Netradiční letní drinky

- Netradiční letní drinky
Rubrika:  Praktická

Netradiční letní drinky

21.08.20, 00:00, autor: LadyAnn
Mléko a mléčné výrobky lze konzumovat a používat v mnoha podobách, včetně těch nejméně očekávaných. Přinášíme pár nápadů na mnohdy opravdu neobvyklé letní osvěžení.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Znáte „cheese tea“? Je velmi oblíbený na Tchaj-wanu a v Singapuru, ale i v ulicích a kavárnách New Yorku. Samozřejmě nejde o čaje s kousky gorgonzoly nebo pecorina, ale o krémy a pěny vytvořené z mascarpone, ricotty a dalších čerstvých mléčných výrobků, které jsou obohaceny nastrouhanými sýry typu cheddar. Spojení chutí je po překonání počáteční nedůvěry zajímavé. Nápoje a rozmanitá použití sýrů a mléčných výrobků jsou mnohá, počínaje osvěžujícími energetickými drinky pro letní měsíce.


Syrovátka, zákys & …
MED NA LEDU Do mixéru nalijte 120 ml čerstvého mléka, přidejte 80 ml zákysu, 1 lžíci medu, pár kostek ledu a rozmixujte.
LESNÍ OVOCE Rozmixujte syrovátku s ostružinami a rybízem. Přidejte cukr dle chuti, opět rozmixujte a podávejte ve vysoké sklenici s nasekaným ledem.
BUBLINKY Do 100 ml syrovátky přidejte stejné množství perlivé vody, trochu cukru a špetku skořice. Přidejte kostky ledu a podávejte.
ZÁKYS, MÁTA, ČOKOLÁDA Rozmixujte zákys s několika lístky máty, trochou cukru a pár kostkami ledu. Přidejte hoblinky hořké čokolády, ozdobte dvěma lístky máty a podávejte dobře vychlazené

 

 
Smažené mléko
Tak, jako se sýry mění v tekuté nápoje, mléko se naopak po několika krocích přemění v kostičky sladkého pamlsku. Připravte si smažené mléko: opatrně smíchejte 100 g cukru, 50 g mouky, 4 šálky čerstvého mléka La Formaggeria Gran Moravia a oříšek másla. Směs vlijte na pánvičku a na mírném žáru ohřívejte do zhoustnutí. Směs překlopte na plochý talíř a nechte vychladnout. Vzniklé těsto rozkrájejte na kostičky, obalte je ve vejci a pak v mouce. Smažte je na pánvi na másle dozlatova, poprašte moučkovým cukrem a podávejte teplé.

 

 

 


Vyzkoušejte zákys Gran Moravia…

• k přípravě těstíčka na palačinky

• ke zjemnění dortů, pečených moučníků a chleba, kde jím nahradíte smetanu nebo jogurt

• k marinování masa, které tak bude křehčí. Před tepelnou úpravou nechte maso marinovat několik hodin v zákysu ochuceném pepřem a bylinkami

• do polévek, omáček, omelet, masových a zeleninových nákypů, které tak budou ještě krémovější

• k ochucení salátů: smíchejte zákys s nasekanými bylinkami, solí a trochou olivového oleje

• k regenerační koupeli: přidejte sklenici zákysu do vany s horkou vodou

 


Cheese tea
Chcete zkusit, jestli je spojení čaje a sýru, navzdory prvnímu zdání, dokonalým partnerstvím? Nabízíme jeden z mnoha možných receptů na cheese tea. Uvařte 300 ml černého nebo zeleného čaje, lehce oslaďte a přelijte do vysoké sklenice s kostkami ledu. V jiné nádobě smíchejte 80 ml čerstvého mléka a lžíci čerstvé smetany. V další nádobě pak smíchejte 50 g jogurtu a 30 g ricotty s trochou cukru a špetkou soli, přidejte směs mléka a smetany a opatrně míchejte, až vznikne krémová směs, která by neměla být ve výsledku příliš hustá. Krém naneste na čaj, nemíchejte, nechte, aby krém zůstal na povrchu.

 
Zdroj: La Formaggeria Gran Moravia
  • Jana 25.01.22, 20:47

    Rozbalit 1.

  • Jana

    Také ráda zkouším netradiční nejen letní drinky. Mám strašně ráda výrazné ovocné nápoje. Podařilo se mi narazit na teplé nápoje, které mají perfektní chuť a dokáží člověk opravdu zevnitř rozehřát. Třeba tento nápoj horká brusinka https://j-plus.cz/produkty/52-hot-apple.html

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1640636

RSS:
Toplist