Nevěra? Ne, jen paralelní sex

- Nevěra? Ne, jen paralelní sex
Rubrika:  Smyslná

Nevěra? Ne, jen paralelní sex

21.09.11, 12:38, autor: Plavovláska
Zatímco sexuální náruživost nám v manželství podle a úlisně klesá, touha po ní nám v tomtéž manželství podle a úlisně zůstává.

Čtenost -   Diskuze: (6
 

"Zatímco sexuální náruživost nám v manželství podle a úlisně klesá, touha po ní nám v tomtéž manželství podle a úlisně zůstává." (Miroslav Plzák: My se máme, my si vyhovíme, Motto 2007)

 

Kdo máme zkušenost s manželstvím, či dlouhodobým vztahem víme, co citát z knihy Miroslava Plzáka ve skutečnosti znamená.

 

Na dlouhodobého partnera dříve nebo později přestáváme mít chuť a to bez ohledu na to, jak moc jej milujeme, jak je krásný či nehezký, jak moc se s ním hádáme či si rozumíme. Prostě selhává naše vlastní tělo a naše mozková chemie nám praví, že tento partner náš už nevzrušuje.

 

Je to imperativ - příkaz, který je nám vrozený, abychom byli schopni zachránit lidský rod rozmanitostí sexuálních partnerů a DNA jimi přenášené. Nemůžeme s tím vůbec nic dělat, jen se trápit a třeba ve čtyřiceti smutně vzpomínat "jaké to bylo za mlada". Jenže to není "za mlada". To je v době, kdy nás náš partner skutečně velmi sexuálně přitahoval.

 

Jenomže touha po vášnivém sexu zůstavá ať už chceme nebo ne. A narůstá a tlačí se jako pára v papinově hrnci. A pokud nedojde k odventilování tohoto přetlaku, hrnec vybuchne. V praxi to znamená, že potkáme  Někoho, kdo nás bude nezřízeně sexuálně přitahovat a my prostě podlehneme. Jenomže neumíme si ještě oddělovat sexualitu od romantiky a tak naši nevěru ověnčíme dementními kecy o lásce.

 

Určitě vám už někdo povídal třeba toto:

"Mám svou ženu rád, ale teprve když jsem potkal Věrušku, tak vím, co je to opravdová láska..."

 

Ještě jste to neslyšeli? Tak vězte, že vás to potká a možná budete dokonce i jedním z účastníků. Nejedná se však o nic jiného než, že onen záletný muž je v říji a vláčen sexuálním pudem není schopen férově přiznat, že si prostě jen báječně zasouložil. Proto nanáší na své ufuněné matracové dobrodružství balast jakési "osudové lásky".

 

Samozřejmě, že i ona "Věruška" je nebetyčná nána pokud si myslí, že ona je opravdu tou skutečnou opravdovou láskou. Není. Je jen v pořadí a stejně jako jejímu milenci teď nechutná jeho manželka, za pár pátků mu nebude chutnat ani ona Věruška. A příběh se bude opakovat.

 

Naše společnost bohužel nedospěla k tomu, že by se manželé, jejich sexuální apetence vyprchala prostě sešli a řekli si:

 

"Musíme si najít milence, aby nám sex nerozbil manželství ..."

 

Neumíme to a protože to neumíme, tak se hloupě rozcházíme s dlouhodobými partnery, se kterými nám to jinak velice dobře klape. Za hloupou nevěru platíme rozvody a jsme pak velice zoufalí, když se nám tatáž situace opakuje v životě několikrát.

 

Je to samozřejmě dáno především dobou a kulturou ve které žijeme. Například v antice, která dala lidstvu obrovský kulturní rozměr a dodnes obdivujeme antická díla, byl konkubinát jev zcela běžný a normální jako je dnes manželství. Dokonce se považoval za znak dobrého mravu. Naopak nemravné bylo konkubínu nemít.

 

Dnes něco takového praktikovat je samozřejmě složitější, protože v té době mohl mít jeden muž několik konkubín vedle manželky především proto, že žen bylo daleko více než mužů - ti byli vyhlazováni ve válkách.

 

Přesto si dovolím kacířskou myšlenku. Proč musí být v manželství jen dva? Protože to praví zákon? Ale ty  se přece mění podle potřeb společnosti. Například dnes je u nás možné registrované partnerství mezi lidmi stejného pohlaví a ve světě mohou tito lidé uzavírat i legální sňatky. To jen před pár lety možné nebylo a bylo na tuto věc pohlíženo velice negativně.

 

Pod vlivem této skutečnosti si troufnu tvrdit, že i mnohočetná manželství budou jen otázkou času. Jen co na ně uzraje doba a uvolní se naše mravní zkostnatělost.

 

Fakticky totiž mnohočetná manželství už dávno existují. A nemusíme chodit daleko. Například  současný středočeský hejtman David Rath před časem otevřeně přiznával manželku a milenku a s oběmi současně čekal děti. S tím, že je to jen a jen jeho věc a věc jeho žen. A víte co? Ratha nemusím, ale v tomto měl pravdu. A hlavně, ani zdaleka není sám.

 

Bouříte se? Jste zhnuseni? Že propaguji nevěru? Víte, je to jen a jen vaše rozhodnutí, ale dlouhodbé statistiky praví, že celoživotní věrnost dokáží dodržet jen 3-4% párů (a o důvodech věrnosti můžeme jen spekulovat, ale převážně tam hraje roli náboženský fanatizmus a frigidita či impotence).

 

Není tedy na čase odložit pokrytectví, podívat se na sebe a naše žití s otevřenýma očima a místo tragických a srdceryvných rozvodů si přiznat fakt, že člověk není tvor monogamní?

 


Publikováno: 19. 11. 2009

 

ANKETA: Mnohočetná manželství?


Celkem: 319 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: sxc.hu
 • paroháč 20.11.09, 20:57

  Rozbalit 1. Do manželky

 • paroháč

  ať si dává co chce,ale do mých pantoflí svý smradlavý hnáty strkat nebude.

 • Petr 24.11.09, 12:31

  Rozbalit 2. Souhlas

 • Petr

  Tuto myšlenku již propaguji delší dobu , bez vědeckých podkladů , díky za ně :-)

 • polar 24.11.09, 13:48

  Rozbalit 3. dobry clanok,

 • polar

  a myslim ze by Vas mohol zaujimat web http://otvorenevztahy.sk

 • Kate 25.11.09, 12:41

  Rozbalit 4. nevera

 • Kate

  a proc by melo byt pouze mnohozenstvi? Proc ne mnohomuzstvi? chlap ma narok na zmenu, ale zenska podle tohoto clanku musi byt jen s tim jednim a casem pak pribrat akorat pro neho par "kamosek"?

 • karaalfons 29.11.09, 18:46

  Rozbalit 5. Je to složitější

 • karaalfons

  Jako muž s článkem souhlasím, ale aby společnost přijala poněkud jiný pohled na manželství a vůbec vztah dvou lidí, to uplyne hodně vody. Autor se nezabýval i spojenými problémi s milenkou, jako je velmi silně vyvinuté pouto vlastnické, vadilo by mi, kdyby mi žena utrácela moje peníze s milencem a mnoho jiných podrobností, se kterými autor nepočítá. Taky se nevrhám na manželku každý den jako před 40ti lety, ale taky bych nelibě nesl, kdyby chodila každý den domů večer a nebyla večeře hotová. I tak bych cítil, že jí ztrácím, když chodí za někým jiným a tento pocit se sexem nemá nic společného. Je to prostě složitější.

 • Helena 03.12.09, 20:35

  Rozbalit 6. Tak nevím...

 • Helena

  Mně přijdou zvlášní už ty anketní otázky, míchají se zde hrušky s jabkama: "Ne, neni to správné stejně jako nejsou správné svazky mezi gayi" - jak souvisí homosexualita s nevěrou resp. paralelním sexem opravdu netuším. Asi se tím se chce naznačit, že do stejné skupiny patří lidé "prudérní". No nic. Vlastně celej ten článek je zvláštní. Ať si lidi dělaj, co chtěj, je to jejich věc, omlouvat to nějakou "predispozicí" mi přijde vtipný, takhle bych argumentovala u zvířat. Já to neznám, nemyslím si, že touha zaniká atd, ble ble ble, to možná u lidí s nedostatkem fantazie, který potřebujou "upgradovat" v domění, že jim to přinese "tu touhu". Stejně tak si nemyslím, že údělem člověka je "hledat si svou drahou polovičku" - tyhle věci se buď stanou nebo nestanou. A když se stanou, tak jsem ráda a tudíž ten zbytek je jasnej a nepotřebuju "paralelní cosi". Možná je to typem vztahů, který lidi vytvářej, fakt... nevím. Ale nejsem chlap ani odborník, no. Toť vše k této problematice. Zvláštní stránka. Pro koho tak může být určena? Aha - pro ženy.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1496812

RSS:
Toplist