Nový pomocník na cestě pro lehčí život

- Nový pomocník na cestě pro lehčí život
Rubrika:  Krásná

Nový pomocník na cestě pro lehčí život

10.04.12, 08:57, autor: Černovláska
Rostoucí počty lidí s nadváhou a obezitou svědčí o tom, že snížení hmotnosti a udržení dosaženého váhového úbytku není tak jednoduché, jak by se snad mohlo zdát. Proto je vítána každá účinná a bezpečná metoda, která pacientům pomůže se zbavit přebytečných kilogramů, ať se počítají na desítky, či jich je jen několik navíc.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

V čem může při hubnutí pomoci Obesimed® forte?


Nadváha a obezita jsou výsledkem dlouhodobé energetické nerovnováhy mezi příjmem a výdejem energie. Nespotřebovaná energie, přijatá potravou, se ukládá ve formě tuku. O tom, zda máme hlad či chuť, se rozhoduje v našem mozku. Jedním z podnětů k příjmu potravy je prázdný žaludek – teprve při dostatečném naplnění vyšle signály sytosti, tedy že další jídlo už není nezbytné.

 

Jak ale obelstít žaludek, a tím i, mozek, abychom dosáhli pocitu nasycení s menší porcí jídla a aby tělo čerpalo část energie, potřebné na svůj provoz, i z uloženého tuku? Vědci dlouho hledají pomoc a shodují se na tom, že ideální lék proti obezitě by měl navozovat pocit sytosti. Při vývoji těchto léků je trend přecházet od přírodní vlákniny k účinnějším upraveným polysacharidům. Obesimed® Forte je výsledkem technologicky vysoce náročného, patentovaného postupu výroby a svými vlastnostmi požadavek ideálního léku na hubnutí naplňuje.

 

Obesimed® Forte je unikátní tím, že v sobě spojuje kombinaci dvou vlastností, které umožňují navození a dlouhodobé udržení pocitu sytosti: vysoké absorpce a velmi vysoké viskozity. Obsahuje patentovanou směs polysacharidů Omtec®19 a Omtec® X, které vzájemně násobí své účinky.

Kapsle Obesimed® Forte, zapitá dostatečným množstvím tekutiny, v žaludku až stonásobně zvětší svůj objem a vytvoří vysoce viskózní gelovou matrici, která se smísí se s jídlem. Tím je dosaženo pocitu sytosti při daleko menší porci jídla než obvykle. Navíc díky velmi vysoké viskozitě dochází k zpomalení vyprazdňování žaludečního obsahu dále do dvanáctníku, a tím prodloužení pocitu sytosti až na 4 hodiny.

 

Dalším zdravotním přínosem je zpomalení vstřebávání cukrů, zabránění prudkým výkyvům glykemie (koncentrace cukru v krvi), a také snížení krevních tuků. Pro trávení je prospěšná i podpora potřebných mikroorganizmů (takzvaný prebiotický účinek). Polysacharidy se nevstřebávají a nepronikají ze střeva do těla, proto Obesimed® Forte negativně neovlivňuje metabolické procesy a také nereaguje s léčivy či jinými molekulami v organismu.

Neexistuje zázračná pilulka ani metoda, která by přes noc v obézním těle rozpustila nadbytečný tuk. Snižování hmotnosti je běh na dlouhou trať, žádný sprint. Důležitou roli v tomto náročném procesu hraje vedle úpravy příjmu a výdeje energie hlavně motivace a vůle. Důvody k hubnutí mohou být různé: zdravotní potíže, ale i zlepšení kvality společenského a rodinného života, touha po nabytí zdravého sebevědomí a přání být spokojen/a se svým vzhledem. Rozhodnutí je první krok a stanovení postupu, jak toho dosáhnout, je krok druhý. Dodržet stanovený redukční režim se však skládá z mnoha každodenních rozhodnutí a postupných krůčků. Selhat lze na každém z nich.

 

Odborné poradenství

Rozumný člověk se nezříká nabízené pomoci. Se sestavením individuálního programu hubnutí pomůže odborník. Výborné výsledky přináší využití tzv. kognitivně-behaviorální terapie. Sestavení redukčního jídelníčku není jednoduché. Strava musí při sníženém množství energie obsahovat ve správném poměru všechny základní živiny (bílkoviny, sacharidy a tuky), minerální látky, stopové prvky i vitaminy, a to s ohledem na hmotnost, věk, zdravotní stav a pohybové aktivity hubnoucího. Pokud se člověk rozhodne a má motivaci, pak je schopen udělat nezbytnou změnu - ve skladbě jídla, stravovacích zvyklostech, přidá pohybovou aktivitu - a hubne. Dodržovat denní redukční režim při plném pracovním vytížení a především ve fázi udržování dosažené snížené hmotnosti, to bývá ten nejtvrdší oříšek.

 

„Sestavit si redukční jídelníček, aby obsahoval dostatek základních živin, vitamínů i minerálů, není složité, pokud dodržujeme několik pravidel. Především zvýšit příjem kvalitních bílkovin, omezit množství sacharidů a zařazovat více zeleniny. Princip zdravého talíře je čtvrtina bílkovin, čtvrtina sacharidů a polovina zeleniny. Jak postupovat a individuálně poskládat svůj jídelníček pomáhá program Sebekoučink na komunitním webu Stobklub. Ze své praxe vím, že dlouhodobé dodržování sníženého příjmu jídla je pro řadu lidí značný problém a proto může prostředek Obesimed® Forte pomoci. Je vhodný zvláště pokud hubnoucí mají problém dodržovat redukční jídelníček, trpí častým pocitem hladu a nemají po jídle pocit nasycení“ říká MUDr. Ing. Tereza Hodycová, lektorka STOB.


Pomoc pro každý den

V současnosti přichází pomocník, který může být po ruce ve chvílích, kdy ho je nejvíce zapotřebí – v každodenním životě. Přípravek Obesimed® Forte totiž pomáhá dodržet snížený příjem stravy bez hladovění a stresu. Jde o nový přípravek ve formě kapslí, které obsahují unikátní směs vysoce viskózních polysacharidů Omtec19 a OmtecX, které vzájemně násobí své účinky.

Kapsle se užívají alespoň půl hodiny před jídlem a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny (330 až 500 ml). V žaludku až stonásobně zvětší svůj objem a vytvoří vysoce viskózní gelovou matrici, která se smísí se s jídlem. Tím je dosaženo nejen pocitu sytosti při daleko menší porci než obvykle, ale také zpomalení procesu trávení a zamezení prudkých výkyvů hladiny cukru v krvi. Bylo dokonce dosaženo i úpravy množství cholesterolu v krvi.

Obesimed® Forte usnadňuje kontrolu nadměrné chuti k jídlu, pomáhá omezit množství jídla, rychleji a na delší čas zahání pocit hladu. Přípravek je vhodný pro osoby s nadváhou a obezitou, které mají problém dodržovat redukční jídelníček, trpí často pocitem hladu či po jídle se necítí zcela sytí, případně jsou závislí na sladkém (sacharidech). První zkušenosti v ČR s novým přípravkem získali pacienti obezitologické ambulance VFN pod vedením primáře MUDr. Petra Suchardy.

 

„Všichni, kdo pomáháme obézním pacientům, vítáme účinný lék, který pomůže hubnoucím dodržet redukční režim,“ tvrdí prim. MUDr. Petr Sucharda. „Léčivé přípravky, které působily přímo v mozku, byly z trhu staženy z důvodu nedostatečné bezpečnosti. V současnosti dostupné přípravky, působící lokálně v zažívacím ústrojí, vyvolají pouze mírný pocit sytosti, který pro většinu uživatelů není dostatečně účinný.

Intenzivní farmaceutický vývoj však přináší nové směsi polysacharidů, které s vodou vytváří vysoce viskózní gel a jejichž perspektiva v léčbě obezity se zdá být velice slibná. Kapsle zapité dodatečným množstvím vody užité půl hodinu před jídlem zaplní část žaludku a člověk se cítí sytý i po daleko menší porci jídla. Obesimed®Forte je první z takových prostředků dostupný i u nás a publikované výsledky jsou velmi zajímavé. Měl jsem možnost si ověřit jeho účinek u 5 svých obézních pacientů, kteří v poslední době byli schopni svoji hmotnost udržet, ale další poklesu hmotnosti se jim nedařil.

Jejich zkušenosti jsou většinou pozitivní, i když individuálně někteří zpočátku nepříjemně pociťovali nadýmání, které však po několika dnech ustoupilo. S výjimkou jedné pacientky zhubli za 4 týdny 2 kilogramy, což se jim předtím nedařilo. Za základní poznatek považuji zkušenost, že bude dobré začínat dávkou 3 x 1 kapsle a podle potřeby a tolerance zvyšovat,“ sděluje své zkušenosti prim. MUDr. Sucharda.

 


 


Více informací na: www.obesimedforte.cz

Přípravek Obesimed® Forte je dostupný od počátku února 2012 v lékárnách.

 
Zdroj: PR
 • XTCLWsqR 30.07.12, 10:26

  Rozbalit 1. UEjGNyhwzPhdlApe

 • XTCLWsqR

  Nebudeme si nalhe1vat, že nejsme ne1rod sotorawfvfdch pire1tů, ale pokud nic, tak Vaše DVD si zasloužed, aby si jej všichni fanoušci zakoupily, protože je naprosto živelne9, fažasne9 a když potřebuji dobedt baterky, tak si poslechnu třeba Drevostruhe1ra.

 • lboPvyKemaQxd 31.07.12, 13:57

  Rozbalit 2. aGFMaMAyxNXZwzCeHU

 • lboPvyKemaQxd

  Aq7waf <a href="http://gaognggwiqkj.com/">gaognggwiqkj</a>

 • gpngfpBwtczpBpANrc 31.07.12, 18:48

  Rozbalit 3. LqWqQAzWXINLREXWU

 • gpngfpBwtczpBpANrc

  gEYWd0 , [url=http://hvnscktibgxx.com/]hvnscktibgxx[/url], [link=http://twwqlkrigehg.com/]twwqlkrigehg[/link], http://jucjmsjqptbc.com/

 • GwAqyqMguobMkDOaYU 01.08.12, 12:08

  Rozbalit 4. JDpBDoDfSN

 • GwAqyqMguobMkDOaYU

  zCUnZ6 <a href="http://aswxmbuduymk.com/">aswxmbuduymk</a>

 • FrQyKbPWLRnc 02.08.12, 14:18

  Rozbalit 5. TGsZkDHBHHGyNffRM

 • FrQyKbPWLRnc

  ifeVUd , [url=http://nrjdlnrsezmn.com/]nrjdlnrsezmn[/url], [link=http://rzwihrilegrb.com/]rzwihrilegrb[/link], http://nqjocmiaydla.com/

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1544254

RSS:
Toplist