O prázdninách na přírodní krásy do Chorvatska

- O prázdninách na přírodní krásy do Chorvatska
Vyšlo v blogu:  Janči blog

O prázdninách na přírodní krásy do Chorvatska

24.03.14, 01:15, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Máte rádi chorvatské pláže, průzračně čisté moře? Či rádi objevujete nová místa na dovolené?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Ať jsou vaše důvody pro návštěvu tohoto velmi oblíbeného dovolenkového letoviska jakékoli, během sladkého nic nedělání, opalování a koupání nezapomeňte navštívit zdejší přírodní krásy. Ty ve vás zanechají úžasné pocity a vzpomínky a vaše dovolená bude ještě o to atraktivnější. Pojďme se nyní společně podívat na ty nejzajímavější národní a přírodní chorvatské parky.

 

Plitvická jezera

 

Když se řekne Chorvatsko a příroda, spousta z nás si jako první vybaví legendární Plitvická jezera, která svou krásou okouzlují turisty z celého světa. Plitvice patří mezi nejznámější národní parky vůbec a jejich kouzlo se rozprostírá na neuvěřitelné ploše 19,5 hektarů. Zde se nachází 16 blankytně modrých jezírek a lagun, které přímo vybízejí ke koupání. To je však na celém území parku přísně zakázáno. V areálu jezer se nachází několik menších hotýlků a kempů a prozkoumat zdejší krásu můžete buď pěšky anebo vláčkem, či na loďkách.

 

Národní park Krka

 

Tento národní park se nachází severně od oblíbeného letoviska Šibenik a je plný soutěsek a vodopádů. Parku dominuje Visovické jezero s ostrůvkem, kterému vévodí nádherný františkánský klášter původně z 15. století. Park se ve své podstatě podobá výše zmíněným Plitvickým jezerům, pokud vás tedy odradilo poměrně vysoké vstupné, můžete si tuto jedinečnou krásu prohlédnout právě v národním parku Krka.

 

Národní park Paklenica

 

Tento přírodní skvost bychom hledali severovýchodně od města Zadar. Obdivovat zde můžete jak nádhernou přírodu, tak romantické laguny. Parku dominují dvě soutěsky Malá a Velká Paklenica. V případě, že se vaše dovolená v Chorvatsku návštěvou tohoto parku trošku protáhla, můžete zde přenocovat v některé z romantických chatek a užít si tak netradiční noc uprostřed chorvatské krásy.

 
  • UvCH 30.10.18, 14:13

    Rozbalit 1. UvCH

  • UvCH

    a levné ubytování sháníme vždy na http://www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
11774

RSS:
Toplist