Nymburk bude žít posvícením

- Nymburk bude žít posvícením
Rubrika:  Kulturní

Nymburk bude žít posvícením

26.08.09, 00:07, autor: Madeléne
První zářijový víkend bude žít město Nymburk se svými obyvateli a návštěvníky v duchu zábavy, pouťových atrakcí a jarmarku. Uskuteční se totiž tradiční městská akce Nymburské posvícení. Letos připadá na 5. – 6. září a na co všechno se mohou její účastníci těšit? Pojďme si na to „posvítit“.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Stejně  jako v minulých letech bude na všechny účastníky, malé i velké, čekat bohatý kulturní a jiný doprovodný program. Lokality Na Rejdišti, na Kostelním náměstí, v Parku Pod Hradbami, na Špičce, na Náměstí Přemyslovců a jiné se tak změní na místa zaplněná kejklíři, rytíři, staročeskými prodavači a řemeslníky, pouťovými atrakcemi. A nejen jimi. 

 

Těšit se můžete i na vystoupení řady muzikantů, např. Standy Hložka, Tomáše Kluse nebo Petry Janů a skupiny Golem.  

 

 A jaké by to bylo Nymburské posvícení, kdyby se nekonala tradiční soutěž Posvícenský koláček? Tedy maminky, babičky, tetičky, chystejte si těsto a pekáče. Ta z vás, jejíž koláčky budou odborné porotě nejvíce chutnat, získá pěknou cenu a hlavně – její koláčky získají punc těch nejlepších posvícenských. Ale nebojte, nezůstane jen u koláčků. Na své si přijdou milovníci sladkého, slaného, zdravého i gurmáni. U stánků si budete moci dopřát sklenku burčáku či vína, perníčky i preclíky,  v restauracích pak zajisté kromě jiného i posvícenské menu včetně pečené kachny se zelím. Zapít jej můžete lahodným Postřižinským pivem. A kdybyste se náhodou zatoulali až k bráně místního pivovaru, neváhejte vejít dovnitř. Taková pamětní deska Bohumila Hrabala, která je umístěna na budově sladovny v netradiční výšce "kam čůrají psi", stojí rozhodně ke shlédnutí.

  

Akce Nymburské posvícení probíhá pod záštitou města Nymburk. Více informací lze naleznout na stránkách Městského kulturního střediska http://meks.nymburk.cz/

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1170370

RSS:
Toplist