sauny, která pomáhá taktéž se zvyšováním imunitní odolnosti

¸ Nezapomínejte na pravidelnou stravu a dostatečný pitný režim

¸ Cítíte-li větší hlad, je vhodné si dopřát například ke svačině sklenici 100% ovocného nebo zeleninového džusu s dužinou (např. Relax 100 % Ananas s dužinou), jedna 250 ml sklenice navíc tělu dopřejete i jednu z pěti doporučených denních porcí ovoce a zeleniny

¸ V období zvýšeného výskytu nemocí navyšte příjem vitamínu C, zinku, můžete do jídelníčku zařadit například echinaceu, ženšen, hlívu ústřičnou, zázvor, česnek, aj.

 

 

Autor: Nikola Hanysová, výživová poradkyně

 
Zdroj: TZ Relax
 • Žaneta11 06.02.14, 12:10

  Rozbalit 1. C.L.A.

 • Žaneta11

  Je pravda, že v zimě se mi taky nikdy nechce moc cvičit a celkově se hýbat… a proto jsem zkusila vsadit na přípravek C.L.A. trio Activ, který pomáhá spalovat uložené tuky, k tomu jsem zapojila trochu pohybu a kila šli dolů samy :)

 • Lvice 07.02.14, 08:45

  Rozbalit 2.

 • Lvice

  S přípravkem C.L.A. trio activ mám také zkušenosti. Koupila jsem si ho před půl rokem a už jsem shodila 35 kilo, s tím že poslední měsíc si váhu už jenom udržuji. Nezaznamenala jsem jojo efekt, takže vřele doporučuji

 • Libuše 10.02.14, 10:39

  Rozbalit 3. C.L.A. vyzkouším!!

 • Libuše

  Páni 35kg za půl roku? Tak to gratuluju tak to vypadá, že fakt funguje..taky mám problém s nadváhou a nevím už co s tím, taky teda vyzkouším přípravek C.L.A. trio Activ, dám pak vědět, jak jde shazování vypadá ( jestli to nejsou jenom keci..)

 • Linda 13.02.14, 11:14

  Rozbalit 4.

 • Linda

  Já jsem si přípravek C.L.A. trio Activ koupila před měsícem a shodila jsem už 5 kilo, prozatím jsem s ním spokojená, jak píšou holky, stačí chodit na procházky a jde to samo a nejlepší na tom je, že se spalují uložené tuky na bocích a bříšku

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1181643

RSS:
Toplist