Nové CD Arakainu pokřtí v Praze Marta Jandová

- Nové CD Arakainu pokřtí v Praze Marta Jandová
Rubrika:  Kulturní

Nové CD Arakainu pokřtí v Praze Marta Jandová

22.04.11, 00:00, autor: Maggie
Frontwoman německé kapely Die Happy a zároveň úspěšná česká rocková zpěvačka Marta Jandová pokřtí nové CD Arakainu. Křest, který proběhne 28. dubna v Retro Music Hall v Praze, bude jedním z vrcholů velkého propagačního turné kapely. Arakain vyrazil na své turné k nové řadové desce Homo Sapiens..? už 4. března a zatím se setkává s nabitými sály a nadšenými reakcemi fanoušků.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Plné sály a nadšené reference nového CD, i tak by se dalo charakterizovat letošní jarní turné Arakainu. Hned první koncert turné, který se uskutečnil na zámku v Polné u Jihlavy si nenechalo ujít na 800 natěšených fanoušků. Nabitý pak byl i první moravský křest CD, který proběhl minulý měsíc v brněnském Semilassu. Úspěšný start  završil koncert v Prostějově, který byl již několik dní předem zcela vyprodán.
 

Obdobně dobře si vede i nové CD, které se hned první týden prodeje umístilo na 4. místě prodejní hitparády IFPI (Mezinárodní federace hudebního průmyslu), v níž jsou zahrnuti i zahrniční interpreti. Dokonce i limitovaná edice CD, prodávaná přes eshop kapely je také rozebraná.
 

Nyní se fanoušci, kterým patří velký dík za jejich přízeň, mohou s nejbližšími koncerty těšit především na pražský křest CD, který začne už po 19. hodině, kdy proběhne autogramiáda kapely, následovat pak budou předkapely Ascendancy a Menhir.
 

Hostem koncertu bude zpěvačka Marta Jandová, která zároveň CD i pokřtí. „Na Martu se těšíme, známe se už léta, když jsme jezdívali do studia k Petru Jandovi na Propast, a v současnosti se s ní potkáváme na festivalech a nikdy si její vystoupení nenecháme ujít. Je skvělá rockerka, má šmrnc i hlas a dělá dobrou muziku s výbornými muzikanty. Je trochu škoda, že v Retru nemůžeme předvést vystoupení v plné parádě jako ve velkých sálech po republice, kde plně využíváme vlastního technického vybavení, aparatury, jevištní scény a světelných ramp s inteligentními světly,“ říká kytarista a zakládající člen kapely Jiří Urban.
 

„Retro Music Hall je již tradičním místem našich vystoupení v posledních letech, a proto raději oželíme techniku, abychom přijali místo, kam jsou lidi naučení chodit. A my doufáme, že jich bude, jako letos všude, plno a že si koncert společně užijeme,“ dodává závěrem Jirka Urban.
 

Pomyslnou pozvánkou na koncert a křest CD v pražském Retru může být i online chat na zpravodajském portálu TN.cz, kterého se v úterý 26. dubna od 20:00 zúčastní za kapelu zpěvák Honza Toužimský.
 
 

Křest CD Homo Sapiens..? – 28.4.2011 – Praha, Retro Music Hall (křtí Marta Jandová)

 

                     
 

Nejbližší  koncerty turné:
 
 
 

23.4. Domažlice - Death Magnetic rock club

24.4. Olešná (Havlíčkův Brod) - KD

28.4. Praha - Retro Music Hall

29.4. Klatovy  - KD Družba

30.4. Aš - Klubíčko

6.5. Vsetín - DK

7.5. Nové Zámky - AVP CLUB

8.5. Banská Bystrica – Klub 77

13.5. Jablonec nad Nisou - Eurocentrum

14.5. Krnov - Kofola music club

20.5. Šumperk - KD

21.5. Živanice - Kulturní areál
 
 

Více informací :


 

Arakain:


www.arakain.eu

arakain.inshop.cz


 

Hosté:

www.ascendancy.cz  

www.rockmenhir.cz

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1359131

RSS:
Toplist