Nový film Mateje Mináče Nickyho rodina je hotov

- Nový film Mateje Mináče Nickyho rodina je hotov
Rubrika:  Kulturní

Nový film Mateje Mináče Nickyho rodina je hotov

22.12.10, 00:00, autor: Maggie
Režisér Matej Mináč dokončil finální práce na novém celovečerním dokumentárním filmu s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Slavnostní, světová  premiéra filmu je ohlášena na 20. ledna 2011 a uskuteční se v Kongresovém centru Praha. Z různých koutů světa přijede několik zachráněných „Wintonových dětí“, účast přislíbil dokonce sám 101letý sir Nicholas Winton, který se na Prahu moc těší.Po filmech Všichni moji blízcí (1999), Nicholas Winton - Síla lidskosti (2002), který získal International EMMY AWARD za nejlepší dokumentární film, tak Nickyho rodina definitivně uzavírá cyklus Wintonovských filmů. Tajemství záchranné akce, která nemá v novodobé historii obdoby, je konečně plně odhaleno. V hraných rekonstrukcích ožívají nově objevené příběhy zachráněných českých dětí a sira Nicholase Wintona. V roli maminky jednoho z dětí exceluje Klára Issová, mladého Wintona si zahrál Michal Slaný.„Přál bych si, aby emocionalita Wintonova příběhu, její katarzní efekt, podnítil diváky, především mladé lidi, kteří ještě nezanevřeli na ideály, aby se zamysleli a možná vykonali alespoň jeden malý dobrý skutek. Věřím, že film může být jakýmsi startovacím blokem, s jehož pomocí se to dobré, co v nás je, dostane na povrch...,“ říká režisér Matej Mináč.

 

Zároveň s premiérou se proto rozjíždějí nové webové stránky www.nickysfamily.com určené všem členům největší rodiny na světě – Nickyho rodiny. Patří do ní nejen tisíce lidí, kteří za svůj život vděčí Nicholasi Wintonovi, ale všichni ti, kteří chtějí něco pozitivního vykonat pro druhé. Právě na těchto stránkách najdou inspiraci i konkrétní příběhy či formy pomoci.

 

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1923222

RSS:
Toplist